Mám nárok na dědictví?

Od: Datum: 27.07.16 11:17 odpovědí: 6 změna: 28.07.16 01:21

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda mám se svojí sestrou nárok na dědictví. Zemřel nám strýc(bratr mého táty) a zanechal parcelu, která je 1/2 jeho bratra(nesvéprávného) a druhá polovina je jeho. Ještě má sestru, která žije. Máme nárok jako jeho neteře na dědictví. Oba bratři nemají rodinu ani děti.

Děkuji Hůlová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.16 11:46
avatar
Myslím že vy byste měli nárok na dědictví teprve až všichni vámi zmínění zaklepou bačkorama. Napřed dědí děti, pokud nejsou tak rodiče a sourozenci zemřelého. Teprve pak byste přicházeli do úvahy vy, samozřejmě krom případu, že by vás zemřelý určil za své dědice v zavěti.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.16 11:48
avatar

Dobrý den. Pokud strýc neměl již ani rodiče, pak budou dědit jeho sourozenci.

Viz. Třetí třída dědiců:

Nedědí-li manžel ani žádný z rodičů, dědí ve třetí třídě stejným dílem zůstavitelovi sourozenci a ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele.

Nedědí-li některý ze sourozenců zůstavitele, nabývají jeho dědický podíl stejným dílem jeho děti (tj. neteře a synovci zůstavitele).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.07.16 12:45

Dobrý den, ten nesvéprávný sourozenec dědí jako normální člověk, takže asi to bude jeho, takže další příbuzní budou dědit až po jeho smrti, doporučuji se sejít s opatrovníkem dotyčného a domluvit se. Pokud je ještě další tzv. normální sourozenec zemřelého, tak nedostanete nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 01:21

Co to melete? pokud nemá děti ani rodiče, dědí všichni jeho sourozenci rovným dílem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.16 14:18

Pokud strýc nezanechal závěť, budou dědit jeho sourozenci bez ohledu na jejich zdravotní způsobilost. V případě, že by se dědilo "ze závěti", která ovšem musí mít zákonem dané náležitosti, pak by se mohlo stát, že v ní váš strýc na vás myslel a odkázal vám ji. Vše se dovíte v dědickém řízení, pokud se vás bude týkat, budete se setrou přizvány.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 01:19

Nepíšete, zda váš otec (tedy další bratr zůstavitele) žije nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.