Zápis do rodného listu

Od: Datum: 25.07.16 17:35 odpovědí: 6 změna: 26.07.16 11:58

Synovi je 7 let a nemá zapsaného otce v rodném listu. Nyní by tam chtěl být zapsán přítel- zápis do RL provede matrika nebo se musíme obrátit na soud? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.16 17:41
avatar

Soud není potřeba, provede to matrika. Přítel uzná otcovství a bude zapsán do RL dítěte.


doplněno 25.07.16 18:04:

To není pravda. Pokud dítě nemá jméno otce uvedeno v RL, tak žádný bio otec v jeho životě nehraje žádnou roli. Do RL bude zapsán ten, který uzná otcovství (souhlasné prohlášení rodičů) na matrice a ten bude také považován za otce dítěte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mate59
Datum: 25.07.16 17:58

Přítel musí dítě nejprve adoptovat,což rozhodne soud Biologický otec musí s adopcí souhlasit.Pak na matrice vydají nový rodný list.Biolog. otec bude tak pozbaven rodičovských práv a nemusí na ditě plait výživné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 25.07.16 18:13

Pokud byste chtěla do rodného listu zapsat jako otce syna svého přítele, stačí, když oba zajdete na matriku a tam oba souhlasně prohlásíte, že přítel je otcem Vašeho syna. To stačí pro to, aby byl přítel zapsán do synova rodného listu jako otec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 18:42
avatar

Uvědomte si ale, že přítel co není biologický otec se jím najednou stane a pokud se rozejdete, bude to on kdo bude na "cizí" dítě platit výživné, dítě bude jeho právoplatný dědic. Matrika a souhlas vás dvou by měl stačit, zvláště pokud biologický otec je neznámý a nerve se o svá práva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 21:38
avatar

Já bych to nedělala. Jednou není otec znám, proč to měnit? Nejste ani manželé. Až bude váš přítel u vašeho syna zapsán jako otec..., bude mít automaticky na něho také právo. Nyní jste ve stavu, kdy se s přítelem nejspíš milujete. Vzhledem k tomu, jak vysoká je v dnešní době míra toho, že se lidé rozcházejí, není nikde zaručeno, že se vás to také někdy nedotkne... a co pak? Uvažovala jste i takto? Že byste mohla o syna přijít, protože by ho soud svěřil výlučně do péče jeho "otce", vašeho přítele?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 11:58

Moje slova! Měli jsme v příbuzenstvu případ, kdy borec se takto nechal zapsat do rodného listu dívky, pak se samozřejmě ti dva rozešli, on na holku platil dlouhá léta a tu její matku pomlouval, kde se dalo a ta holka pak chodila k té své jakoby babičce somrovat peníze - a vlastně pro ni to byla cizí holka, no byly tam ostré výstupy dlouhá léta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.