Exekuce přítele

Od: Datum: 25.07.16 20:40 odpovědí: 15 změna: 28.07.16 07:06

Dobrý den,

Přítel vlastní 1/2 domu naší rodiny, na kterou má hypotéku. Ztratil práci a udělal to nejhorší, co mohl, naprosto nekomunikoval s bankou a další společností, kde dluží. Došlo to tak daleko, že má exekuci na polovinu domu a další exekuci v bance.

Jak je možné, že je exekuce na dům, kde už je zástavní právo a půjčky byly bez zajištění? Jak se zbaví exekuce na dům, aby dluh na hypotéce mohl odkoupit můj bratr a dům zůstal v rodině?

Pokud spolu bydlíme, v mém pronajatém bytě ale nemá tady trvalý pobyt ( má ho na adrese rodinného domu) a má zde jen oblečení, vše je mé, jsme ohroženi já a můj syn?

Co dělat, abychom se ochránili před exekutorem?

Přítel pracuje a nyní by chtěl vše řešit, je ještě šance dohodnout se na splátkách? Výplatu si dohodl v hotovosti, aby nebyl ohrožen můj účet.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.16 22:27
V prvni rade by tohle mel resit pritel a ne vy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: marfra*
Datum: 26.07.16 08:55
A můžete mi poradit něco,co nevím?Píšu tady prosbu o rady jak dál a ne abych četla takovou odpověď,která mi nic nedá.
Datum: 26.07.16 12:07
Jen nechapu,proc chcete radu Vy a nezada o ni on.S takovym clovekem v domacnosti hodne rychle vymest dvere,to je asi jedina rada,ale na tu je uz pozde. Starat se musi on, ne Vy.Jedine,co by Vam mohlo minimalne pomoci je nemit s nim spolecnou domacnost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 22:52
Zaplatte všechny dluhy a mate klid!
Pokud nemáte peníze,tak komunikujte s věřiteli pokud už ale není pozdě!
Vy se synem ohrožení nejste,ale vaše věci
ano..
Mít takového přítele,tak už není mým přítelem
Ohodnoceno: 3x
 
Od: vanad1*
Datum: 26.07.16 09:12

Pokud spadne do exekuce, je lhostejné, jak bude dostávat peníze z výplaty. Zaměstnavatel dostane příkaz ke srážkám a dostane jen stanovenou nezabavitelnou částku.

Když nekomunikoval, je dost pravděpodobné, že výše dluhu je podle českých zvyků větší, než byla a tím pádem je 1/2 domu fuč. S bankou by to ještě šlo ale s další společnosí asi ne. Zlodějská klika exekutorů s úsměvem na rtu částku v řádech zvýší a ještě se tváří, že je vše podle zákona.

Chce to jednat s věřiteli a zjistit skutečný stav věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 17:58

Jakmile je věc u exekutora, je jednání s věřitelem k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 10:51
avatar
Pokud je ta dlužná částka ve statisících tak bejt přítelem podam na sebe osobní bankrot a to co nejdřív
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 12:23

Dabel. má pravdu. Jestli se nechcete dostat do daleko většího průšvihu než jste, podejte na sebe návrh na povolení oddlužení. Ušetříte si tím asi dost velké peníze oproti tomu, když budete splácet exekuce. To je potom nekonečný příběh, kdy z 15.000,- Kč dluhu je 300.000. Zaregistrujte se zde na poraďte a napište mi do vnitřní pošty. Poradím Vám, co máte dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 17:56

To je ale strašně krátkozraké. Oddlužení není vždycky výhodné. Pokud je možnost ten dluh vypořádat v rámci rodiny a pak dlužit v rámci rodiny, je lepší to tak udělat. V insolvenci budete platit navíc insolvenčnímu správci a to co zatím naskákalo, stejně zaplatit budete muset. Kromě toho pokud vlastní stále půl domu, soud mu oddlužení nepovolí, dokud ten dům neprodají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 17:53

Zástavní právo není překážkou k exekuci. Exekuce se provede, zajištěný věřitel se uspokojí z prodeje přednostně, věřitel, který podal exekuci, se uspokojí ze zbytku (obvykle jen částečně). Exekuce se zbaví jedině tak, že ji prostě zaplatí. Pokud to zaplatí někdo jinej a tu půlku baráku na něj přítel převede, to je samozřejmě možné, ale musí zaplatit i exekuci i zástavu. Tvalý pobyt nehraje roli, exekutor si pro věci přijde kamkoliv, i k vám domů, pokud bude mít důvod si myslet, že tam dlužník má majetek. Pokud zabaví něco Vašeho, budete to muset složitě vybojovávat zpět přes vylučovací žalobu. Ochrana je snad jedině všechno potenciálně cenné přestěhovat někam k příbuzným.

Šance na splátky je, musí se ale dohodnout s exekutorem.


doplněno 28.07.16 20:06:

Ano, hrozí, že pokud se vyplatí z jedné exekuce a jiná exekuce mu běží, tak po chalupě skočí další exekutor. To je téměř jisté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 19:07

A pokud bratr zaplatí exekuci i dluh na hypotéce a přítel má další Rozsudek o zaplacení od soudu (hrozící exekuce), vyšší dlužné částky, hrozí, že na ten dům bude i po zaplacení dluhů uvalena další exekuce?

Jak nejrychleji docílit přepsání domu na bratra, aby neplatil vniveč.

Děkuji

Datum: 26.07.16 19:57

Když příteli přišel dopis od exekutora o zahájení exekuce, tak tam má napsáno, že NESMÍ nakládat se svým majetkem. Takže kdyby bratr dům vyplatil a podařilo se mu být zapsán do LV coby majitel ještě dříve, než tam skočí jiný exekutor, tak exekutor napadne prodej a ten bude zneplatněn. Takže Vás to bude stát zbytečné peníze navíc.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 27.07.16 09:35
avatar

Pokuď exekutor nenajde dlužníka na trvalé adrese,jde tam kde momentálně přebývá a tudíž jsou ohroženy i vaše věci v pronajatém bytě.Protože nejste manželé,váš účet ohrožen není,ale v tom případě opravdu nechápu,proč je váš přítel majitelem 1/2 domu patřící vaší rodině? Myslím,že vás ani v bytě hledat nebude,když on vlastní 1/2 domu,to bu bude zřejmě bohatě stačit.Teď se o exekutorech a jejich praktikách hodně všude mluví,píše,doufám,že budete mít štěstí a trefíte na takového,s kterým bude dohoda možná a váš bratr dostane možnost po zaplacení VŠECH jeho dluhů druhou polovinu odkoupit,držím vám palce,ale já bych takového ,,přítele,, poslala rychle do ...! A myslím,že né jen já.Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 01:24

Exekutora trvalá adresa zajímá jen na obálce dopisu. Zpravidla jde rovnou tam, kde si myslí, že skutečně žije (například tam, kam mu chodí výpisy z účtů a podobně).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 07:06
avatar

Všichni už napsali všechno. Já nechápu jenom jedno.

Vaše rodina vlastní dům. Z něj má přítel polovinu. Přítel je vlastně druh, žádný manžel, jak se tedy k té polovině domu Vaší rodiny vlastně dostal? A Vy, místo abyste žila v domě Vaší rodiny, pronajala jste si byt.

Připadá mi to postavené na hlavu, jako by pes spal v mé posteli a já se tísnila v jeho boudě. Navíc se pán chová jako malý kluk, když přišly problémy, nekomunikuje a pohnojí, co se dá.

Pokud jste mu tu 1/2 domu dala Vy, nebylo by od věci dar požadovat zpátky. Nechová se mravně. Ale když je na tom ta exekuce, aby s tím nebyly velké trable.

Pán má bydlení ve svém /Vašem / zadluženém bytě. U Vás má jenom oblečení. Sbalte mu ho do igelitky a ať si jde do pryč. Každý z nás má své starosti, proč si je ještě přidělávat s podobným dárečkem? Není to člověk vhodný pro klidný život. Ale to už jistě víte sama. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.