Příjem z pronájmu bytu - daně?

Od: Datum: 25.07.16 19:23 odpovědí: 7 změna: 27.07.16 14:51

Zdraívm, pronajímeme s kamarádem menší byt v Karviné, oba jsme psaní na katastru jako vlastníci. Příjem je cca. 1000kč měsíčně, do jaké výši musíme příjem danit ročně? Je nějaké hranice? Děkuji. Adam


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 25.07.16 19:55

Z pronájmu nemovitosti se daní každá koruna. Žádný nedaněný limit neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1
Datum: 26.07.16 08:44

Jak na pronájem nemovitosti nezařazené v obchodním majetku

Jestliže pronajímáte nemovitost, která není v obchodním majetku, nezáleží z hlediska daní, zda jste zaměstnanec nebo podnikatel. Příjmy vždy daníte jako příjmy z pronájmu podle § 9. Zaměstnanci, kteří měli v loňském roce příjmy z pronájmu nižší než 6000 korun (nepočítají se do tohoto limitu příjmy zdaněné srážkovou daní), nemusí podávat daňové přiznání. Pokud daňové přiznání musíte podávat, můžete při výpočtu daně použít buď výdajový paušál ve výši 30 %, nebo uplatnit výdaje ve skutečné výši. Pokud pronajímáte více nemovitostí, musíte si vždy vybrat jeden způsob uplatnění výdajů. Není možné k jedné nemovitosti uplatnit skutečné výdaje a k druhé paušál.

www.podnikatel.cz

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.16 22:01

Z pronájmu za každou korunu 15% - paušál 30% nebo skutečné výdaje.

Takže z 1000,- - 30% paušální náklady = 700,- a z toho 15% daň je tedy (105,-)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 12:46

Adame, opravdu je příjem pouhých tisíc korun? Nespletl jste si to se ziskem? Do daňového přiznání zahrnujete celou částku od nájemníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.07.16 13:10

-poopravím. Do daní nepatří celá částka od nájemníka pokud v čásce jsou zálohy na energie a jiné poplatky. Daní se pouze NÁJEM.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vanad1
Datum: 27.07.16 11:36

Nemůže do daní zahrnovat celou částku od nájemníka, tedy úhradu za energie. Jednak nemá licenci na prodej energií nájemníkovi a pak úhrada takových plateb za energie patří poskytovateli služeb, nikoli majiteli bytu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.07.16 14:51

Ano, samozřejmě máte oba pravdu, spletla jsem to. Zakladateli se omlouvám za mystifikaci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.