Nákup z ciziny, paypal, vratka

Od: Datum: 08.08.16 19:15 odpovědí: 7 změna: 08.08.16 20:11

Ahoj, znáte ty šopy jako alíbába, alíexprs a podobně. Chci se zeptat, obcodník požaduje platbu předem, paypalem. Je tato cesta bezpečná? Dovolám se mimo Lampárny někam? Pokud pošle obchodník za a) nejaký šunt a hlavně za b) pokud něco koupím a dlouho nic nepude a obchodník bude povídat povidačky třeba o doručení za měsíc nebo dva a podobně... c) Konkrétně jeden z obchodníků má značku "gold suplier a A&V checked". Je to k něčemu dobré nebo opět leda na Lampáreň?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.16 19:27

Již nekolikrát jsem nakupovala přes e-bay.com taky s platbou předem přes paypal a nikdy nebyl problém s vrácením peněz (když na to přišlo). Hodnocení prodejců by se ihned snížilo, kdyby nic neposlali a ani nevrátili peníze. Takže podlě mě je sledování hodnocení důležité. Kdyby měl obchodník nějaký problém tohoto typu tak by se to rychle rozkřiklo a už by od něj nikdo nekupoval a měl horší/špatné hodnocení.

Ohodnoceno: 0x

Od: kulec
Datum: 08.08.16 19:32

Ale on žádné hodnocení od lidí nemá. Alespoň jsem nic nenašel. Jenom značka u profilu ""gold suplier a A&V checked"". V každém případě díky za zkušenost.

Datum: 08.08.16 19:39

Na Vašem místě bych hledala to co potřebuji u toho, který hodnocení má. Ale určitě ho bude mít i ten, kterého uvádíte. Asi jste hledal trochu špatně. Mají ho tam opravdu všichni.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.08.16 19:43

Na Alibábě jsem žádné reakce nenalezl. Prostě zobrazím kartu firmy ale nic dál. Je tam jenom response rate ale takové to písání typu uživatele jardametla: supa obchodník. Rychle levně, nedoporučuju... Tohle jsem nikde nenašel :D

Datum: 08.08.16 20:02
Na Alibabe jsem ještě nenakupovala, většina věcí se tam kupuje po kontejnerech a je to spíše b2b.
AliExpress i eBay nakupuji dlouho a bez problémů. Oba portály mají svá pravidla pro bezpečnost nákupu, která je dobrá si přečíst a pak se jimi řídit. Pak není čeho se bát. Např. na http://www.jaknakupovatna.cz
Jediný s čím nepočítejte, je nějaká záruka. Do potvrzení převzetí zboží, je vše o.k. ale pokud se porouchá např. telefon po půl roce, počítejte s tím, že je lepší si ho tu nechat opravit na vlastní náklady nebo ho zahodit.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.08.16 20:11

Jj, většina věci je pro podnikatele, já našel něco co koupit jde i pro svoji potřebu. No Alibaba v tom novodu není. Prostě budu věřit tomu, že ty ikonky co Alibaba přiděluje, mají nějakou váhu. Dík.

Datum: 08.08.16 19:30

Na ebay, aliexpress a různé čínské e-shopy kupuju roky, ještě jsem nenarazil na problém, který by nebyl promptně vyřešený. Dokonce bych řekl, že je to méně problémové než nějaké ty naše aukra a mimibazary.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.