Jícnové echokardiografické vyšetření

Od: Datum: 29.07.16 10:52 odpovědí: 8 změna: 30.07.16 13:37

Přeji pěkný den - můj dotaz je: zažili jste to? můžete se podělit o zkušenosti? jsem objednaná a dostala jsem podepsat papír, že po vyšetření nesmím řídit auto (ani kolo) ani jet veř.dopr.prostředkem, musím mít s sebou doprovod a 24 hod. nic nedělat a být pod dohledem - jde mi o to, jestli se jenom doktoři chrání před případnými postihy "kdyby něco", nebo jestli následné fungování vážně bude problém...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.16 11:11

Dobrý den, byla jsem na tomto vyšetření. Dostanete injekci se sedací, aby jste se uvolnila, jste po ní tak trochu mimo.

Pak nějaký čas trvá, než otupělost odezní, proto to doporučení. Měla jsem doprovod a opravdu byl potřeba. Byla jsem jak opilec, ale docela příjemný stav, bylo mi tak nějak všechno šumák, jen jsem se usmívala*smich*

Bez toho bych to vyšetření nedala.

doplněno 29.07.16 11:53:

Tak to bych si vážně netroufla, tak aspoň dvě hodiny. Ale vím, že každý to odbourává jinak, každopádně budete i hladová, myslím, že ani po vyšetření se nesmí nějakou dobu jíst, kvůli znecitlivujícímu spreji, který vám sříknou do krku, to Vám taky nepřidá. Já bych si raději sehnala řidiče, neriskujte, budete opravdu zpomalená. Nebo vyšetření bez oblbováku, ale to nevím, jestli by to šlo. Zkuste se ještě poptat v ordinaci, kde Vám to budou dělat.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.07.16 11:40

děkuji - takže má představa, že se tam někde s dcerou pár hodin projdeme, posedíme na lavičce, a já budu schopná odřídit 30 km domů, je nereálná? dcera totiž nemá řidičák...

doplněno 29.07.16 14:00:

zkusím sehnat řidiče, ale nemám moc známých - nebydlím tu dlouho - nechci obtěžovat... mám to dopol., tak můžu klidně půl dne přicházet k sobě, než pojedu...

Od: uska®
Datum: 29.07.16 13:14

Tohle vyšetření neznám (nemusím mít vše), ale zkuste si vyběhat zpět sanitku. Tak jako se jezdí na kapačky. Tam se musíte dostavit sama a zpět (kdo nemá jinou možnost odvozu) sanitkou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.07.16 22:33

Manželce to dělali v Motole, dostala oblbováků několik, nicméně se stejně dávila natolik, že to bylo neúspěšné. Od té doby razantně odmítá jakýkoliv návrh na opakování vyšetření. Přitom to není žádná měkota, prodělala již mnoho různých nepříjemných vyšetření i operací. Co se týče řízení - do auta jsem ji spíše dovlekl, během několika minut byla v limbu a vydržela v něm několik hodin - celou jízdu domů. Takže na řízení čehokoliv zapomeňte.

Datum: 30.07.16 12:14

promon, děkuji - zařídím se podle vaší rady...

doplněno 30.07.16 12:26:

uska, děkuji i vám - když neseženu odvoz, zkusím "ukecat" doktora

Datum: 30.07.16 12:18

Mám to za sebou třikrát, dvakrát bez injekce, to jsem strašně dávila, doktor se tam nemohl dostat a měla jsem odřený krk,s tou injekcí je to lepší, ptala jsem se doktora, když už to bude a on řekl, že je hotov, tak jsem se divila, jak to bylo fajn, pak jsem musela počkat 15 min. v čekárně, ale rozhodně žádný doprovod nepotřebovali.

Datum: 30.07.16 12:25

aja, vidíte, každý to zřejmě snáší jinak... kéž bych to měla jako vy potřetí...

Datum: 30.07.16 13:37

Taky jsem s injekcí skoro nic necítila, jen při průchodu tím jícnem jsem trochu dávila, ale jinak jsem to tak nějak nevnímala.

Ať je to jak chce, hlavně aby Vám vyšetření dopadlo dobře*palec*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.