Vyvrknutý kotník

Od: Datum: 08.08.16 19:53 odpovědí: 14 změna: 09.08.16 22:25
avatar

Známá si při cestě do práce vymkla na chodníku města kotník. Šla s kolegou, takže svědka má. Chodník je v hrozném stavu /po plynofikaci/. Jakou má šanci uspět o náhradu platu, bolestného aj. u města?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.16 21:19
avatar

Velice mizivou spíš žádnou, jedná se o stav, který je viditelný / nejedná se o náledí /. Pokud by došlo k soudu hodnotila by se i vhodnost obuvi pro pohyb po takovémto povrchu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.08.16 21:21
To nemyslíte vážně že ne?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 00:25
avatar

Jasně že myslím.

Od: vanad1*
Datum: 09.08.16 10:29

A pokud by šla po lese a zakopla, bude žalovat vlastníka lesu, že tam nebyl asfaltový chodník. Prostě smůla, není možné chtít ze všeho vytřískat peníze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.08.16 11:09
avatar

Ne, v lese se jaksi předpokládá nerovnost. Na chodníku ne. V zimě tay můžete žalovat majitele chodníku za náledí.

Datum: 09.08.16 11:56
avatar

"...v lese se jaksi předpokládá nerovnost. Na chodníku ne".
Jistě, na asfaltovaném chodníku ne, ale pokud na chodníku probíhají výkopové práce, dá se nerovnost předpokládat. Bylo by spíš divné, kdyby tam nebyla. Ovšem chodník by měl být označen varovnou tabulkou.

Co se týká nároku na odškodnění, velkou naději bych si nedával. Město má určitě velmi dobré právníky a nakonec to dopadne tak, že si nechá zaplatit za to, že jste mu svým zakopnutím chodník poškodil.


doplněno 09.08.16 12:10:

bimbam - ano, v takovém případě by se asi (možná) dalo se žalobou uspět. Ale pokud je chodník viditelně rozkopaný po výměně potrubí, vstupujete na něj na vlastní nebezpečí. V podstatě tam nemáte co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 12:17
avatar

Magdone, a v tom, co píšete, asi bude tzv. jádro pudla. Ringo v úvodním dotazu píše o viditelné nerovnosti, v další poznámce o předpokládané rovnosti. Nebyli jsem tam, nevíme. Já se jen vyjádřila k tomu, že i rovné může být problematické.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 09.08.16 12:56

Predevsim mel byt problematicky chodnik nejak vystrazne oznacen - treba paskou jako u vykopu, dokud se neopravi pro bezpecnou chuzi. S dobrym pravnikem se muze u soudu zadarit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 12:05
avatar

Mohu potvrdit, že na rovném a zdánlivě dobře opraveném chodníku se zakopnout nebo balancovat dá. Stačí, když je dlaždice špatně podložená a rovná a pevná jen vypadá. Mát takovou zkušenost z nedávné doby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 09.08.16 09:46

Záleží taky na tom, jak chodila, došlápla, jak koukala na cestu. Pokud vidím, že není v pořádku cesta, zpomalím. A na obuvi záleží. Jestli měla pantofle na podpadku nebo žabky... Stát se to může... Teď si bude dávat sakra pozor. Když řidič autobusu špatně zaparkuje (je velká mezera mezi busem a chodníkem), taky hrozí vyvrknutí kotníku a když jsou k tomu pantofle... Ale jak to reklamovat? Autobus ujede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 18:04
avatar

Hergot že já vám ten chodník vyfotím! On vás pak přejde humor. *smich*

Datum: 09.08.16 22:25
avatar

Ringo, vyfoťte. Dneska jsem přecházela po takovém pseudochodníku (bláto, štěrk, kaluž, bláto, asfalt) s dvouletým za ruku a kočárem v druhé ruce, shora jsme se vyhýbali větvím, z jedné strany autům, z druhé strany obrubníku před trávníkem... kladu si otázku, jestli existuje něco horšího... naštěstí to byly jen asi 3m, ale byl to docela adrenalin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 18:11
avatar

Dobrý den. A věděla vaše známá, že chodník je po plynofikaci? Nebo nevěděla? A čučela vůbec na cestu, nebo jen nábožně hleděla do tváře svého kolegy, který na ni také mohl oči nechat? U nás jsou chodníky v hrozném stavu všeobecně, takže jsem vycvičená, že se dívám, kam šlapu. Pochybuji, že vaše známá něco vysoudí. Ale s dobrým a drahým právníkem... třeba jo. Jestli jí tedy těch pár kaček bude stát za to. Právník možná bude dražší než vysouzené odškodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 22:05
avatar

Já tedy nevím, buď koukám kam šlapu, nebo si vyčtu vlastní blbost ( Právě to dělám, taky jsem si ho ve městě zvrkla). Nenapadlo by mně někoho prohánět, že špatně šlápnu! To bych taka mohla žalovat prodejce bot, že boty nejsou dostatečně stabilní a výrobce usně, že nemá dostatečnou pevnost a ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.