Štípnutí nebo alergie?

Od: Datum: 24.07.16 10:11 odpovědí: 2 změna: 24.07.16 17:15

Dobrý den, před čtyřmi dny ráno jsem zjistila, že mám na nohou 3 štípance v řadě, vzdálené od sebe asi 5cm. Myslela jsem, že to byl komár, do večera ale štípance jakoby otekly jen okolo červeného vpichu (po komářím štípnutí otoky nemívám) - otok měl barvu kůže (na fotce to jde vidět - štípanec je velký 1cm a s otokem 2cm).Druhý den začaly úporně svědit, svěděním se jakoby rozlezly do velkého červeného fleku, nyní se ještě hojí, ale už jsou to jen malé červené tečky (jako od komára).Včera jsem přespala na chalupě, ráno jsem na nohou nic neměla, pak jsem šla do lesa a po příchodu z lesa (chodila jsem všude možné v trávě atd.) jsem si našla nové tři štípance cik-cak na noze (na fotce), do večera zase otekly a dnes úporně svědí.Už včera jsem se dívala na internet, co by to mohlo být, mám podezření na štěnice. Proto jsem včera důkladně prohlédla celou postel, záhyby.. (mám ji asi půl roku starou) a byla ok, vyměnila jsem si ložní povlečení a vše vyluxovala.Nikde jsem nenašla žádné broučky, trus,vajíčka.Dnes ráno jsem si opět našla další dva nové štípance, zase jen na nohou, zatím jsou malé, každý štípanec je úplně jinde, nejsou vedle sebe jako předtím.Alergii na nic nemám (doufám), prášek používám stejný, kdyby to byly opravdu štěnice, tak odkud jsem si je mohla donést? Na chalupu jezdíme každý týden a nikdy jsem tohle neměla.Přítel je bez štípanců. Na přiložených fotkách jsou štípance, už nateklé kolem vpichu. Nevíte, co by to mohlo být? Předem děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 16:54
avatar

Tohle rozhodně není alergie. To je kousnutí. Může to být i blecha. Když se budete soustředit, ucítíte, že po vás něco leze. Je dobré napustit do vany trochu vody, opatrně se vysléknout a nad vanou část oblečení obráti naruby. Jestli je tam blecha, spadne do vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veverice
Datum: 24.07.16 17:15

Díky za odpověď, alergie to nejspíš nebude, ale blechy to také nejsou.V minulosti jsme blechy měli (od zvířectva) a vím, jak jsem cítila, když mi skočily na nohu a jaké měly štípance. A to bych cítila, kdyby po mně něco lezlo. Nyní to oteklé kolem štípanců rudne do ohraničené skvrny (na fotce). Doufám, že to nebude borelioza, klíště jsem celé léto neměla a nevím o tom, že by boreliozu přenášel jiný hmyz kromě klíšťat...Fakt nevím, co to může být.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.