Vyřadí mě s úřadu práce.Mám se bát

Od: Datum: 21.07.16 12:45 odpovědí: 21 změna: 22.07.16 12:12

Dobrý den,ráda bych se zeptala na otázku.Dostala jsem doručenku od úřadu práce na práci Kuchařky.Ale tohle vzdělání nemám.Mám jiné vzdělání.Tak jsem šla do té restourace,potvrďit doručenku,když mě vedoucí té restourace řek abych si to přišla skusit.Tak jsem mu oznámila že nejsem vyučená kuchařka.Do doručenky mě napsal že jsem odmítla práci protože nejsem kuchařka.Přito jsem mu jen chtěla říc že mám jiný vzdělání.A tím jsem prý odmítla práci.Tak se Vás chci zeptat jestli mě vyřadí s úřadu práce,protože jsem odmítla práci, na kterou nemám vzdělání.Já jí sice neodmítla ale pan vedoucí restourace mě to tam napsal do doporučenky.Takže by mě zajímalo jaký postich mě čeká.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vyk
Datum: 21.07.16 13:00

Vhodné zaměstnání je zaměstnání, které odpovídá zdravotní způsobilosti uchazeče o zaměstnání a pokud možno jeho kvalifikaci, schopnostim, dosavadní délce zaměstnání...

Jak dlouho už jste evidovaná na UP? Pokud více než rok, už se nepřihlíží ani na to. Takže ano, pokud máte potvrzené, že jste vhodné zaměstnání odmítla, budete vyřazena na 6 měsíců. A ano, odmítla jste si práci vůbec zkusit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 21.07.16 13:32

Jen malé procento lidí se živí tím, na co má papír ! Mohla se vám práce zalíbit a udělat si rekvalfikační kurz a byla byste i kuchařka. Zaměstnání jste odmítla a po právu byste měla být vyřazena na 6 měsíců a po tuto dobu si zaplatit zdravotní pojištění.

Nebylo lépe tu práci vzít a pomalu si shánět jinou? Pak se pořád tvrdí, že práce není. Práce je, jen se lidem nechce dělat.


doplněno 21.07.16 13:37:

Teď mě docvaklo - proč v poledne píšete sem dotaz a nezajedete hned s čerstvou zprávou na pracák? Pokud to bylo nedorozumnění, mohla jste se po dohodě s pracákem k zaměstnavateli ještě dnes vrátit. Ale to byste musela chtít pracovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.07.16 14:29
avatar

Ono je fakt, že dost lidí nad nějakou prací ofrňuje. Byla bych pro to, vzít ji aspoň prozatímně a hledat dál něco, na co jste se připravovala. Škoda, že jste nenapsala, čím jste.

1/ Pokud jste "něco víc", něco lepšího, než kuchařka, nepohrdejte tou prací a zkuste to. Proč ne? I kdybyste za čas odešla, je to další průprava pro život. A jednou, až budete mít rodinu, budete umět vařit díky této práci.

2/ Pokud Vám naopak učení nešlo, práci kuchařky byste nezvládala a máte z toho strach, zkuste to taky. Vím, není to lehké, spočítat, navážit,...to chce taky buňky. Ale dali by Vám třeba práci pomocnou a nějaké škrabání brambor a krájení cibule byste zvládla. Tak nemějte strach ani tehdy, pokud na kuchařku nemáte.

Měla jsem pěkné vzdělání, ale také nastala chvíle, kdy jsem skončila u Japonců na pásu. Složenky a žaludek se neptaly, kde vezmu peníze. Člověk se tím nestane horším, naopak, pozná i jinou práci a naučí se pořádné práce si vážit.

A navíc, práce kuchařky je záslužná, jistě dobře víte, že LÁSKA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM. *srdce* Jaga.

Tak se toho nebojte, třeba od Vás jednou něco vynikajícího ochutnám a budu škemrat o recept. *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 14:35
avatar

Nemusí to být hned práce kuchařky, ale pomocné kuchařky. A protože většinou doma vaříme, tak asi víme, co to obnáší. Všechno by Vám ukázali a naučili. A někoho byste měla nad sebou. Můžete obírat maso z kostí, obalovat řízky v trojobalu, dávat vařit kosti na polévku, loupat cibuli, vykrajovat očka z brambor, kdyby si dělali vlastní knedlíky, krájet housku, čistit zeleninu. Ale třeba jiné práce, doba se změnila, knedlíky jim dovezou, oloupané brambory třeba také, jsou i polotovary - prášky, ze kterých dnes vaří i bramborovou kaši.

Takový hlávkový, okurkový, tomatový salát se musí ale udělat v kuchyni čerstvý, jenom je více množství.


doplněno 21.07.16 14:44:

Záleží, jak jste to řekla a jakým tónem.

Lépe říci - jsem vyučená zahradnice, jestli bude mít se mnou trpělivost - nebo snad mě to všechno ukážete, naučíte, nebude to vadit, měla bych si asi nejdříve udělat zdravotní průkaz apod.

Ten ZP byste mohla mít, potom už můžete jít kamkoliv, kde se pracuje s potravinami a je větší výběr na trhu práce..

V kuchyni to je dobré z toho důvodu, že je potřeba ochutnávat při přípravě pokrmů, tudíž se i trošku při tom ,,najíte,, :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 15:50

Dotaz ukazuje, jak je zákon přísný a nelogický.

Překvapily mne odpovědi - podle kterých je normální, že by profesi kuchařky měla zastávat osoba, která k tomu nemá vzdělání. To se pak nedivme nízké úrovni restaurací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bibi
Datum: 21.07.16 16:06

Někdy můžeš být stokrát vyučen a stejně umíš ho.no.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 21.07.16 17:12

Souhlas. Kolik žen v rodinách vaří? Mnoho a dobře. A kolik je z toho množství vyučených kuchařek? Málo.

Dražší pracovní síla = dražší obědy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.07.16 19:16
avatar

A kolik žen dokáže ve stresové situaci vařit, dělat přípravy, přemýšlet nad přáním zákazníka a do toho poskakovat nejen kolem plotny, ale i kolem technologie.

A proč je vlastně tolik kuchařů a ne kuchařek?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 21.07.16 19:20

v jídelně , kam chodíme z práce na obědy vaří kuchařky, u švagrové ( kuchařka ) v restauraci vaří kuchařky, ve školní jídelně u nás taky vaří kuchařky... nevím, jestli jich je méně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 19:44
avatar

Já taky většinou potkávám hlavně kuchařky. *nevi* Navíc žádného kuchaře osobně neznám; kuchařek znám několik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 21:24
avatar

Hm.Zajímavé v asi třech školních jídelnách jsou kuchaři jen ženy,na rozdíl od restaurací kde zase jsou kuchaři jen muži!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 21.07.16 19:19

tak váhám , asi určitě bych si netroufla vařit v restauraci. nejsem tak dobrá kuchařka, a není to rozdíl, vařit jedno jídlo pro tčřeba čtyřčlennou rodinu , nebo ve větším počtu a druhů?

elektrikáře bych taky dělat nešla, i když umím připojit zásuvku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 17:12
avatar
Volných kuchařů je dost, těm až pracak hleda práci v kuchyni.A majitelé hospod a pseudorestauraci, ať přestanou hledat co nejlevnější pracovníky.Co se týče vás, řekl bych to tak, jak to bylo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 17:31

Žádný postih vás nečeká. Představte si , že jako vyučenou kuchařku vás pošlou dělat zdravotní sestru. Také odmítnete, že na to memáte kvalifikaci. A nikdo vás za to nebude sankciovat. Proč se předpokládá, že když žena umí vařit, že zvládne i restaurační provoz, zná HACCP, normy a jiné? Je to nebe a dudy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 21.07.16 19:00

No je to spis tak, ze chteli vyuzit situaci nezamestnane a udelat si z ni pomocnou silu v kuchyni jako nesvepravneho otroka , jako vezne s pohruzkou sankce . Je to nekde opravdu nesvar zneuzivani pravomoci UP, byvaji domluveni se zamestnavateli, aby se plnily stanovy, leta se to kritizuje, ale je to marne, ona uz ta trestni povinnost zdravotniho pojisteni je v podstate citelny zasah do osobni svobody cloveka. Rozhodne trvejte na tom, ze doslo k nedorozumneni ohledne odmitnuti prace, jinak budete platit. Zakony by se uz konecne mely v teto oblasti radikalne zmenit *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 21.07.16 19:14
avatar

Omyl, nikdo vyučenou nepošle na pozici s maturitou a ještě k tomu se specifickým vzděláním...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 21.07.16 19:12
avatar

Při vzetí do evidence, jste byla poučena a převzala poučení a podepsala. ÚP Vám může nabídnout práci až o dva stupně níže, než je Vaše vzdělání. Takže VŠ klidně nabídnou práci na pozici s výučním listem a tomu kdo má maturitu, tak pozici bez vzdělání, respektive jen se základním vzděláním. Zřejmě jste to nemyslela špatně, ale hned jste měla zaměstnavateli říci, že si tedy tu práci chcete zkusit, že je to nedorozumění, aby to v doporučence škrtnul. Jinak jak píší ostatní, budete vyřazena na 6 měsíců a musíte si po tu dobu platit sama zdr. poj., ale možná si najdete rychle práci sama a pak by už za Vás pojištění platil zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.07.16 21:18
avatar

Delfine-předem jaké máte teda vzdělání vyučení...?

Dokázal bych pochopit,když má někdo třeba hotelovku,že jej pošlou do restaurace na post kuchař.Ale pokud je třeba se SEŠ tak asi těžko by poslali dělat kuchaře,možná tak ještě ficku -pomocnou sílu do kuchyně !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.07.16 21:26

Jen dotaz na znalé. Pomocná síla v kuchyni jaké musí mít vzdělání? Já myslím že ZŠ by stačila. Takže pokud pracák může umístit uchazeče na místo i o dvě pozice níže než má vzdělání, takže tazatelka neměla odmítnout, ať je vyučená čímkoliv a nebo má jakokouliv střední školu.

Nevyučeného v oboru kuchař by nikdo na pozici kuchař nepřijal, pouze na pozici pomocné síly v kuchyni (pomocná kuchařka).

Mám pravdu nebo se mýlím?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.16 21:39
avatar

Já tazatelce věřím - mám podobnou zkušenost: po mateřské jsem se šla přihlásit na úřad práce, vysokoškolačka, předtím jsem učila na SEŠ - hned ten první den jsem dostala adresu, jakýsi lékařský institut. Práce spočívala v odnosu vzorků a přinášení pošty, navíc jen na poloviční úvazek. Mzda by mi stačila tak sotva na nájem, a z čeho jsem měla živit sebe a dítě? Když jsem to řekla, pracovnice mi beze slova napsala, že práci odmítám. Také mě na 6 měsíců vyřadili...


doplněno 22.07.16 13:58:

coco, vyřídila jsem si živnostenský list a začala učit angličtinu a překládat, samozřejmě jsem si musela platit pojištění, výdělky nic moc, tak to bylo dlouho "hubené" období, ale nějak jsem to zvládla... tehdy jsem neměla tušení, že existují různé příspěvky a podpory v nouzi - bylo to brzy po revoluci...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: coco
Datum: 22.07.16 12:12

Minda - a jak jste si poradila - nejen s placenim zdravotniho pojisteni?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.