Pomoc!alergie na štípnutí

Od: Datum: 20.07.16 12:37 odpovědí: 4 změna: 24.07.16 17:35

jesem alergik na jakékoli štípnutí(hlavně vosa,včela-stejnou mírou),nyní mě lékař předepsal injekce na vosu,po 3 letech na včelu.nevím co dělat zdá se mi toto léčení moc dlouhé .máte někdo s tím nějaké zkušenosti,pomáhá to?Mám balíček první pomoci.Alergická jsem od mala a čím jsem starší je to horší.Poraďte co dělat nebo nějaké jiné řešení,sdělte mi i vaše zkušenosti.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.16 13:08
avatar

Alergie v tomto stádiu je bohužel neléčitelná s tím se člověk musí naučit žít a snažit se zmírnit rizika možného bodnutí. Jiná cesta není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.16 19:03
avatar

Jak se Vaše alergie projevuje? Já nikdy alergik nebyla, ale před třemi lety to z ničeho nic začalo. Šlápla jsem na vosu a ta mne bodla do chodidla. Normálně jsem si to vymačkala a víc tomu nevěnovala pozornost, protože jsem nikdy problém neměla. Jenomže. Bylo to večer a já šla spát, nijak to nebolelo. V noci jsem se probudila, v noze mi škubalo a měla jsem ji oteklou skoro až ke koleleni a strašně zmokvané puchýře na nártu až nad kotník. Pohled to byl příšerný a bolest taky. Dolezla jsem ráno k doktorce a léčila to dost dlouho. Jednak mi něco píchla a pak jsem polykala prášky a mazala tou ichtyolovou mastí celou nohu. Od té doby jsem byla alergik na štípnutí. Dala mi nějaké prášky, které prý mám okamžitě při jakémkoli píchnutí sníst. Ale tak často mne zase nic nebodá, tak jsem na ty prášky zapomněla. A pak mne zase píchla vosa a prášek jsem nenašla a otekla mi ruka, ale už ne tolik. Ale přišla na návštěvu jedna kamarádka a já skučela a ona mi řekla: "Ty pitomče, když tě něco bodne, okamžitě namoč nějakej hadr do čistého octa a to píchnutí tím octem pořádně vydrbej a pak si nalej čistý ocet na gázu a přilep na to píchnutí." No a to se mi stalo právě nedávno. Zase mne bodla včela. Udělala jsem co mi řekla a fakt jsem neměla žádný problém. Chvilku to bolelo, ale vůbec mi to neoteklo. Ale nevím jakou alergií trpíte Vy. Tohle vyzkoušet můžete, ale jestli máte nějaké vážné problémy třeba s dýcháním a tak,tak to neporadím,to nemám zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anka1
Datum: 20.07.16 19:15

Ocet, ale není na alergie, "jen" zmírňuje následky "jedu" a obrání otokům, dá se použít i cibule nebo ledování, ale ocet je nejúčinnější, když nepočítám přípravky z lékárny drogerie Fenistil, Moskytogel apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anka1
Datum: 20.07.16 19:20

Bohužel, léčba je dlouhá a asi se s tím nedá dělat nic jiného než se vyhýbat bodnutí a nosit u sebe stále balíček první pomoci, nevím přesně, co v něm je, ale kamarádka mi říkala, že u sebe kromě něho nosí i ampulku s octem a přípravky z drogerie/lékárny (Fenistil nebo Moskyto gel), prý se jí osvědčilo to kombinovat. Ona je navíc astmatička, takže nosí i dýchátko a když někam jede, přibaluje si láhev kyslíku, který ji v kombinaci s dýchátkem pomáhá (to stejné dělají v nemocnicích).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.