Budu platcem dph

Od: Datum: 22.07.16 07:43 odpovědí: 4 změna: 23.07.16 02:56
Dobr
Dobrý den,pracuji ve firmě na živnost jsem její zaměstnanec.a jsem platcem DPH co všechno si můžu dát do nákladů.Doprava a jiné dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.07.16 08:00
avatar

Dobrý den, Váš dotaz působí zmatečně. Rozumím tomu tak, že se ptáte na daň z příjmů FO, jste OSVČ, plátce DPH a pracujete pro nějakou firmu (ovšem, jako její zaměstnanec, což si myslím není zcela "košér"). Takže, do svého daň. přiznání uvedete všechny náklady, které mají přímou souvislost s Vaším podnikáním, které můžete prokázat a které Vám následně uzná F.Ú.

DPH je jiná daň (a jiné daň. přiznání-formulář) a nemá s daní z příjmu FO nic společného (tedy, alespoň si to myslím). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.16 08:36

Na tuhle otázku Vám tady konkétně těžko někdo poradí? Nejlepší bude, pokud vyhledáte v okolí nějakou účetní kancelář, nebo daňového poradce a zaplatíte si konzultaci.

Z té otázky také nejsem moc moudrá, píšete že budete plátcem, v dotazu-že jste plátcem? Pokud nebudete mít paušál, ale budete vést účetnictví, dobrý účetní, který Vám ho povede, je základ, může Vám ušetřit spoustu peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.16 09:01

Dobrý den

do nákladů si můžete dát všechno co chcete, otázka je jak to obhájíte. Pokud teda nastane ten den, kdy vám přijde kontrola.

Vůbec se ničeho nebojte, a pracujte dál na ŽL, přece nebudete stát krmit KONFISKAČNÍM zdaněním. Stát se s Vámi dělit nechce, tak proč se dělit o své peníze se státem.

Pracovat na ŽL je ale svým způsobem blbost, nejlepší je mít s.r.o., dnes to jde i se základním jměním 1,-Kč a účetnictví zvládne každý program na S3 Money.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 02:56
avatar

S tímto by Vám tu správně neměl nikdo poradit, protože by svou odpovědí porušil zdejší pravidla. Pokud totiž "pracujete ve formě na živnost", nejste zaměstnancem ani podnikatelem. Jde o Švarc systém, za který hrozí pokuta Vám i Vašemu "zaměstnavateli".

Jak podvádět Vám neporadím...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.