Fobie z pavouků

Od: Datum: 21.07.16 17:21 odpovědí: 6 změna: 21.07.16 18:33

Zdravim,mam hroznou fobii z pavouku,nasi to zjevne mechapou akorat mi nadavaji,proc to nepochopi kdyz ma nekdo z necdho fobii? Ja to nezvladnu sama ani nabrat na neco a vyhodit,hnef ztuhnu kdyz ho vidim horsi kdyz se pak ztrati a nevidim ho nikde..vecer sem ho mela na zdi svitila sem do 2 do noci nehl se,sla sem si lehnout,a rano byl fuc ne!ohla sem usnout kuli tomu/usla sem az v pet rano nevim jak proti tomu bojovat kdyz tim clovek trpi asi neni zadna radahrozne mi to zneprijemnuje zivot kor kdyz clovek zije v rodiinem domku tady jich je mraky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.07.16 17:24
Fóbií existuje bezpočet.
Jedna z nich je ta Vaše,arachnofobie.
Léčí ji psychoterapeut.
Ohodnoceno: 0x

Od: edittta
Datum: 21.07.16 17:37

Ten mi pomuze jak?

Datum: 21.07.16 18:04

Naučí Vás, že pavouků se nemusíte bát. Pak se při setkání s pavoukem budete cítit klidná a sebejistá jako ti, kteří se pavouků nebojí.

Od: chlamo
Datum: 21.07.16 17:38

Zacal jsem na sobe pracovat a zmenil pohled na pavouka. Uvedomil jsem si, jak je zvlastni, ze tak velky tvor, jako je clovek se boji maleho pavoucka.

Pavoucek Vam nic neudela, kdyz se k nemu priblizite utece a schova se. Zkuste to brat tak, ze je to malicky a uzasny tvor. Pokuste se pavoucka nekdy pozorovat, nejdriv zdalky a pak se pomalu priblizujte. Stavi prenadherne site, kdyz se na to zamerite, zaslouzi pavoucek opravdove uznani. Fascinuje mne, jak dokaze sit natahnout treba ze zabradli na zabradli vzdalene i metr a pul. Obcas pavouckovi i podekuji za "zasluznou cinnost" - chyta haved, ktera by jinak otravovala. Pak jsem si na ne zvykl a vim, ze jsou soucasti zivota, soucasti prirody a tak je to spravne. Byt ve kterem bydlim nepari jenom mne, ale i temto uzasnym bytostem .. ;)

Proste prijmete, ze tady jsou, ze tady budou a mate vyhrano.. Chce to ale praci na sobe. Hodne prace...

To mne jednou kamarad dal do ruky tarantulu, jenom jsem drzel s respektem, malem jsem si nadelal do kalhot a pak jsem zjistil, ze ani tato mne nic neudela ... Ale byl to tedy zazitek .. ufffff *smich* Malem mne vomelo .. hahaha

Od: idittta
Datum: 21.07.16 18:03

No heledte uz jak ctu je mi z toho zimanevim nevim jak s tim bojovat jako vnoci neusnu bohuzel,kdyz vim ze tady semnmou nekde je... Z velilych teda mam strach neslutecnej,strach ani ne spis proste se m jak socha kdyz to vidim a polike me pot a uz jen sleduju kam leze..nic neudelam kdyz zmizi divam se jestli neleze po me no konec toto...rodice ho i presto ze chci aby ho vyhodily mi reknou at ho necha! Zit sakra proc ho neodelaji kdyz vedi jak se jich bojim?

Datum: 21.07.16 18:33

Také zdravím. Já chápu, že má někdo odpor třeba k pavoukům, má z nich strach, bojí se jich, štítí se jich..Ale vyhnout se jim zcela nejde. Já bych Vám asi poradila mít po ruce vysavač a v případě nouze pavouka prostě vysát. Je to lepší než hodiny čekat, jestli se sám někam ztratí nebo neztratí a nevyspat se kvůli tomu. Musíte si umět poradit sama, protože pokaždé, když se setkáte s pavoukem, třeba nebudou ani rodiče po ruce, aby Vám ho odstranili z cesty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.