Nezletila těhotna dcera

Od: Datum: 26.07.16 12:45 odpovědí: 68 změna: 09.08.16 10:16

Dobry den,chtěla jsem se zeptat moje dcera je v diagnostickym ustavu a ted otěhotněla je ji 15 let ale až porodí bude ji 16 let,tak jsem se chtěla zeptat jestli si ji mužu nechat už doma když je těhotna.Chtěla by to ditě vychovavat semnou,tak nevím jak to je,ja chodim do prace.Děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 26.07.16 13:12

Nějaký úřad ( soud) umístil vaši dceru do diag. ústavu. Obraťte se na něj se žádostí o zrušení nařízení. Kdo tohle nařízení vydal, tak jej také musí zrušit. Obávám se, že těhotenství není důvod odchodu z DÚ. Těhotenství není nemoc.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.07.16 15:24

No, já na Vás asi budu hnusná. Neporadila jste si asi s výchovou dcery, páč by jinak nebyla v diagnosťáku. A chcete si teď poradit s výchovou dvou dětí? Vaší dcery a vnoučete? To si docela troufáte. Na Vašem místě a na místě Vaší dcery bych uvažovala o jiných řešení této situace. Včetně potratu !

Ohodnoceno: 8x
 
Od: wamp®
Datum: 26.07.16 15:45
avatar
Také budu nepříjemná a souhlasím s kolegyní,viz výše !
Proč je Vaše dcera v nápravném zařízení?
Jak je možné,že tam otěhotněla?
Vy jste se o ni opravdu očividně dobře nestarala,jinak by tam asi nebyla.
Ještě píšete,že se o ní chcete starat,ale že chodíte do práce.
To je nějak postavené na hlavu,nemyslíte?
Kdo je otcem dítěte?
Další diagnostický výrůstek?
No,potěš koště,to by se asi nenarodil dobrý člověk.
Ještě k tomu dětem !
Zařidte raději co nejrychlejší potrat !
Ohodnoceno: 5x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 15:01

wamp, co to plácáte? Proč ji urážíte? Ona něco po vás chce? Proč by se té dívce neměl podle Vás narodit dobrý člověk?

Ještě štěstí, že Vám se narodily dobré děti že? To musí pro mámu, co sem napsala být opravdu zážitek, asi nevěděla chudák, že ptát se těch bezchybných, zasloužilých matek tady, co bezvadně vychovaly své děti, nikdy nechybovaly a jejich děti také ne, a jejich děti zase své děti, prostě přehlídka urážek a nesmyslů. At jí vezmou dítě, at jde na potrat..nelidskost z odpvědí uplně čiší, vážené zdější matky. Vysvětluji si to tak, že by pro každou bylo normální, kdyby jí ukradli dítě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.08.16 23:35
avatar

Navrhujete zabít pravděpodobně zdravé dítě, zřejmě proti vůli její matky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 14:53

uško, těhotenství není nemoc, to máte pravdu, ale je to změna života. A jako třeba kriminálnicím nechávají ve Světlé nad Sázavou jejich děti u nich do 3 let věku přímo ve věznici, nevidím žádný důvod, proč by netrestanou dívku v důsledku těhotenství nepřemístíli do azylového domu pro matky s dětmi. Tam jsou po to podmínky.

Mít dítě podle mě není zločin, jak to tak vypadá podle reakcí, tak asi je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 18:55

Protože v azyláku musí být matce 18 let. Kdopak by tam měl asi zodpovědnost za dvě děti - tu 15ti letou a to narozené dítě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 15:46
avatar

Dobrý den. Problématiku ponechání dcery ve vaší péči byste asi měla řešit s tím orgánem, který dceru do diagnostického ústavu poslal.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.16 16:36

Psala jsem něco podobného jako rádci přede mnou, ale pak jsem to smázla z obav, že to zatrhne admin.Ještě bych dodala jednu věc, že dítě není šek na sociální dávky a alimenty.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: ben®
Datum: 26.07.16 16:45
avatar

Dobrý den, v tomto poradit neumím, tak jsem jen obodoval odpovědi, které považuji za správné, protože skutečně radí. Docela bych varoval před odsudky a moralizováním (i když se to nabízí), protože o tazatelce a její dceři víme kulové. Tazatelka i její dcera se chtějí o dítě starat, tak možná takové zrůdy nejsou. Zdravím!


doplněno 26.07.16 17:52:

sebod - neberte to zle, ale ve Vašich odpovědích se často vyskytuje "profesní deformace" .


doplněno 26.07.16 18:04:

sebod - chápu již nyní.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.07.16 17:09

Myslím, že si děláte plané naděje - soud by určitě nesouhlasil ,abyste dítě vychovávala-o svou dceru jste se nedovedla postarat...lepší bude souhlasit s potratem ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 17:46

Bene. Ale já si nemyslím, že tazatelka, nebo její dcera jsou zrůdy. Mohou být obě naprosto hodné, ale... Ale ve své práci se setkávám s plno maminkami, které přecenily svoje možnosti. Teď se potýkají s takovými problémy, že si to mnozí z vás tady neumí představit ani v tom nejhorším snu. A bohužel to odnášejí zase jenom a jenom jejich děti. Je to strašný, když dáváme dokupy peníze na to, aby jejich děti mohly jít alespoň jednou za den na teplé jídlo do školní jídelny. Někdy bych ty jejich mámy nejraděj přehla přes koleno a naflákala jim prdel. Tady v tom případě bych se velice ráda mýlila, ale jestliže je dítě v diagnosťáku, tak většinou došlo k selhání rodičů. A jestliže 15ti letá holčina je těhotná, tak došlo i k jejímu velkému selhání a všech kolem ní také. Takže těch selhání tu máme více najednou. A to už mi někde v hlavě bliká červené světlo. Takže ano, domnívám se, že se v tomto případě narodí dítě, které bude vyrůstat ve velké sociální nejistotě. A ano, domnívám se, že zde asi budou velké problémy i ve výchově. Asi by ses, Bene, divil, kdybys věděl, kolik podobných dětí se opakovaně pokouší o sebevraždu, kolik jich sklouzne na šikmou plochu. Je to jen a jen můj názor, podložený životný praxí. Zdravím !


doplněno 26.07.16 18:00:

Já bych to nenazvala "profesní deformací". Já bych to nazvala pravdivým pohledem na věc, bez růžových brýlí. A jistěže mám na tento případ naprosto jiný pohled, než totální laik, který nemá vůbec povědomí o tom, kolik maminek samoživitelek pouze svojí vinou, přivedli na svět dítě, které žije v bídě. Bene, dojdi se někdy na tohle zeptat jiných "profesně deformovaných" - učitelů, pediatrů, sociálních pracovnic. Možná pochopíš...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.07.16 22:33
avatar

sebod - Kolik lidí v historii zažilo bídu a přesto byli šťastni, že přežili. Jde o lidský život, ne čísla na papíře. Takhle to brát nemůžeme. Dítě má právo na život a vyřešit se to dá adopcí, která udělá nějaké lidi šťastnými. Nejsme Bozi, abychom rozhodovali o lidském životě, na základě minulých,negativních, zkušeností z praxe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.07.16 23:02

Blešíku, já ale nedělám s čísly na papíře. Já do těch rodin chodím. A potrat jsem napsala jako jednu z možností. Pochopitelně adopce také přichází v úvahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 13:59

sebod - co kdyby Vám chtěli vzít dítě a dát ho do adopce, protože jste nezletilá, je to mladá dívka.*cert*Své děti bude mi lovat, jako Vy milujete svoje. Proč máte zlost na budoucí matky? I když jsou mladé, nejsou přece proto špatné. Opravdu nikdy v žvotě jste neudělala v ničem žádnou chybu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 16:33

Ano udělala jsem plno chyb. A nemám zlost na mladé matky. Teda na některé. Jiné bych nechala podvázat do doby, dokud nedostanou rozum. Takže u některých do smrti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 13:55

od sebod: velmi radikální názor:

Je to strašný, když dáváme dokupy peníze na to, aby jejich děti mohly jít alespoň jednou za den na teplé jídlo do školní jídelny. Někdy bych ty jejich mámy nejraděj přehla přes koleno a naflákala jim prdel.

Na tento zbytečný a zmatený názor si dovolím odporovat, že mi přijde daleko strašnější, že živíme lidi, co pro nás nemají žádný význam a nikdy mít nebudou, ale stát je tak drzý, že klidně sdělí národu, že velké množství lidí a to i rodin s DĚTMI, žijí pod hranicí chudoby a stát jim milostivě přispívá na obědy, aby naše ! děti aspoň jednou za den měly teplé jídlo. Místo aby vláda zajistila, aby rodiče měli peníze na výživu svých dětí, budoucnosti národa a nepracovali za směšné mzdy. Nejraději bych stát přehla přes koleno a naflákala mu prdel.

Blesíku, máte pravdu, radikální soudy bez znalosti věci vynese každý, ale nad situací v ČR se nezamyslí nikdo. Děti z velmi chudých rodin jsou často v pastáku. Nejsou peníze na zájmové kroužky, sport, jídlo, nějakou radost. Pokud píše někdo z neznalosti věci kokotiny, protože má peníze na každodenní jídlo, tak mě to štve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 01.08.16 17:06

fany píšete - Děti z velmi chudých rodin jsou často v pasťáku.

Můj názor - pokud oba dva rodiče pracují i za minimální mzdu, mohou dosáhnou i na sociální dávky. To není důvod odložit dítě. To vše za předpokladu, že se dítku věnují a výplatu nenechají v hospodě. Děti v pasťáku jsou především ty, na které rodiče nemají/ nechtějí mít čas, jsou to děti ulice převážně u nepracujících rodičů. Práce je, jen se jim nechce dělat a potom v tomto duchu vychovávají své děti. Nikdy nic z těchto děíi nevyroste něco pořádného, nemají příklad od mládí..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 22:23

Při vší uctě uško, jak víte, že lidé odkládají své děti do pastáku? Jak víte, jak se žije velmi chudým rodičům a dětem? Byla jste někdy opravdu velmi chudá? Nikdy jsme nepotřebovali žádné dávky a to ani za studií dětí. Ale pravda je, že jsme pocítili chudobu a nebyl to dobrý pocit, když nemůžete dětem dopřát jídlo. Tolik, kolik by potřebovaly. A prosím Vás neříkejte mi, že stačilo jít pro dávky, od tohoto státu nic nechci, dokázali jsme to i bez něj. A vůbec si nemyslím, že děti z pastáků jsou jen vyvrhelové. Je to chyba naší společnosti. Nic je nenaučíme, nic pro ně neděláme. Nemluvím o vrazích, není nutné jít do extrému. Jde o to, že jdou z dětských domovů a nemají práci, nemají kam jít, není dobré soudit, když o problému nic nevím. To, co Vám přijde samozřejmé, tak jim vůbec ne. Jsou sami, bez rodiny, pokud jste vždy měla rodinu, nemůžete to nikdy pochopit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 01.08.16 22:39

Fany - nechci být hnusná. Jak víte, že o tomto problému nic nevím. Na vše máte odpověď, jen vaše je správná, ale teď jste vedle jako jedle. Že děti jsou pasťácích není chyba společnosti, ale RODIČŮ. Konec, šmitec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 19:22
avatar

Sebod, naprosto s Tebou souhlasím. Nevím proč se tady ostatní čílí. Ta paní nezvládla svou dceru, jedno dítě. Nezvládne tudíž ani svou vnučku a ještě k tomu nezletilou dceru, která má evidentní problémy a je to také vlastně ještě dítě, i když dokázala otěhotnět. Paní dodává, že chodí do práce, jakoby chtěla upozornit na to, že času moc nemá. Mně to připadá tak, že si to vlastně sama uvědomuje, ale asi je jí líto dceři doporučit přerušení těhotenství z podobných předsudků. Upozorňuji ostatní, že prozatím se o žádné dítě nejedná. Ale za pár měsíců to bude jiné kafe. A pak bych strašně ráda viděla všechny ty, co tady mluví o necitelnosti, s jakou citlivou ochotou by se oni o takové dva, vlastně tři jedince staraly. To by tady pak všichni říkali, že to neměla dopustit, když bylo předem jasné, že to nezvládne a dočetli bychom se daloko horších vyjádření. Nesnáším tohle líbivé pokrytectví. Je spousta žen které přeruší těhotenství a nevyřvávají to do světa. Prostě se k tomu rozhodnou, a mají své intimní důvody a hlavně, nikomu do toho vůbec nic není.

Pro tazatelku. Paní, rozhodně se informujte jak postupovat tam, kde je Vaše dcera umístěna a hlavně si to srovnejte v hlavě Vy. Zatím se nic neděje, člověk se ještě nenarodil. Ale až se narodí, bude pozdě. Já být Vámi a matkou takové dcery, okamžitě bych žádala o přerušení těhotenství a ještě bych jim poděkovala.

A je mi úplně jedno, jestli tady budu osočována z necitelnosti a podobných blbostí. A být Vámi, klidně bych poprosila lidi co Vám radí jinak, aby Vám dali svou emailovou adresu, že se na ně pak v případě nutnosti obrátíte, aby Vám pomohli, když Vám tak dobře poradili, abyste dceru nechala porodit. Nikdo Vám ji nedá, všichni od toho dají ruce pryč. Na to vezměte jed. Ale kecat budou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.16 00:49

Suzy. Bod už nemám , tak aspoň *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 26.07.16 18:22
avatar

Znám případy,kdy si ani velmi slušní rodiče nevěděli rady se svými dětmi, které se tzv. nepovedly.Myslím si, že tady je velmi snadné soudit někoho, koho známe jen z toho, že se ptá na radu.O případu nevíme- nevíte téměř nic, tak nesuďte.Nejlépe to zde popsal "ben", je snadné někoho sepsout.Tazatelka by se podle mě měla obrátit na soc. odbor, na nějakého kurátora a pokud s dcerou mají vůli se o dítě opravdu postatrat a najít lepší životní cestu, tak jim jistě někdo z povolaných pomůže.Záleží jen na nich...Pokud je zajímají jen soc. dávky, tak je to smutné,ale doufám, že tomu tak není.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.16 18:32

ivik. Naprostý souhlas v tom, že i vzorným rodičům se dítě může zvrtnout a skončit v ústavu. Ale věř tomu, že kdyby byly předpoklady k tomu, že tomu ještě nenarozenému dítěti a jeho mámě bude lépe u babičky (tazatelky), tak samotné pracovnice Ospodu toto řešení navrhnou a udělají vše proto, aby tomu tak bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 26.07.16 19:11
avatar

sebod: Kéž by tedy pracovníci Ospodu vždy pracovali ve prospěch dětí.Je mnoho případů, kdy jsou sporná rozhodnutí,rozhoduje se mnohdy od stolu a lajdácky,důsledky mnohdy poznamenají dušičky dětí.Dcera pracovala na praxi v dětském domově a občas mi vyprávěla velmi smutné případy.Jsem rok a půl babičkou a nějak mnohem víc jsem citlivá k těm bezbranným tvorečkům, kteří si svůj osud a rodinu vybrat nemohou...Věřím, že tazatelka se zamyslí a s dcerou se vydají na správnou cestu,aby nebylo o jeden smutný osud více...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: coco
Datum: 26.07.16 19:39

Kdovi jak to prozivaji, mozna to bude tak, jak to vidi sebod, ale je mozne i to, ze dite bude jejich jedina radost a zivotni naplň, kdy nic lepsiho je neceka. Pokud by to mela byt jen pritez a nechteny potomek, je lepsi potrat, event.adopce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 02.08.16 07:15

ivik® : 26.07.16 19:11

Tady jste popsala naprostou pravdu o "profesionalitě" české sociálky. Já přidám dnešní článek na novinkách. Ke zvracení. Zničí jedno dítě, aby ho násilím naučili milovat otce. Oni řeší víc vztah mezi rodiči než to dítě, jeho city. A to mám věřit, že dělají vše v zájmu dítěte? Moji sourozenci to poznali na vlastní kůži. Dopustili se zločinu, že jim umřela mladá máma a otec byl těžce nemocný, nemohl vychovávat děti. Docela věřím, že z toho chlapce v článku může v DD, tedy v pastáku, vyrůst delikvent a hledat utěchu v drogách. Díky našim odbornicím na sociálce. Co každému v nouzi tolik pomáhají, asi jako náš stát. Protože ony vědí nejlépe jak mají lidé žít, co mají cítit a když tak to lidem názorně předvedou jako tomu chlapci. V tom článku.

https://www.novinky.cz/domaci…ku-zavrit-dite-do-ustavu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 15:11

tak samotné pracovnice Ospodu toto řešení navrhnou a udělají vše proto, aby tomu tak bylo.

Tak nad touhle větou jsem se fakt nasmála. Tolik zla, co už v rodinách způsobily tyhle slepice, že to tak musím říci, nemá obdoby jinde. Viz třeba, jak si chlap raději hodil mašli, když se na něj ty sudičky vrhly a jiné podobné případy. Jsou první, co chlapa obviní z pedofilie, aniž pro to mají jaké důkazy. O tom veřejnost ví málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 20:33

Ty sociální pracovnice dělají málo, pokud u nás není zařízení, aby mladé matky, které neměly dobrý start do života, bud otěhotněly příiš mladé, nebo jsou z dětských domovů, rozvrácených rodin a podobně, neměly jinou volbu než si nechat ukrást dítě. k adopci. Věřím tomu, že by se o své děti rády staraly, kdyby měly podmínky, jak jsem už o tom psala. Odebrat jim děti proto, že s nimi nemají kam jít, je v tomto státě doslova zhovadilé, pokud se tak děje. Proč trestají i ta mimina? Že je vezmou jejich matkám? To jsme pak opravdoví demokrati a máme patřičně nač být hrdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 20:46
avatar

My si tu diskutujeme a mladá matka je i s babičkou někde v tahu. Jestli jsem demokrat to nevím ale je spousta žen které bych zbavila možnosti mít někdy dítě. Děti u nás nikdo nekrade, stará-li se rodina dobře, sociálka u vás denně nezvoní. Nevěřím tomu, že by dítě bavilo mít dítě, to není panenka na hraní, to děcko nepočká když jde matka na mejdan. Nechci se nikoho dotknout, mám známou ze SŠ co vyrůstala v dětském domově, byla matce odebraná poté, co ji v 10ti letech začala nabízet mužům, je to úžasný člověk a matka 3 dětí, na straně druhé vím o jedné co vyrostla v domově a bez problémů tam umístila i své 2 děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 02.08.16 07:35

liduš, jestliže sociálka má právo odebrat mladistvé matce dítě bez ohledu na její city, tak je to nelidská zvrhlost. Pokud máme zákon, že o tom nemůže rozhodovat sama mladá maminka, zda dá dítě k adopci a to bez nátlaku rodiny a sociálky, to znamená, že jí pomůžeme bez tlachání, že by se o dítě nemohla starat, tak prosím, v takovém případě ji nutit by byl nesmysl a souhlasím, že dítě může najít nové milující rodiče nebudu to považovat za krádež a unos dítěte. Ale když zakomplexovaná matka mladé maminky podepíše za mladou maminku souhlas k adopci, tak potom na jaké principy lidskosti se chce náš stát odvolávat? Trvám na to, že pokud matka, at je jí kolik chce, své dítě miluje, nikdo nemá právo jí dítě vzít jen proto, že u nás je hafo azylových domů od 18 let, ale žádný do 18 let. Také proč, když se to dá řešit drastickou metodou odebrání dítěte. Už to, že to ta maminka neřešila potratem, vypovídá, že se dítěte nechce zbavit. Osobně bych na sociálce nechtěla dělat, snažila bych se totiž pomoci, ne ubližovat. Píšete, že se nikoho nechcete dotknout, ale nevěříte mladým maminkm. A komu tedy věříte? Já přes malé promile těch, co opravdu selhaly, jim všem věřím, české mámy byly vždycky dobré mámy, jinak by v Česku nemohlo být tolik dobrých lidí. Vždyt nás vychovaly české mámy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 14:13

Iviku, maminka dívky pracuje. Že je dívka v pastáku, lidi víte, kolik dětí v pubertě tam končí kvůli rozvodu rodičů, kdy děti mají pocit že svět se hroutí a hledají teplou náruč a vlídné slovo, pokud možno s láskou řečené. A to bývá začátek těch trablů. Že děti hledají, když ztratily jistotu v rodině, jistotu v kamarádech na ulici, což nekončí dobře. Nemyslím že tak mladá dívka si nechá udělat dítě proto, aby nemusela pracovat a dostávala dávky. Vždyt dítě je závazek a ne malý. Nedostane se ani na diskotéku. Já bych se na sociální pracovnice raději ani neobracela, je mnoho případů, čteme je v novinách, vidíme v televizi, kdy způsobily hodně neštěstí svou bigotností a tak jestli budoucí maminku pustí domů z pastáku, zkusit začít žít bez těch jezinek. Rády odebírají děti a blíží se doba, kdy se budou i u nás chovat tak, že odeberou rodičům děti do adopce. Jen to ne, každý má rád svoje děti, takže raději od nich dál. Většinou jako matky také často selhavájí, protože místo aby se staraly o své děti, často zbytečně terorizují jiné matky. Způsobily v rodinách už dost neštěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 17:00

Je třeba vidět tento film s názvem Padlé ženy, aby člověk pochopil bolest matek, kterým byly odebrány děti proti jejich vůli. Protože o tom rozhodli jiní. Mojí příbuzné, lidické ženě, odebrali malou dcerku a už ji nikdy neviděla..myslím, že bolest těch matek je srovnatelná. Film není ze středověku, jak by se člověk mylně domníval...


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 19:15

no, Fany. Tady se taky některým matkám odebírají děti proti jejich vůli. Bodejť by ne, když se o děcka nestarají a mají je jen jako pojistku na příjem od státu. Dítě se mámě nesebere ze dne na den. To je naprostá hloupost. Před tím je plno návštěv v rodině, šetření atd. Zmiňovat tady lidické matky je naprosto zcestné. To byly mámy, které své děti milovaly, staraly se o ně. Tak je,prosím,nesrovnávejte s těmi, které na své děti z vysoka kašlou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 20:25

sebod - Jestliže mámě odeberou dítě, jen proto, že je jí 15 - 16 let, tak se to srovnat dá. Protože bolest je stejná, jako u lidických žen, nemůžou vůbec nic dělat. A o to jde. Ta bezmocnost. Naše blízká příbuzná nám vyprávěla, co cítila, jak jí bylo a já se dovedu vžit do toho, že takové 16leté žábě nechybí cit ke svému dítěti, ale sociálka jí ho sebere a dá k adopci, protože zákonní zástupci souhlasili, takže je jí lépe než bylo naší příbuzné? Vždyt není válka a není tu gestapo ne? Po letech ho může hledat přes poštu pro Tebe, to je pravda. Píšete - Tady se taky některým matkám odebírají děti proti jejich vůli - protože se o ně nestarají, ale to přece není totéž. Co když to děvče se chce starat! Vzpomente si, když se Vám narodilo dítě, pokud máte děti, co jste cítila? To samé bude cítit ta dívka přece. Jakým právem jí tedy má být odebráno dítě, jen proto, že je jí 16? Za 2 roky jí bude 18, no a co? Ženský, co na sociálce tohle druhým provedou, si myslím, že nejsou matky, jinak by se jim muselo udělat zle, aby braly dítě mamince jen proto, že není plnoletá.Kdo může ted říci, že bude kašlat na své dítě? Pokud v našem státě není možné, aby ji dítě nechali a ukradnou jí je, pak je to v našem státě horší, než jsem si myslela a neměli bychom už nikdy mluvit o lidských právech. Protože dítě má právo na své rodiče. A hlavně musí podmínky,. Pokud je mít nebude, tak samozřejmě to může skončit špatně. Takže proto doufám, že u nás existuje jako v jiných státech zařízení pro mladé svobodné matky, od toho snad máme tu sociálku, doufám že nemá jediné řešení - odebírat děti na adopci cizím lidem místo pomoci matce a děcku. Nebo ji vážně psychicky zničíme ukradením jejího dítěte? Víc se o tom nechci bavit, nejsem zastánce ubližování matkám a dětem, jsem zastáncem včasné pomoci.

Váš názor je jiný, máte na něj právo.


doplněno 01.08.16 20:42:

Faktem je, že kdyby stát pomáhal matkám s dětmi, místo lidem, kteří si to nezaslouží, kteří tu za naše peníze studují a podobně, aniž by nám něco oplatili, lidé, do kterých cpeme horem dolem a ještě cpát budeme, pak máme právo si říkat demokratický stát. Ve chvíli, kdy matce místo jiné pomoci nabídneme jen bejbybox nebo adopci, nestojíme za nic. Jsme ve středověku. Tak to je. Slabí se nemůžou bránit. A na to se stát spoléhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 21:03

fany. Jestli víte o nějakém dítěti, které bylo UKRADENO, tak je Vaší povinností nahlásit to na policii. Používáte příliš silná slova. Hovoříte o mateřských citech, které podla Vás mají VŠECHNY ženy... Hmm.. Kdepak tak mají ty city, když hážou novorozence do popelnic? Víte kolik "matek" je vykázáno z azyláku, protože chlastají, fetují, nejsou schopny se o dítě postarat? Díky bohu za to, že jim jsou děti odebrány. V kolika azylákách jste byla? Na déle než 10ti minutovou návštěvu. Běžte se tam zeptat na ty Vaše láskyplné maminky. Ono Vás to pak přejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 21:35

Já nemám zájem rozvíjet všeobecnou debatu o tom, kdo a jak se stará či nestará o děti. Tady byla jedna otázka a to o mladé dívce, které místo pomoci a rad k něčemu dobrých, se dostávalo rad jako potrat, odebrání dítěte, zapomnělo se na bejbybox a podobně. A mě udivilo, kolik lidí to děvče odsoudilo, kolik lidí vědělo, že se nebude starat o své nenarozené dítě...že je prostě špatná.
Když umřela naše maminka, byly jsme jako stupínky. Bylo nás hodně. Drželi se mě za sukně a všichni jsme doufali, že zůstaneme spolu. Nezůstali jsme spolu. Nejmladšímu bylo 4 roky.Sociálka měla za to, že se o ně lépe postará dětský domov. Nikoho se prostě neptali, oni byli páni. Nepostarali se. Byli tam zavšivení, zbití, hubení a hladoví, špatně a málo oblečení. A ve mně dodnes je k této instituci nenávist a odpor k jejich metodám. Nikdo mě nebude učit znát sociálku a jejich rozhodnutí. Nikdo mi nebude říkat že dětský domov je lepší.
A tohle budoucí miminko svoji maminku má, má i svou babičku, Veroniko nedovolte adopci svého vnoučete, nedovolte, aby s Vaší dcerou zacházeli jako kdysi s mou příbuznou v kladenské škole. To je všechno, jsem unavená, jdu spát.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.16 21:51

dobrou noc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 20:15
avatar

Já jen doplním, že i jako babička máte vyživovací povinnost. Pokud vám dítě nedají a skončí u pěstounů nebo v ústavu a matka dítěte nebude schopna platit alimenty, tak je možné požadovat alimenty po prarodičích, takže po vás.

Doporučuji řešit to adopci. Pokud to miminko bude bílé a zdravé, tak po adopci skončí u lidí co ho budou milovat a dají mu veškerou péči.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 14:19

slzičko, umíte si představit, že jste hodně mladá, nesmíte o sobě rozhodovat a oni Vám seberou Vaše dítě a dají ho cizím lidem? Víte jak je to strašně kruté? Viděla jste film - Irské pradleny? Co bolesti je v tom, když matce odeberou dítě, protože je mladá? Hanba jezinkám a státu, kdyby to udělal a té dívce ukradl dítě. Co by z ní pak v životě bylo, vždyt ukrást matce dítě je největší zločin.

Možná to myslíte tak, že matka, která nemá peníze, nemůže své dítě milovat tak, jako ta matka, která je má.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 21:13
avatar

První co napadlo mě už napsala Sebod, dcera z nějakého důvodu v ústavu a vy chcete vychovávat vnouče. Dcera 15 let a já mám pocit, že vám příjde její těhotenství normální. Nezlobte se ale pokud už nejde potrat, řešte to adopcí.Myslím si, že to za vás steně vyřeší orgán péče o dítě a že by vám pravděpodobně dítě do péče nedal.Kdo rozhodl o umístění dcery do ústavu? Ten rozhodne, zda ji pustí domů a to, že je těhotná v 15ti je spíš ke škodě. Veroniko, začněte přemýšlet, zda byste na sebe nenaložila víc než dokážete unést. L

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.16 11:19
avatar
Taková ostuda, děcko v patnácti, teď ze mne uděláš třicetiletou babičku...
Jinak řešit s ústavem, tam znají určitě legistlativu.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: musi
Datum: 28.07.16 17:59

Upřímně nechápu uživatelky, které tady radí potrat. Jistě to není ideální, když takhle mladá dívka otěhotní, ale když je ochotná potom spolu se svou matkou dítě vychovávat a matka jí v tom chce pomáhat, vnímám to asi jako nejlepší řešení a je chvályhodné, že k tomu obě takhle přistupují. Dítě si určitě zaslouží tu šanci, je scestné argumentovat, že z něj nevyroste dobrý člověk apod., to nikdy nemůžeme předem říct, a i kdyby, tak nám to stejně nedává právo zabít ho potratem.

Dotyčné paní tazatelce a její dceři a budoucímu vnoučátku přeju hodně štěstí :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.16 06:28
avatar

Ani jsem sem nechtěla původně psát...

Milá Musi, pochop, jenže to není děvče z normální rodiny, která se o dceru stará a vychovává ji. Matka dala /či jí odebrali/ dceru do ústavu, to tedy znamená, že se o ni asi nestarala, nezvládala to.. Děvče v ústavu! *ee*otěhotnělo v 15 letech. Kdo je tatínek? Nějaký stejný šupák, kotelník, nebo "neznámý vojín"? Myslím, že v tomto zařízení by měli napravovat to, co se nepodařilo v rodině a ne chovankám umožnit sex. Jak to tedy bylo?

Matka děvčete jako matka zklamala na celé čáře. A ted se chce starat najednou o špatně zvládnutelnou dceru a ještě její mimino? Chodí do práce. O manželovi /dědečkovi/, který by též mohl pomoci, raději ani nepíše. Kdoví, jestli nějaký vůbec je. Jaká matka, taká Katka.

Co může mít 15 letá dívka připraveno pro příchod miminka? Zase to bude jen další vyžírka s nataženou rukou. A vzhledem ke svému životu kdoví, jak jej vychová. Za 15 let tu bude třeba další těhotná dívka z ústavu. Těžko v této "rodině"" vychová něco pořádného.

Navíc mě dost zarazilo, že matka po zadání dotazu vůbec nespolupracuje, nediskutuje. Jsou 2 možnosti:

1/ buď je jí to všechno jedno a dítě bere jen jako zdroj dalších příjmů

2/ nebo se někdo nudí a napsal smyšlený dotaz, na který nemůže dál reagovat. A teď se směje. :-D

Pokud byste, Musi, chtěla oběma pomoci, můžete jim nabídnout u Vás bydlení a pomoc s výchovou narozeného dítěte. Aby ta výchova byla správná. Něco jiného je házet ušlechtilé myšlenky a něco jiného opravdu pomoci. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.16 06:43
avatar
Bábinko,
Mně se vidí možnost 2.
V jiném dotazu píše, že má 26 let... Takže dítě porodila v 11 letech?
A úplně stejný styl psaní...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.16 09:33

Jago. *palec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 01.08.16 14:05
avatar

Jaguško,Vy jste na to kápla.Je zcela jasné,že tazatelka si vše vymyslela.Asi se chudinka nudí...A teď se baví na úkor nás všech.Jak málo stačí duchem nízkým ,potažmo líným chudákům,aby se potěšili.Tak jim to sakra přejme *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 15:26

diskutnice "musi" se projevila jako inteligentní člověk, jediný tady spolu s benem, který pochopil, že v životě se nám může stát lecos a je hnusné odsuzovat a urážet matku a ještě se divit, že matka tazatelka se do diskuze nevrací. Já bych se také nevracela po těch kecech tady, jaká jsem hrozně špatná matka. baboago, náš stát mrhá miliardy, pár korun dívce na dítě ho nezruinuje, zbytečně se bojíš. Všechny tady jste uspokojené, jaké jste skvělé matky, na tomhle dotazu jsem byla překvapená, že jsem tu poznala jací lidé sem chodí, jejich odpovědi jen odsuzovaly a v případě potratu a odebrání dítěte matce k adopci až nelidské. Překvapilo, že do ted jsem neměla ráda Bena, přesto je s musi jediný, který pochopil,že pokud se ta matka tady ptá, tak asi proto, že chtěla radu, ne snůšku blábolů o tom, že nemá pomalu právo na život, protože není tak dokonalá jako zdější matky. I já spolu s musi přeji matce, dceři i budoucímu děcku jen to dobré v životě. To, že otěhotním v 15, ze mě nemusí dělat zločince, špatného člověka. Docela ta otázka, tedy ty odpovědi ukázaly, kdo je kdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 01.08.16 15:32
avatar

Fany, plně s vámi souhlasím,jste inteligentní a citlivý člověk,dobře jste to napsala...Do posledního slova...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakim
Datum: 30.07.16 19:03
V první řadě by v 15-ti ještě neměla být těhotná a pokud neni pozdě (příliš pokročilé těhotenství) máte právo rozhodnout za ní o ukončení téhotenství což by jiste bylo na zvážení, když se o néj ani jedna z vás nedokáže postarat. Ona protože je sama ještě dítě a vy protože musíte pracovat abyste ji (je) uživila. Nehledě na to, že je krajně podezřelé, že otěhotněla v diagnostickém ústavu. Zavání to tím zda nebyla znásilněna nebo zneužívána spoluchovanci či zaměstnanci což je oboje dost běžné a kromě nutnosti podat trestní oznámení další důvod k ukončení
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 14:47

jakime, nedávno bylo v televizi, že rodina měla 10letého syna na psychiatrii na vyšetření a tam ho znásilnil chovanec. Také nevěřím našim ustavům a podobně. Jinak samozřejmě jste chlap, takže nechápete, že můžete být těhotný i proto, že ani nevíte, že těhotný být můžete. Naše mládež sice dnes má rozsáhlé vědomosti, ale ne všichni. Jen ti, co mají peníze na chytré telefony, facebooky a podobné kokotiny. Chudá mládež má málo informací a vím o čem mluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 14:42

Veroniko, lidé, kteří v životě nic neprožili, mají radikální názory, hned jsou se vším hotovi. Protože člověk, který si neumí představit bolest mladé matky, které berou dítě a ona nic nemůže dělat, protože je nezletilá, by neměl mít právo na hrdý název - člověk. Na světě je i tak mnoho bolesti a slz, je hrozné zbytečně dělat neštastné další lidi, protože my se považujeme za něco lepšího, než jedna máma s jednou dcerou, která možná sešla trochu na scestí, ale kolik i slavných lidí prošlo pastáky a nestali se z nich zločinci ani sociopatické matky. Je hnusné mluvit o odebrání dítěte jako volby, místo nabídnutí pomoci státu, aby dívka do plnoletosti měla kde bydlet s děckem, myslím, že jsou takové azylové domy pro matky. Prostě se snažit pomoci, na zavrhnutí a adopci je vždycky dost času, až když zkušenost ukáže, že si dívka, maminka pomoc zasloužila či ne. Tady ale nikdo neukázal cestu, nenabídl pomoc, většina vás jen odsoudila a hned by vám brala všechna lidská práva, tedy i právo dcery na své dítě. S adopcí tu skoro všichni chtějí vaše dobro, proto si ho nenechte vzít a zajímejte se o azylový dům pro svou dcerku a mezitím žádejte soud o svěření vnoučete i dcery do své péče, než dcera bude plnoletá, protože jen vy víte, co se stalo a jen Vy víte, nakolik můžete dceři věřit. My, sudičky tady, to nevíme a ani nechceme vědět. Nejsme uliční výbor. Nemusíme se štourat v cizím neštěstí. Jednou třeba u nás bude štastná doba, kdy máma s děckem bude zajištěna a stát jejich dětem nebude muset platit alžmužnu, obědy ve škole, protože rodiče budou mít slušné mzdy i na slušné bydlení. Zatím je to hanba, nic se pro rodiny s dětmi nedělá. A i pták než naklade vajíčka, potřebuje hnízdo. A u nás ta hnízda jsou pro mladé nedostupná. Zkuste azylové domy pro mladé matky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 15:00
avatar

Fany i ta chudá mládež navštěvuje ZŠ, předpokládám tedy, že povinnou sexuální výuku navěštívila víc než 1x a také, že umí číst. Radíte nejít na potrat, vidíte a já to vidím jinak, chudák matkla nezvládla výchovu a zcela jistě ji nezvládne ani její dcera. Mladí zvonili klíči v 89 a mají to co chtěli, v kapitalismu se holt každý musí o sebe postarat, tato dívenka se do kapitalismu narodila a tak by v něm měla umět žít, ne rodit děti a čekat co udělá stát. Vy stavíte vašim ptákům hnízda? To u nás si je každý než naklade vejce postaví sám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.08.16 15:10

Liduš. Body nemám, tak aspoň *palec*. Fany, jestli ta dcera nebyla schopná ve škole pochytit, jak se dělají děti, tak to asi s její inteligencí nebude nijak valné. Už proto by měla nejdříve dospět, vzdělat se a až potom teprve rodit děti. To, aby se o ní a její dítě staral stát, to snad nemyslíte vážně? Víte proč nejsou peníze na potřebné lidi? Protože stát živí kdejakou nezodpovědnou havěť. A teď Vás namíchnu ještě víc. Domnívám se, že je daleko menší zlo jak pro onu matku, tak pro celý stát, jeden potrat, než dítě, které se narodí do naprosto nevyhovujících životních podmínek. Ano, nikdo tady onu rodinu neznáme a je opravdu lehké odsoudit. Ale když bych měla být oním nenarozeným dítětem a vybrat si mezi tím - nebýt, nebo vyrůstat o hladu, bití apod, tak radši nebudu !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 15:41

Ale když bych měla být oním nenarozeným dítětem a vybrat si mezi tím - nebýt, nebo vyrůstat o hladu, bití apod, tak radši nebudu !

Ale Vy tím dítětem nejste, tak o co Vám šlo? Vy to víte už ted, co neví ani matka, která ho porodí, že to dítě bude tak vyrůstat? Nemám ráda nesmyslné teorie, co nikam nevedou.

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 01. 08. 2016 15:51:04
Bylo by vhodnější se soustředit na dotaz a nerozebírat příspěvky ostatních rádců. Každý má právo na svůj názor a je zbytečné ho napadat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.08.16 07:47
avatar

Dobrý den, vím, že se opět stanu ve Vašich očích tím neoblíbeným, nechci Vás okřikovat, ale ani Upozornění od sys neberete v potaz - zde není Volná diskuze a skutečně není nutné (a ani podle pravidel poradny to není "košér"), abyste neustále reagovala na každý příspěvek, diskutovala a vnucovala svůj pohled na věc. Reagovat měla tazatelka, ale tu již dotaz nezajímá (zatím nenapsala ani čárku). Tazatelka se mohla doplnit, vysvětlit problém, napsat bližsí informace apod. - a nemuselo se zde spekulovat. Takže, založte si nějakou jinou otázku (třeba do Volné diskuze) a zde toho již zanechte. Díky za pochopení. Zdravím!

P.S. pro "fany".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 01.08.16 17:26

to Lidus

Ta situace je špatná. Ale když se rozhlédnu kolem sebe, tak vidím i mnohem starší matky samoživitelky, než patnáctiletá dívka, které jsou závislé na tom, že jim pomůže stát nějakou dávkou , rodiče nějakou dávkou,a samy by nevyžily ( bydlení, atd...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 17:44
avatar

Ale jistě xy, dostane-li se matka do takové situace, byla by hloupá pokud by nevyužila např. příspěvek na bydlení, hmotku. Pokud si ale někdo myslí, že tento příspěvek je horentní suma, není, ale pomůže a pak už je na rodině aby pomohla ona třeba platila dětem pojištění, kroužky, výlety...To si nerozumíme, dostat se na soc. dávky není dnes žádná ostuda ale v tomto případě, kdy rodina nemá, holka v pasťáku a do toho dítě asi bez otce, to je lepší tomu předejít tím potratem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 01.08.16 18:28

jasné, bude to nejspíš další matka na dlouhé roky na dávkách závislá, možná do dospělosti dítěte. To se tady taky vine diskusí, jen jsem chtěla poukázat na to, že takových je hodně, a zkušenějších, než patnáctka , i když v kapitalismu narozená.

Ale jestli její mamka pracuje, dívka dostane rodičák, plus nějaké příspěvky...

Druhá věc je i budoucnost mladé matky, která po pár letech na rodičáku , bez pořádného vzdělání, těžko bude shánět práci..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 01.08.16 15:27
avatar

I kdyby tento dotaz byl smyšlený od nějaké nudící se dívky, myslíte, že je nereálný, že se takové věci nestávají? A třeba mnohem horší? Třeba tady i ty naše názory na smyšlený dotaz mohou v reálu někomu pomoci, někdo se může nacházet v podobné situaci...Jenom mě zaráží, že zde padl názor řešit těhotenství potratem.To mně opravdu vyděsilo,jsou jiná řešení...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 15:50

Tenhle dotaz mi přišel jako test, jak je na tom naše společnost s pomocí a soucitem k bližnímu. Nejsem věřící, jsem zarytý ateista. Před několika lety jsem přijala domů ubohého bezdomovce, co umíral na rakovinu a nebylo mu už pomoci, několik let jsem se starala, než dotrpěl. Až sem někdo dá dotaz, jak by se zachoval k podobnému člověku v podobné situaci, domnívám se, že by mu všichni doporučili jeho sebevraždu jako řešení jeho situace. Po tom, co jsem se zde dočetla, že mladou maminku je nejlépe donutit k potratu, nebo ukrást jí dítě, je jako jediné řešení. Protože pár korun pro dítě by nás zničilo. Nějak mi je hanba za lidi, že používáme tak hrdý název - člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 17:24

Fany. Vy jste prostě Matka Tereza, která chce spasit svět a všechny lidi. Bezdomovec. Byl to člověk, který v životě pracoval, staral se o sebe a o rodinu a poté shodou náhod přišel o vše? Ano? Pak si pomoc zasloužil. Ale jestli to byl grázl, co šel z kriminálu do kriminálu, občas okradl nějakou starou babču, nevytvořil žádnou hodnotu, tak pak bych ho u tý popelnice klidně nechala umřít, aby nezatěžoval naše už tak chudé zdravotnictví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 21:04

Byl to člověk, který i když žil na ulici, měl 3 práce. Jednu na 8 hodin, jednu na 2 hodiny - uklid a jednu na 4 hodiny, také uklid. Velmi hodný, tichý a pracovitý člověk. Ale bohužel měl manželku, která ho o ty výdělky připravovala,. Vyzvedávala si jeho peníze dříve, než si něco stačil vyzvednout on sám. Byl velmi nemocný, aby mohl pracovat, neměl sílu se s ní dohadovat, nechal to tak být, bohužel. Zničila ho slepice a to doslova. Nadělala i dluhy. Neplatila nájem. Jsem ráda, že po něm neměla nárok na vdovský důchod, protože důchod jsem mu vyběhala a měl ho dost velký. Nazasloužila si to. U mě si už i našetřil, protože ho nikdo nevyužíval. Něco jsem pak mohla poslat i jeho dětem, mě netěší peníze, které nejsou moje. Nejsem matka Tereza, ale nenarodila jsem se v prachových peřinách, proto mi nechybí soucit s trpícími a těmi, kteří teprve trpět mají, jako zmíněná dívka. Nikdy bych prostě nedokázala žádnou mámu připravit o jej dítě jen proto, že je mladá. Nikoho neodsuzuju, protože nikdo z nás nemůže dnes říci, co se s ním stane zítra. Tak říkajíc - nikdy neříkej nikdy. Že se mi právě tohle nemůže stát. Může. Protože je to život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 17:28
avatar

Fany, to ale přece vůbec není o tom, že "pár korun pro dítě by nás zničilo". To je o tom, že člověk dokáže zničit život dítěti, když pro něj nepřipraví vhodné podmínky. A tím nemyslím jen podmínky materiální, ty jsou vedlejší.


doplněno 07.08.16 19:34:

Můjtyboha, Fany, jednou říkáte to a podruhé zase ono, jak se Vám to hodí. To nemá cenu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fany
Datum: 01.08.16 21:55

naufrago, jak to, že materiální podmínky nejsou důležité? Podle Vás jsou vedlejší. Jinak se ale postaráte o dítě v bytě s teplou vodou a sporákem a dostatkem peněz na jídlo a jinak, když tohle všechno nemáte. Lidé, kteří nepoznali opravdovou bídu, tohle říkají v naivitě, že peníze nejsou důležité. Jsou, bez nich nic není a to mi věřte, že vím dobře, o čem mluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 17:36
avatar

Fany, vy nemáte vlastní rodinu, děti, vnoučata? Charita, tam ten bezdomovec patřil pokud nikoho na světě neměl a nebyl to opilec co spí v parku na lavičce a jásá, že je svoboden. Máte pravdu, domů bych si ho nevzala, rodinu mám totiž vlastní. Pár korun pro dítě? Ano kvalitní výchova něco stojí a pokud není rodina co se dokáže starat, je lépe aby se děcko vůbec nenarodilo, myslete si o tom co chcete.

Omlouvám se ale Fany není registrovaná a poštu nemohu proto použít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fany
Datum: 01.08.16 22:07

Jistěže mám rodinu. Manžel zemřel velmi mladý na těžkou nemoc, ale neměla jsem problém vychovat naše malé děti, dnes jsou velké,už bydlí jinde, ve svých bytech, ale patrně se ptáte, jestli s tím moje děti souhlasily. Ano, souhlasily a co mohly, tak pomáhaly, finančně, autem, prací, co bylo potřeba. Je to už 9 let, jsou dospělí a v roce 2010 mi koupily menší byt v OV, abych nemusela bydlet v nájmu. My jsme zvyklí si pomáhat. A nejen sobě. Člověk samozřejmě nemůže pomoci všem, ale pokud je to možné, měl by pomoci. Ale nemám na mysli migranty, pokud by s tím někdo chtěl tady operovat. Protože celému světu pomoci je utopie.


doplněno 01.08.16 22:11:

Také jsem měla rodinu. Ale domů jsem si ho vzala. Ta rodina mi s ním pomáhala. Podle možností. Protože po těch operacích neměl kam jít, ted už vím, že to bylo dobře, že nebyl tak moc sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaja
Datum: 09.08.16 10:16

tady je vidět jak se rýsují další 2 osoby které budeme živit ze soc. dávek. Dcera nedostudovaná bude určitě a tím pádem nikdy v budoucnu nezajistí svému dítěti to, co potřebuje. Obě se zařadí do fronty na soc. dávky.A babička malého? Raději se nebudu vyjadřovat, takový dotaz mluví za vše. Radit se s někým jak si mám zařídit život přece nejde na netu. Když zapojí mozek tak zjistí že nejlépe by bylo poslat holku na interupci a donutit ji dodělat školu,zařadit se do společnosti a hlavně vytvořit pro budoucí rodinu podmínky. To asi s takzv. otcem dítěte co je v pasťáku těžko dokáže. A teď do mě vážení...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.