Založit spolek (neziskovku)?

Od: Datum: 28.07.16 12:04 odpovědí: 1 změna: 02.08.16 20:30

Přiznám se, že teprve včera večer mi toto téma začalo vrtat hlavou. Protože bych ráda nějakou ideálně sociální práci a ideálně na volné noze. Dříve jsem myslela, že podmínkou je vysokoškolské vzdělání, ale není. Také nerozumím tomu, že třeba lesní mateřské školky jsou "neziskovky" a přitom si berou třeba 300kč za den na hlídání dětí. Takže výděleční jsou...V jakých tedy oblastech může člověk založit "neziskovku? A odkud hlavně tyto neziskovky čerpají peníze na provoz a výplaty? Nebudu OSVČ a tak na placení zdravotního a soc. pojištění se přihlašuji sama? Jsem skutečně zcela na začátku, tak se omlouvám za tak základní otázky. Děkuji za vaše rady a zkušenosti!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.16 20:30
avatar

Neziskovka může být založen v různých oblastech (resp její cíle tam směřují) a vykonávat podnikatelkou činnost. Může zaměstnávat osoby atd. Potíž je v tom, že veškerý zisk, musí vracet zpět do své činnosti. Nesmí být tedy přebytky. Velmi zjednodušeně řečeno :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.