Proč staré mobily mají lepší signál

Od: Datum: 28.07.16 06:16 odpovědí: 3 změna: 28.07.16 19:32
Byli jsme s kamarádem na chaťě v odlehlém místě v horách obklopený lesy. Máme oba stejné opetátory a sedíme vedle sebe. On si koupil drahý smartfon Samsung Galaxy S 7.edge za 22tis.Kč.Já koupil v bazaru starou Nokií 5110 s anténou za 100Kč. On měl sílu signálu slabou jen jednu čárku a nemohl se ani spojit s nikým. Na moji obyčejné prastaré Nokií jsem měl kupodivu čtyři čárky a uskutečnil plynule hovor. Jak je to vůbec možné,že kamarád s tak luxusním a drahým mobilem měl problém si zavolat a já s takovou starou vykopávkou levnou vůbec?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.16 06:24
avatar
To je poměrně běžné..Starý telefon měl plný signál ve 2G protože 3G a vyšší neumí..Nový telefon jel ve 3G a signál měl slabší.
Zcela stejnou situaci řešíme v kanceláři, telefony máme manuálně přepnuté na 2G, protože při automatické volbě se telefon nastaví na 3G a signál je o 70% slabší.
A samozřejmě, že starý telefon může mít také lepší anténu.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.07.16 07:28
avatar

Je to důkaz toho, že ne všechno drašší a "módnější" musí být taky lepší. Lepší vlastnosti na jedné straně jsou vyváženy vlastnostmi horšími na straně druhé. A neplatí to jen pro mobily. Měl jsem kdysi bezejmenou navigaci, která prakticky neměla problém se signálem. Od té doby jsem vyzkoušel několik značkových, které byly sice chytřejší, ale u kterých nebyly výpadky signálu ničím výjimečným. Skoro bych řekl, že čím novější a "dokonalejší", tím je to horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 28.07.16 08:56

Jj, proto mam v provozu vedle "smartfounu" i starsi vykonnou Nokii, na kterou nedam dopustit, hlavne ji pouzivam k volani a bankovnim potvrzovacim SMS - je to bezpecnejsi a take baterie se tak rychle nevybije, jeste me nikdy nenechal ve štychu. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.