Trvalý pobyt

Od: Datum: 18.07.16 17:31 odpovědí: 5 změna: 18.07.16 23:23

Chci se zeptat, jak je to s trvalým pobytem zapsaným v OP, vím, že se zapisuje na základě kupní smlouvy, nebo pronájmu,zkrátka musím předložit listinu, která mě opravňuje k dané nemovitosti. Ale jak je to, když člověk má trvalý pobyt hlašen či evidován na obci nebo magistrátu? To mohu jen tak přijít, říci, že chci mít na úřadě zřízen trvalý pobyt?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.16 18:56
avatar

1) osobě zaniklo užívací právo k nemovitosti
2) osoba v objektu nebydlí
3) osoba objekt neužívá.
Pokud doložíte splnění uvedených podmínek, obecní úřad by měl údaj o TP takové osoby formou správního řízení změnit na adresu ohlašovny, tedy přímo na adresu obecního úřadu (tzv. bezdomovecký trvalý pobyt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.07.16 19:15
avatar
Ano vy chtit muzete , ale obed nebo meszo vas chcete.
Majitel bytu musi zazadat a musi dokazat , ze jiz tam nebydlite. Pote obed ci mesto zahaji spravni rizeni o zmenu. Trva to nakou dobu a neni to jen tak.
doplněno 18.07.16 22:35: Pardon , mobil a automaticke opravy...
Misto obed tak obec ...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 20:16
avatar

h0nz490 - *ee* Můžete mi to přeložit do nějakého srozumitelného jazyka? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 21:25
avatar

Překlad je:Ano můžete si zažádat,ale musíte patřit pod obec nebo město jako občan a odůvodnit proč jste stratil bydlení.Potom obec nebo město zahají o tom spravní řízení.Trvá to nějakou dobu není to jen tak.(Patrně se jedná o zde zaregistrovaného cizince který se snažil odpovědět kladně na otázku.)Jak je patrno tazatel porozuměl i takto formulované odpovědi i když jedině on byl oprávněn zeptat se kdyby něčemu nerozuměl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 23:23
avatar

Není to možné (Planetka se mýlí), o trvalý pobyt na ohlašovně úřadu požádat nelze. Trvalý pobyt na adrese ohlašovny úřad zřídí tomu, kdo o trvalý pobyt přišel (viz Planetčina první odpověď). Teprve po zrušení trvalého pobytu (to může většinou jenom majitel nemovitosti) je člověk povinen si zajít na úřad a nechat si vyměnit OP (v němž již bude mít novou adresu).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.