Příspěvek na bydlení- ÚP a občanka

Od: Datum: 24.07.16 11:52 odpovědí: 8 změna: 24.07.16 19:21

Dobrý den chci se zeptat stručně na dotaz co v takovém případě dělat.Stručně vysvětlím problém, žila jsem u mamky ale odstěhovala se( ta zrušila můj TP a jelikož mě někde utekl o zrušení tak jsem o tom něvěděla, mamka mě to neřekla a bohužel po nějakém čase úřad dopis považoval za doručený).

Nyní jsem těhotná a bydlím v pronájmu v garsonce, beru příspěvěk na živobití a také dietní stravování 4510,-Kč, přišla mě složenka a chtěla jsem si jí vyzvednout, ale na poště mě oznámily že nemám platný OP.

Složenka vyzvednout tedy nejde, náhradní doklad- řidičský průkaz ani pas nemám, pouze rodný list.

Nyní jsem v těhotenství a jíst musím, myslíte si aby bylo možné aby ÚP mě vyplatil částku v hotovosti z pokladny?Pokud bych nevyplacenou složenku dala tam?

Jinak pokud požádám o novou občanku tak mají lhůtu 30.dní, a u rychloobčanky 10.dní(tam bych potřebovala rodný list,doklad o zrušení bývalého pobytu a dvě fotky).

Jíst ale musím a složenka má taky omezenou platnost.

Jinak každý chybujeme, určitě si v podstatě částečnou vinu nesu sama( nepřevzala jsem si dopis), nevím ale jak v této situaci pokračovat.

Co v této chvíly dělat?

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 12:50

První ze všeho neváhat a s rodným listem jít na úřad a obnovit OP.Pak už vše půjde líp.

JB

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.07.16 13:06
Citace z příslušného zákona:(4) Dávka se vyplácí v české měně převodem na platební účet určený oprávněnou osobou, jiným příjemcem dávky nebo zvláštním příjemcem dávky, v hotovosti, poštovním poukazem, prostřednictvím poukázky na hmotnou pomoc v zařízení poskytujícím sociální služby, prostřednictvím poukázky opravňující k nákupu zboží ve stanovené hodnotě nebo poukázky na přímý odběr zboží ve stanovené hodnotě nebo přímou úhradou částek, k jejichž úhradě je příjemce dávky nebo osoba společně posuzovaná v hmotné nouzi zavázána.Nesmá smysl o tom mudrovat, zajděte na úřad a zeptejte se. Obecně platí, že žádné dávky se v hotovosti nevyplácí. Úřad práce proto ani příslušnou hotovost, na to aby mohl dávky vyplácet v hotovosti, v pokladně nemá, ač si řada lidí myslí, že ty peníze úřednící rozděluji, ve skutečnosti peníze, které přiznávají, samozřejmě nikdy nevidí. Úřad má v pokladně pouze prostředky na svůj provoz.Dalším problém je to, že peníze Vám byly už jednou poukázány, tj. systémově je úřad považuje za vyplacené, dokud příslušnou cestou od České pošty nedostane informaci o tom, že dávka vyplacena nebyla. Teprve poté ji může poukázat znovu.Jediné, co asi bude schůdné, je zeptat se na možnost dávky "mimořádná okamžitá pomoc". To, zda splníte podmínky, takto nelze posoudit. Nicméně, tato dávka se v případě, že je přiznána, skutečně vyplácí z poklady a to v řádu max. několika málo dní.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.07.16 14:40

Nepochopil jsem, v čem u vás spočívá neplatnost občanského průkazu. (ta se zrušením trvalého pobytu nesouvisí resp. se nedá zjistit)

(1) Platnost občanského průkazu skončí

a) uplynutím doby v něm vyznačené,

b) ohlášením jeho ztráty, odcizení nebo zničení,

c) pozbytím státního občanství, úmrtím nebo právní mocí rozhodnutí soudu o prohlášení občana za mrtvého,

d) nabytím právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,

e) ukončením trvalého pobytu na území České republiky.

Datum: 24.07.16 14:58

Atreus: Adresy se na složence a v občanském průkazu neshodují, dobře je pouze jméno.

Možná má zadavatelka OP propadlý, píše sice jenom o přestěhování, ale nevíme, kde je pravda.

Od: michelle89
Datum: 24.07.16 15:48

Na OP je platnost až do roku 2024, nicméně na pobočce České Pošty( zkoušela jsem více poboček to tento průkaz pracovníkům ČP nevezme, ukazuje že je neplatný).

Dokud jsem bydlela u rodičů- u mamky, měla jsem tam TP, odstěhovala jsem se a mamka požádala o zrušení TP na této adrese, proběhlo řízení a pobyt mě u ní zrušily- zřejmě to právě ten důvod proč je OP neplatný- musím si tedy požádat o nový.

Zítra zajdu na úřad a zkusím se zeptat zda je i jiná možnost jak to řešit, stejně se ale domnívám že mě peníze ani s vyjímkou u nich nevyplatí.

Spíše co je škoda je to, že rychloobčanka dříve ještě před rokem byla vyrobena na počkání, dnes to prý již nejde, mají na to 10.dní a prý z kapacitních důvodů rychlo-OP nejde.

Datum: 24.07.16 15:57

Platný OP je základ, navštivte sociálku a na vše ostatní se ptejte přímo.

Datum: 24.07.16 19:14

Bez platného občanského průkazu se s vámi nikdo nebude bavit. Jen by mě zajímalo, proč místo opětovného obcházení pošt, jste neběžela na místo, kde občanské průkazy vydávají. Starý občanský průkaz sebou. Vyfotí si vás a za 10 dní máte nový. Už dávno mohl být nový.

doplněno 24.07.16 19:28:

Pohanko, změnu místa dodání peněz, musíte nahlásit s občankou.

Datum: 24.07.16 19:21

Doporučím, pokud to lze, nechávat si všechny dávky posílat na účet. Bez problémů vyberete peníze z bankomatu.

Pokud tedy máte možnost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.