Jak si říct o autogram?

Od: Datum: 24.07.16 14:40 odpovědí: 6 změna: 24.07.16 17:13
Vím, že se to asi nestane, ale kdybych přišla do kontaktu s nějakou známou osobností, např. zpěvákem, jak ho mám poprosit o autogram? Myslím anglicky... Moje angličtina ještě není na tak dobré úrovni, nechci zase ale mlvit moc strojeně.. Poradíte mi prosím nějakou frázi? :) Děkuju moc.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 14:50

Dobrý den. Třeba "will you give me your signature please?"

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.16 14:54

No kdyby to byla velmi známa osobnost tak by stačilo postavit se do fronty naučit se jen dobrý den a děkují.Jinak budešli tam sama tak "dobrý den -prosím Vás o podpis(Autogram)-děkují.Buď se podepíše nebo Tě přejde jako bys tam ani nebyla(Nafoukanec)Jsou lovci Autogramu a ti se stím nemažou proderou se všude...*smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.07.16 15:17

Nechápu, proč hodláš mluvit anglicky. Jsi angličan?

Kdysi jsem měla autogramy mnoha zpěváků a skupin - Walda Matuška, Plavci, Olympic, Bob Frídl, Nedvědi, Věra Martinová a řada dalších. Stačilo ČESKY pozdravit, poděkovat. Dokonce ani prosit o autogram ne, idol už předem věděl, co má dělat. :)

Pokud to bude osobnost zahraniční, nemusíš říkat vůbec nic. Jen držet fotku či památník. Však oni vědí...Na konci poděkuj, to je slušnost.

Proč se teď do všeho cpe angličtina? Já žila v době, kdy se do všeho cpala ruština a také jsem třeba na toho Waldu nehulákala: spasíbo! *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.16 15:33

Tazatelka asi myslí někoho zahraničního, jinak by to skutečně nedávalo smysl. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: fazolovapolevka
Datum: 24.07.16 15:56

Ano, skutečně jsem myslela zahraniční osobnosti :D :) Špatně jsem zformulovala dotaz :D To je u mne obvyklé :D

Datum: 24.07.16 17:13

Mám pero a deníček a děkovat můžu klidně i česky.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.