Od kdy doma samo dítě?

Od: Datum: 19.07.16 23:36 odpovědí: 22 změna: 20.07.16 16:16

Mám dceru 11 let. Matka bohužel nezvládá ani výchovu, ani starost o dceru. Já mám práci docela náročnou na čas. Nebo ani né na čas, jako spíš že nebývám vždy večer, ráno a občas přes celou noc doma. Svěřil by mi soud takto dítě na starost, nebo co můžu dělat. Práce je to dobrá, měnit ji nehodlám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 19.07.16 23:38

Soud by vám dceru při takové práci určite nesvěřil, na to zapomeňte. On by vám jí jakjo otci možná nesvěřil, ani když byste byl 25 hodin doma. Nic ve zlém, jde o systém...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata
Datum: 19.07.16 23:41

No v určitém věku si snad dítě už může vybrat s kým chce žít ne?

Od: hk
Datum: 19.07.16 23:47

Dítě si sice vybrat může, pokud už vůbec dostane možnost k tomu něco říci u psychloga. Ale je to dítě a soud to obvykle nezajímá a svěří dítě matce. To to u nás chodí. To by ta matka musela být narkomanka, alkoholička a mít 5 exekucí, aby soud zvažoval, že dítě svěří otci, který není pravidelně doma. Dítěti je 11, tedy nepřichází v úvahu, aby bylo samotné, když vy budete v práci v době, kdy se předpokládá, že se rodič má věnovat dítěti. To, že to dítě s přehledem zvládne samo nikoho moc nezajímá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tata
Datum: 19.07.16 23:53

No a to mě právě zajímá. Od kolika let mi dítě svěří. V 17 určitě ano a níž taky, ale kde je ta hranice?

Datum: 20.07.16 01:17
avatar

Pokud dítě dosáhlo věku, ve kterém je schopno vlastního úsudku, může soud přihlédnout k jeho přání a svěřit ho tomu z rodičů do péče, se kterým chce být. Záleží na posudcích od psychologa a vyjádření sociální pracovnice. V praxi se setkávám nejčastěji s hranicí od 10ti let u dítěte. Ovšem stejně, jako kolegové se domnívám, že pokud nejste schopen zajistit mu dohled a péči zvláště v nočních hodinách, pak budete mít problém dítě do péče získat. V 11ti letech nikdy nemůžete vědět co se může stát, co dítě napadne..A Vy za něho budete mít odpovědnost.To byste musel soud opravdu přesvědčit o tom, že jste schopen se o dítě řádně starat a vychovávat ho, věnovat se mu atd..Že jste schopen v době Vaší nepřítomnosti dítěti zajistit dohled třeba babičkou dítěte, nebo jinou osobou.. Dítě může být samostatné, spolehlivé, poslušné, ale stejně nikdy nevíte co vyvede nebo se může stát.Takže pokud chcete získat dítě do péče, pouvažujte i nad změnou zaměstnání. Třeba jen dočasně..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.16 12:57
avatar

Jen doplním, co když dostane horečku, zánět stř. ucha, nebo něco horšího, kdo mu pomůže? Může ztratit při hoečce vědomí, u toho se může i potlouct a pod. Stalo se to před mýma očima mé, dokonce 15tileté dceři, kdybych ji nezachytila, tak spadla pozadu do vany s vodou. Sedla si na ni, potože se jí udělalo špatně a ztratila vědomí. Máte rozum?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata
Datum: 20.07.16 13:37

A kdybyste byla vynést koš? Nebo delší dobu na toaletě? To se prostě v životě může stát a těžko tomu zabránit. Nechci ji nechávat doma, ale bude to asi nejlepší řešení. Ostatně jak se to soud dozví?

Datum: 20.07.16 00:01
avatar

Dítě to opravdu "s přehledem" zvládne až tak od 15 let. Já jsem měla několik nejhorších úrazů v období od 9 do 13 let, vesměs následkem vlastní trestuhodné neopatrnosti, která v tomto věku není nijak výjimečná. Ale pokud by tazatel měl někoho, kdo by byl s dcerou doma, neměl by to být problém (je-li matka nezpůsobilá k výchově, určitě bych jí dítě nenechávala).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.16 23:54
avatar

A bydlíte sám? Nemáte někoho, kdo by dceru hlídal v době vaší nepřítomnosti? Protože pokud býváte v práci i v noci a dům je prázdný, je nereálné, aby vám svěřili do výchovy dítě. Na druhou stranu, pokud matka opravdu zjevně nezvládá péči, asi by se s tím něco mělo dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tata
Datum: 20.07.16 00:00

No v paneláku, ale bezpečnostní dveře.

Datum: 20.07.16 00:04
avatar

Tady nejde jenom o přepadení; může se stát opravdu cokoli i v bytě, s čím si takto mladý človíček nebude vědět rady. Tím spíš v noci. Potom budete mít na triku, že jste závažně zanedbal peči (a to byste v takovém případě měli i jako úplná rodina, pokud byste nechávali dítě v noci doma samotné).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.07.16 00:06

Nejde o bezpečnost, to dítě stejně nikdo neukradne, co by s ním dělal... Nemůžete ponechat přece dítě v 11ti letech samotné. Naopak - to by bylo na jeho odebrání a předání do ústavní péče. Jediné, že by dítě bylo svěření do výchovy vašim rodičům, tedy pokud jsou toho schopni atd... Jedině si najít jinou manželku... pak máte šanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fjvhj
Datum: 20.07.16 00:27
Já teda nevím, ale 11 lete dítě by mělo být doma v pohodě, ne? To se mi už zdá dost staré. Já teda v 11 zvladala spoustu věcí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.07.16 00:36

Přece vůbec nejde o to, co dítě zvládá. To nikoho v systému, který rozhoduje o dítěti nezajímá. Žijeme v právním státě, kde platí nějaké zákony a ty soud bude dodržovat bez ohledu na to, co si otec nebo advokáti stran myslí. Soudce si nenechá zbytečně vracet věc pro školácké vady - tedy svěřit 11ti leté dítě otci, který se zrovna doma moc nevyskytuje. Je tu i mocný vliv zapšklých sociálních pracovniček, psycholožek, znalců...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.16 00:45
avatar

Já si tedy nemyslím, že bych byla zapšklá osoba a dítě bych otci klidně svěřila (kdybych byla na místě těchto úřadů). Musel by mít ovšem normální denní režim, nebo někoho "na hlídání". V dané situaci určitě ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.07.16 00:47

Vy jste sociální pracovnice nebo psycholožka zabávající se profesně dětmi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.16 00:52
avatar

Jsem vzděláním učitelka (VŠ) a mám zkušenosti se zanedbávanými dětmi ze specializovaných mimoškolních zařízení. Tazateli ale nijak konkrétně pomoci nemohu *nevi*. Jediná rada je, aby si někoho našel (buď novou partnerku s vyhovující pracovní dobou, nebo nějakou osobu, která by s dcerkou pobyla v době jeho nepřítomnosti).


doplněno 20.07.16 00:55:

Vám také.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.07.16 00:54

OK. Hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.07.16 05:17
avatar
Nic proti, ale já bych se v 11 letech v noci sám doma bál. Přes den v pohodě, to je něco jiného.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 20.07.16 06:56
avatar

jedenáctiletá holčička jistě chodí na nějaké zájmvé kroužky a v zimě je ve čtyři tma, mám tři vnoučata a vždy se nějak vystřídáme, aby někam nešla potmě sama...doma se ohlídají vzájemně, ale to by soud samozřejmě nezajímalo.Děti jsou dost žádaný artikl a ne, že je nikdo neukradne,jak zde zaznělo, kdo by vás zastoupil, když jste v práci, jsou k dispozici babičky? bezpečnost dítěte bych dala na první místo

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tata
Datum: 20.07.16 12:27

Ano, já chápu, že je spousta rizik. Proto to taky chci řešit a jistý si rozhodně nejsem. Nicméně je jiná doba. Mobily aj. u matky je kolikrát do noci taky sama doma, ale to nikdo řešit nebude dokud se nic nestane. To samé když vidím naše etnické spoluobčany ve věku 3-4 let v noci v zimě samotné venku. Udělat to bílej, tak má dítě v děcáku hned. Dítě od 6 let může samo jezdit vlakem. Tam nečeká žádné nebezpečí? Mslím že mnohem horší.

Nějak to vymyslím. Pomůže někdo z rodiny, aspoň někdy. Holka možná rychleji dospěje, ale bude odpovědnější. Pořád lepší než zůstat bez lásky a výchovy u matky. Ta bezbrannost je hrozná, když se vám dítě rozbrečí a vy nemůžete pomoci. Děkuji za všechny příspěvky. I ty další. :)

Datum: 20.07.16 16:16
avatar

Celé je to nějak špatně. Pokud jsou dva manželé, nikoho nezajímá zda je 11ti leté dítě doma v noci samo, ale ejhle, samoživitel má za zády stále sociálku a hrozbu odebrání děcka i když se stará bezvadně. Máte-li o dceru zájem, podejte návrh k soudu a tvrďte, že noční služby má babička, sousedka nebo placená síla.Nedejte se odradit, jde o blaho vašeho dítěte.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.