Platí se dnes darovací daň

Od: Datum: 26.07.16 12:32 odpovědí: 5 změna: 27.07.16 11:40

Zdravím, nevíte někdo, platí se dnes darovací daň mezi sestrou a bratrem, tedy ve druhé skupině? Na internetu jsem našel že ne. Ale nevím, jestli nedošlo v poslední době k nějaké změně kterou "internet" přehlédl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 12:50

Jako pojem od roku 2014 neplatí ale platit se platí, dojela (dojede?) na to i Nagyová-Nečasová ;) http://www.penize.cz/darovaci-dan

Ohodnoceno: 0x

Od: uskaŽ
Datum: 26.07.16 13:02

Osvobozeni od daně z příjmu získaného darem jsou

příbuzní v řadě přímé (rodiče, děti, vnuci...) a manželé

příbuzní v řadě pobočné, a to sourozenci, synovci, neteře, strýcové a tety, manželé dětí (zeové a snachy), děti manžela, rodiče manžela, manželé rodičů a osoby, které s dárcem žijí nejméně po dobu jednoho roku ve společné domácnosti, a které z tohoto důvodu pečují o společnou domácnost nebo jsou na dárce odkázány výživou.

Zdroj: http://www.penize.cz/nemovito…bo-dedictvi-co-se-vic-vyplati

doplněno 26.07.16 14:06:

Platí to stále, jak dlouho ještě bude netuším, ale to neví nikdo.:-D

Ohodnoceno: 2x

Od: jentak
Datum: 26.07.16 13:56

Díky. Tohle jsem taky našel. Jen jsem nevěděl, jestli není něco novějšího, co jsem někde přehlédl. Snad není.

Datum: 26.07.16 13:39

Dobrý den, moc to sem nepatří, opravdu se tato daň neplatí, ale nedá mi to sem hodit příhodu, jak kdysi tchyně dala barák manželově sestře i pozemky k tomu. Co já jsem se naplakala, že my jsme nic nedostali a ještě museli vyplácet tetu z našeho ehm. opadaného baráku. A když jsem se s tím smířila, tak ještě tchyně - nána jednou povídá, že i tu daň - tenkrát 10000 korun museli za švagrovou zaplatit, protože oni chudáčci neměli peníze, no škoda mluvit. Dnes má švagr rakovinu a tomu není ani 60, švagrová je na nervy, peníze všechny rozforovaný, no škoda mluvit.

Od: vanad1
Datum: 27.07.16 11:40

To je nějaké divné, že vaše investované peníze jste bez náhrady předali švagrové. Měli jste nárok nejen za materiál ale i za práci odvedenou při zhodnocování majetku. To platilo vždy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.