Acko v zamestnani

Od: Datum: 21.07.16 17:28 odpovědí: 5 změna: 23.07.16 19:45

Dobrý den mám částešný duchod pracuji na celý uvazek v praci sem se nepohodla s yyvedenim co by se stalo kdybych nešla jeden den do prace děkuji za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.16 18:03

Dobrý den. Pokud byste svým chováním způsobila zaměstnavateli škodu, mohl by jí po Vás např. vymáhat. Nejít jeden den do práce přece nic nevyřeší...

Ohodnoceno: 0x

Od: radarbrdy
Datum: 21.07.16 18:41

Buď chcete do práce chodit nebo ne. Nechovejte se jako malý záškolák. Jestli máte nějaký problém s nadřízeným, tak to řešte normálně, jak je u vás zvykem. Např. u nás v práci jde obvykle o přechodný jev, neboť i vedení je předmětem časté změny...

Datum: 21.07.16 18:42

Áčko bývalo 1-3 dny dovolené a také prémie na několik měsíců mínus! Dnes se místo sebrání pár dnů dovolené může dát trvalá dovolené-propuštění za hrubé porušení!

Datum: 22.07.16 05:49

Pokud byste dokázala vyžít jen z toho částečného důvodu, klidně se stavte na zadní.

Pokud ale to zaměstnání potřebujete, raději se chovejte jako rozumný člověk. Čeho tím dosáhnete? Dostanete áčko, přijdete o různé výhody, můžete přijít i o místo /hrubé porušení pracovní kázně/. Pokud se třeba jednalo o dokončení nějaké zakázky a její odevzdání, Vy jste nepřišla do práce a tudíž zakázka nebyla včas vyřízena, můžete klidně i platit. Někdy je to dost peněz.

Nechovejte se jako když Pepíček rozbije balónem okno a uteče, běžte normálně do zaměstnání, pokud ho potřebujete. Spíš bych použila pusu a koukala se s vedením domluvit. Slušně a na úrovni. Jistě najdete společnou cestu. Jaga.

Od: vanad1
Datum: 23.07.16 19:45

V každém případě buďte s rovnou páteří a jestliže vám něco vadí, buď zaměstnavatel vyslechne vaše argumenty, nebo ne. Dnes je v Čechách zvykem podvolovat se v zaměstnání za hranicí lidské důstojnosti. Zaměstnavatel není fakticky (teoreticky ano) vázán dodržováním zákonů. Oblastní inspektorát je zbytečná organizace, jejíž pravomoc je jen v oblasti udělování pokut, nikoliv v zajištění práva zaměstnanců. Nedostal jsem zápočtový list, inspektorát udělil pokutu, zápočtový list nemám pořád a že mě odkázali na soudní vymáhání mi tedy moc nepomůže. Nový zaměstnavatel vyžadoval zápočtový list a když jsem ho nedodal, zrušil mi pracovní smlouvu. Mám rodinu v Německu, tak bordel v Česku nehodlám řešit. To jen pro objasnění, jak to ve skutečnosti se zaměstnavatelem je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.