Se vším si dělám starosti a bojím se

Od: Datum: 18.07.16 21:24 odpovědí: 5 změna: 19.07.16 20:34
Ahoj,
je mi 19 a pracuju s částí pohodových lidí a s částí s lidma, který se přetvařují.
Jako mladší - třeba ještě na střední jsem tzv. držela pusu a krok, i když jsem byla docela oblíbená. Nikdy jsem neřekla vlastní názor už jen protože na ZŠ to všichni ignorovali.
Zpět k práci - našla jsem si v práci přítele a máme tam holčinu, která chce každýho zadanýho pro sebe. Normálně mam hrůzu z toho tam chodit protože maj pokaždé nějaké problémy a protože jsem dostala místo za dobře odváděnou práci. Pořád na ní hledaj chyby a mě to štve.
Říkám si, že to budu ignorovat že si to vyslechnu a dál to nebudu řešit protože je tam nemám celou směnu.
Poradíte mi jak být proti tomu odolna?
-- dělám ve fabrice

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.07.16 21:35
avatar

Dobrý den, rozumím tomu tak, že zvažujete, zda se máte oné holčiny zastat proti kolektivu.

No, snad jen v případě, že by šlo o pracovní záležitosti, ale pokud ji "drbou hlavu" za její chování nebo soukromé věci, tak do toho nezasahujte a tvařte se loajálně ke kolektivu (nemusíte si přihazovat, ale ať se ta holčina brání sama). Zdravím!


doplněno 19.07.16 20:59:

k1 - děláte v tom "hokej" a nejste schopná napsat stručně a hlavně jasně. Řešíte pracovní problém a k tomu ještě vztah (a tu sokyni). Vzdávám se dalších rad - na toto nemám náladu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 19.07.16 10:26

Pokud jí nepomlouvají za zády. Většinou se pomlouvá za zády a druhý o tom ani neví. Já bych klidně se jí i zastala, když bych měla chuť to udělat. To jak se chová, je její věc. A nebo jim řekněte, ať řeknou přímo jí, že jim její chování vadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 21:42
avatar

Zdravím. V každém kolektivu se najde někdo, kdo pomlouvá, rýpá, donáší atd. Pokud jste schopna udělat si svůj úsudek o každém, pak záleží jen na Vás, zda si najdete prostor proto, abyste vyjádřila svůj vlastní názor. Pokud Vás někdo v kolektivu štve, ale chcete mlčet a neplést se do ničeho, pak holt dělejte, že nic neslyšíte, nevidíte..


doplněno 19.07.16 22:26:

A to se bojíte říci svůj vlastní názor i partnerovi? Důležité je jak se k tomu, že mu slečna píše a někam ho zve, staví on. Co se týče práce, to řešte s nadřízeným. Pokud se bojíte ozvat, pak je to jen na Vás, kolik si toho necháte líbit. Druzí o Vás zřejmě ví, že se neumíte ozvat a využívají toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 18.07.16 22:36

Já jsem nepochopila, o koho jde v tom prostředním odstavci. O Vás nebo o holčinu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k1
Datum: 19.07.16 20:34
Nejde o ní. Jde o mě. Možná jsem to napsala dost nepochopitelně. Tak jinak.
Chtěla jednoho klučinu, který měl přítelkyni když se s ní rozešel tak mu řekla, že s ním být nechce. Do teď neměla o MÉHO přítele zájem spíš na něj nadávala, ale když se profláklo, že jsme spolu tak mu začala psát a zvát ho někam.
Ty kecy - hledají chyby na mé práci (to jsem myslím už psala) a předělávají to bez mého vědomí. Řekněme, že uděláme o několik výrobků víc než by jsme měli tak to automaticky opraví tak aby to vyšlo na daný počet pro lidi na šichtě.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.