Priprava na duchod

Od: Datum: 25.07.16 09:39 odpovědí: 3 změna: 25.07.16 10:22
Kolega jde do roka do duchodu. Ja si jeste dlouho pockam. Napadla me rada otazek. Je velky problem, kdyz u sebe nemam rocni vyuctovani, prave potrebne pro vypocet duchodu? OSSZ tyto udaje ma ne? Mam si tyto papiry zacit shanet po firmach, u kterych jsem pracoval, nebo se na to vyprdnout? Mnohe jsem poztracel pri stehovani apod. Nic nemam. A pak, existuje jakakoliv spolecnost, ktera je tady dyl jak 30 let a skutecne vyplaci nasporene penzijko? Ja takovou neznam.. Vse rvu do terminaku a kratkodobych sporeni...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1*
Datum: 25.07.16 10:08
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pannepripraveny
Datum: 25.07.16 10:22
Dekuji za odpoved. Hned si napisi o ten informativni vypis. Pochopil jsem tedy, ze veskere udaje o me osobe ma tedy OSSZ. ELDP se dava jednou za rok. Jednou na OSSZ a jednou me. Kopie si zpetne tedy shanet nemusim.
Datum: 25.07.16 10:18
avatar

O přiznání starobního důchodu se žádá s předstihem asi 3 měsíců před termínem.

Pokud nemáte všechny náležitosti, myslím, že to až tak nevadí. Můžete si kdykoliv, klidně už teď, i když do důchodu máte ještě daleko, požádat o výpis - ELDP - přehled důchodového pojištění. Je to Klientské centrum ČSSZ, Křížová 25, Praha 5.

Za nějaký čas Vám tento přehled zdarma zašlou a Vy si můžete porovnávat podle svých názorů, jak co tehdy bylo.

Schovávat je ale lepší. Schovávala jsem kdeco od roku 1974. Byly věci, které chtěli při žádání o důchod objasnit, doložit. Tak ještě že jsem ty papíry měla. To byla pak veliká krabice, když jsem začernila údaje a nesla to všechno do kontejneru.

Pokud by byly nějaké nejasnosti, a bývalý zaměstnavatel už nefungoval, stačí i svědectví bývalých spolupracovníků, případně i možnost, že máte schované nějaké výplatnice. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.