Nárok na důchodový příspěvek po operaci kyčle

Od: Datum: 22.07.16 10:39 odpovědí: 7 změna: 22.07.16 18:12

Dobrý den,

je mi 38 let a jsem momentálně po operaci kyčelního kloubu.

Můj dotaz zní,zda mám nárok na hmotný příspěvek na částečný důchod,ikdyž jsem standardně zaměstnán a jak a kde si tento požadavek vyřídit.

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.07.16 10:49

Tak pokud ano, také by mne to zajímalo.. můj otec ve svých 59ti letech byl vyhozen z práce, protože měl problémy se zdravím (po 32 letech v jednom podniku) a musel na operaci s oběma koleny. Jedno ještě stihl vyměnit, druhé již pojišťovna díky novým směrnicím neplatí... Dostal pouze pozvánku na pracák - nic jiného si nevyběhal, všude ho velmi neslušně vyhodili. Dnes už je sice v důchodu řádném, ale přesto by mne aktuální sociálnost úřadů zajímala...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.16 11:24

Dobrý den. Moje mamka byla na obou kolenou a bylo to vše na pojišťovnu. Ale pravda, to druhé bylo před 12 lety. Mluvil jsem ale začátkem týdne s jedním známým a ten byl na operaci druhého kolene loni po vánocích, a stejně jako to první měl na pojišťovnu. Nevím ale jakou pojišťovnu má. Mamka má VZP.

Datum: 22.07.16 11:19

Dobrý den. Myslím, že něco jako příspěvek k částečnému důchodu neexistuje. Je příspěvek na mobilitu, ale tam musíte být vlastníkem průkazu ZTP nebo ZTP+P. A pak je příspěvek na péči, a to je podle stupně závislosti. Ale myslím, že když jste zaměstnán, tak se Vás ani jedno netýká. Ale možná poradí někdo jiný.

Datum: 22.07.16 13:40

1.Příspěvek na mobilitu 2.Příspěvek na péči 3.Průkazy osoby se zdravotním postižením (Vše na stránce rozklikejte dočtete se na co máte nárok
jak postupovat.Já beru osobně 400Kč na mobiliru,4000Kč na péči. průkaz ZTP/P http://portal.mpsv.cz/soc/dzp/prukaz

doplněno 22.07.16 13:46:

Měl jsem neprve častečný invalidní důchod pak plný invalid.Pak jsem honil dávky o kterých jsem ani nevěděl,že mám na ně nárok.Náhoda že jsem o nich četl.

doplněno 22.07.16 13:51:

Zažádat můžete o invalidní důchod posoudí Vás zda máte nárok na častečný invlid.nebo plný.nebo žádny.Lékař dodá zprávy a posuzuje se.

Datum: 22.07.16 13:46

Ta otázka je trochu nejasná. Můj dojem je, že se ptáte, jestli máte nárok na částečný invalidní důchod?

Pokud jste zaměstnán, tak byste měl být na neschopence a pobírat dávky nemocenského pojištění /marodné/.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.16 17:41

Mladý chlap a chtěl by ID na kyčel, hmmm to asi nepůjde ale žádost můžete klidně podat.

Od: uska®
Datum: 22.07.16 18:12

Pán 56 let po roku nemocenské nebyl uznán invalidním. Prý je dost zaměstnání, kde může s novu kýčlí odpočívat.Teď čtu, že jste po operaci, tak snad ani nemáte výměnu. A příspěvek nedostanete žádný, není na co.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.