Mám smlouvu a chci živnost - co to obnáší?

Od: Datum: 19.07.16 14:38 odpovědí: 2 změna: 19.07.16 22:05

Dobrý den,

mám smlouvu na poloviční úvazek a k tomu si chci otevřít ještě e-shop. Co se pro mě změní? Sociální a zdravotní za mě platí zaměstnavatel, budu i přesto muset něco platit z živnosti? Mám pak jít s ŽL, až ho budu mít, na sociálku? Jak je to s daněmi - bude mi je nadále zpracovávat zaměstnavatel (když mu dodám podklady)? Je něco, na co si dát z hlediska právní/byrokratické stránky pozor, když budu kombinovat zaměstnání s živností?

Moc děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.16 21:47
avatar

Jako první si v rejstříku zjistěte, jestli Váš zaměstnavatel nepůsobí v oboru, ve kterém chcete podnikat. Pokud ano, budete před založením živnosti potřebovat písemný souhlas zaměstnavatele (viz ZP § 304 ).

Zdravotní a sociální pojištění budete hradit i ze SVČ vedlejší. Přihlásit se budete muset na OSSZ, u zdravotní pojišťovny a na FÚ.

Začnete-li podnikat, budete povinen po skončení roku podat daňové přiznání, zaměstnavatel už Vám nebude moci provést roční zúčtování daně z příjmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 19.07.16 22:05

Mně tedy přijde zakládat e-shop v dnešní době už docelá pozdě. Vždyť je toho plný internet. Když si představím ty záruční podmínky, které prodejce musí dodržet a příjmat vrácené zboží - což nemálo zákazníků dělá běžně a zboží samozřejmě jeví známky použití, tak za chvíli si můžete vzít stánek na blešáku a tam to za zlomek ceny dávat do oběhu. Ne, já jsou proti takovém způsobu nákupu. Co si neosahám, to nekoupím. Jediný e-shop, kde něco koupím je Alza.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.