DPP na úřadu práce

Od: Datum: 20.07.16 09:52 odpovědí: 6 změna: 23.07.16 00:50

Dobrý den,

*jsem 3 měsíce registrován na úřadu práce, jako bývalý voják mám výsluhový příspěvek a nepobírám dávky v nezaměstnanosti, neboť na ně zřejmě ani nemám nárok

*UP za mě tedy hradí pouze zdravotní pojištění

Byla mi nabídnuta v jiné firmě práce na DPP za 4.900,- měsíčně ( tak, aby UP za mě i nadále platil ZP ) a k tomu prosím o rady, neboť nechci nic podcenit:

- na jak dlouho mohu uzavřít smlouvu DPP

- mohu tuto uzavírat opakovaně pouze s jedním nebo střídavě i opakovaně s více zaměstnavateli?

- UP za mě po celou dobu hradí zdrav. poj?

- jaké jsou mé povinnosti vůči UP po dobu vykonávání práce DPP

- bude mi z UP nabízena nějaká práce na trvalý PP ač budu mít např. platnou smlouvu DPP?

- mohu takto pracovat na DPP "donekonečna"?

Děkuji, Pavel

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.16 10:15

Na DPP můžete v kalendářním roce odpracovat pro jednoho zaměstnavatele maximálně 300 hodin (necelé dva měsíce). Práci si budete muset zorganozovat tak, aby Vám nebránila v hledání nového zaměstnání ani v poskytování potřebné součinnosti ÚP. (Nemůžete se např. kvůli DPP omluvit ze schůzky se zprostředkovatelkou.

Bude-li ÚP mít co nabídnout, bude Vám zaměstnání nabízet i v době DPP.

Odpracujete-li pro jednoho zaměstnavatele 300 hodin, můžete uzavřít další DPP s jiným zaměstnavatelem.

Ohodnoceno: 0x

Od: pavel35
Datum: 20.07.16 10:54

* může být 300h rozprostřeno na celý kalendářní rok? např. 25h měsíčně? nebo musí být striktně dodrženo 150h měsíčně?

* v případě nabídky PP z UP musím tuto DPP ukončit?

Datum: 21.07.16 15:33

Nastoupíte-li do nového zaměstnání, bude záležet na více okolnostech. Novému zaměstnavateli nebude smět konkurovat, takže pokud by zaměstnavatel s DPP působil ve stejném oboru (pozor, nezáleží na sjednaném druhu práce v pracovní smlouvě a DPP), musel byste si vyžádat písemný souhlas nového zaměstnavatele nebo DPP ukončit.

Toto platí jak pro zaměstnání získané prostřednictvím ÚP, tak pro zaměstnání, které byste si našel sám.

Pokud nebudete muset DPP ukončit, musíte si dát pozor na to, aby Vám dohoda nezasahovala do nového zaměstnání – nesměl byste kvůli ní např. odmítnout práci přesčas.

300 hodin může být rozprostřeno do celého roku. Záleží na tom, na čem se se zaměstnavatelem dohodnete.

Ohodnoceno: 2x

Od: pavel35
Datum: 21.07.16 19:50

Děkuji vám zcela vyčerpávající informace a jelikož jsem se zřejmě již rozhodl, prosím o poslední informaci:

- od 1.8. bych se rád odhlásil z úřadu práce

- přijmu nabízenou práci, prozatím na DPP s omezeným stanoveným limitem odpracovaných hodin s měsíčním výdělkem do 4.5tis hrubého ( s možným výhledem do budoucna na trvalý PP )

- jak je to tedy v tomto případě, co při tomto musím platit já a co zaměstnavatel, mám na mysli zhlediska daní, soc + zdr. pojištění

Datum: 23.07.16 00:50

Jestli odměna z DPP nepřekročí polovinu minimální mzdy, bylo by pro Vás výhodnější DPP na ÚP oznámit a doložit nejpozději v den nástupu a zůstat v evidenci ÚP. Jinak byste si musel sám hradit zdravotní pojištění (1.337 Kč měsíčně). Zaměstnavatel za Vás z DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně neodvede nic.

Zůstanete-li na ÚP, uhradí za Vás zdravotní pojištění stát.

Navíc se Vám doba evidence na ÚP může částečně započíst do odpracovaných let, přestože za Vás v této době nikdo nehradí sociální pojištění.

Podepíšete-li u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu, uplatní Vám zaměstnavatel základní daňovou slevu, takže z uvedené odměny nebudete hradit žádnou daň (pokryje ji sleva).

Datum: 20.07.16 10:41

Dobrý den. Já ještě doplním - ano, zdravotní pojištění za Vás bude hradit stát. Mezi Vaše povinnosti patří:

Oznámit krajské pobočce Úřadu práce výkon nekolidujícího zaměstnání bez ohledu na výši měsíčního výdělku nebo odměny při podání žádosti o zprostředkování zaměstnání nebo nejpozději v den nástupu k výkonu této činnosti. Ve lhůtě stanovené krajskou pobočkou Úřadu práce jste povinen dokládat výši měsíčního výdělku nebo odměny.

Poskytovat krajské pobočce Úřadu práce potřebnou součinnost při zprostředkování zaměstnání a řídit se jeho pokyny (např. projednat doporučené zaměstnání ve lhůtě stanovené úřadem práce, dostavit se na krajskou pobočku Úřadu práce ve stanoveném termínu, poskytnout součinnost při vypracování IAP, jeho aktualizaci a vyhodnocování, a to v termínech stanovených krajskou pobočkou Úřadu práce, a plnit podmínky v něm stanovené),

Oznámit osobně nebo písemně krajské pobočce Úřadu práce nejpozději do 8 kalendářních dnů změny skutečností rozhodných pro zařazení nebo vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, které jste osvědčil v žádosti o zprostředkování zaměstnání, důvody, pro které jste se nedostavil na krajskou pobočku Úřadu práce ve stanoveném termínu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.