Červené fleky na nohách

Od: Datum: 18.07.16 17:57 odpovědí: 11 změna: 21.07.16 06:15
Ahoj, nevíte co by mohly být tyto fleky na nohách? Pár jich mám i na lítkách.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.07.16 21:46

Dobrý den, může to být změna pigmentace, která je vyvolána chronickou žilní nedostatečností. Další příznaky jsou např. křečové žíly, pocit těžkých nohou apod. Ovšem, také Vás mohlo něco poštípat - záleží na tom, jak to máte dlouho a jak to začalo + další příznaky. Zdravím!

doplněno 18.07.16 22:02:

naufrago - myslíte, že by ty fleky na lýtku byly také od kotníku (a že by nám podvrknutí kotníku tazatel zamlčel)? To bude něco jiného.

doplněno 18.07.16 22:23:

naufrago - to by nám musel tazatel napsat více podrobností o svých aktivitách.nebo jiných příznacích.

Může to být od sportu nebo námahy - protože žilky popraskané budou (což může, ovšem, souviset i s tím špatným krevním oběhem). Může to být jen poštípané nebo od kopřiv (nevíme, jestli to nesvědí).

Může to být alergická reakce na . . . =? Té Vaší nožky je mně líto - snad to bude dobré (nebo máte i druhou) .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.07.16 22:23
Na změnu pigmentace jsem nedávno dostal mast, ale to jsem měl spíš hnědý větší flek, ale do toho začínali i tyto flíčky, tak to zkusím natřít tou mastí :)
Od: ben®
Datum: 18.07.16 22:27

Dobrý den, po Vašem doplnění bych Vás poslal na vyšetření žilního systému dolních končetin - začína to plíživě a budete mít větší problémy. Mast to nevyřeší - problém je uvnitř nohy, což by měl lékař poznat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.07.16 21:50

Nevyvrknul jste si někdy teď (pár dní nazpět dle žlutavé barvy uprostřed, max. týden) kotník? Takhle totiž vypadá vyvrknutý kotník, akorát to zbarvení bývá většího rozsahu.

doplněno 18.07.16 22:09:

Bene, taky mě to trochu trklo, pak jsem si vzpomněla, že mamina v Anglii, co jsem u nich kdysi au-pairovala, měla od podvrknutí při tanci (!) černé celé lýtko... na vlastní oči jsem to viděla a stejně jsem tomu nevěřila. Prostě se ten sval natáhnul a mohutně popraskaly žilky.

Čekám, kdy se mi objeví něco podobného, před týdnem jsem na hřišti špatně došlápla. Chodím v pohodě, ale natáhnout špičku vůbec nemůžu *nevi*

Od: wamp®
Datum: 18.07.16 22:02
Naufrago,souhlas !
Vypadá to zcela očividně na nějaké poranění kotníku.
Je celý červený a od něj pocházejí ty podlitiny.
Můžete dobře chodit?
Nebolí to při došlapu?
Pokud ano,dejte octan a zábal.
Pokud to nepomůže,tak k lékaři a rentgen...
doplněno 18.07.16 22:22: Bene,já si podvrtla kotník několikrát.Ani to nepočítám.
Ponejvíce při sportu.
Také to hrávalo různými barvami.

Datum: 18.07.16 22:20
S kotníkem nic nemám, ty červené fleky mám na obou nohách
Datum: 18.07.16 22:30

Chápu, jestli to máte na obou, tak to je podivné a zraněním to asi nebude. Tak honem k doktorovi, ať Vás tu nestrašíme ;)

Datum: 18.07.16 22:30
Jeste se nikdo nezeptal na ponozky a boty.

Datum: 19.07.16 13:31

Také mi to připadá jako otlaky od nějakých komisek,nebo prac.bot. JISKRA

Datum: 21.07.16 05:57
Nosím v práci pracovní obuv a jsem celý dny na nohách, tak to může mít nějakou souvislost, vypadá to už lépe, tak snad to bude dobrý :)
Od: flek
Datum: 21.07.16 06:15

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.