Dostanu zdravotně znevýhod. osoba na astma?

Od: Datum: 18.07.16 16:14 odpovědí: 12 změna: 26.08.16 17:39

Beru léky na diagnostikovaný GERD (gastroezofageální refluxní choroba) a BTK test na astma mi nevyšel jednoznačně (celkově dobře, ale prý "špatně vteřinově"). Dostala jsem na zkoušku kortekosteroidy, jestli pomohou. Každopádně už tak 8let každé jaro, podzim a zimu vytrvale kašlu i záchvatovitě naprosto každý den. Byla jsem s dětmi doma, ale teď hledám práci, tak si vyřizuji OZZ, protože nevím, kdo by mě kašlající a navíc dlouho se z každé nemoci léčící se chtěl zaměstnat. Kašel se zhoršuje při chladnu, námaze a určitých chemických "vůních" a ráno je nejhorší. Slyšela jsem, že podmínky získání statusu ZZO se za poslední léta dost zpřísnily. Chtěla jsem se tedy zeptat, jak se případně píše odvolání, kdyby mi přišlo zamítnutí na mou žádost. To mám prostě jen popsat své obtíže a důvody, proč se vnímám jako jasný adep na OZZ?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.16 17:34
avatar

Obávám se, že nedostanete žádnou výhodu. Reflux je hodně rozšířený problém. Moje jedenačtyřicetiletá dcera s ním bojuje od dítěte. V současnosti bere nějaké prášky asi půl hodiny před jídlem. Také si velmi pochvaluje akupunkturu, která ji na nějakou dobu problémů zbaví. V současnosti pracuje ve zdravotnictví. Nikdy na reflux neměla nemocenskou nebo nějaké úlevy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myskova
Datum: 26.08.16 09:48

Tak jsem ten status dnes DOSTALA Hurá! Zřejmě OSSZ vzala v potaz, že mám vícero různých zdravotních komplikací. Ani jsem nemusela podávat odvolání, dostala jsem jej hned.

Datum: 26.08.16 13:01

Tak to gratuluju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myskova
Datum: 26.08.16 14:07

Děkuji! Už se nemusím tolik bát, že mě začátkem podzimu z každého zaměstnání vyhodí Toť úleva...

Od: rv
Datum: 26.08.16 15:14

Pokud nejste simulant, tak potvrzení, že je to s vámi zdravotně nahnuté, není žádným důvodem k radosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 17:39

Za to důvod že ji vyhodili z práce důvod je.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 26.08.16 11:39

Nechápu, mám to samé a nikdy by mě nenapadlo považovat se za osobu zdravotně znevýhodněnou. A to jsem kašlávala tak, že se za mnou lidé na ulici otáčeli. Trvalo rok až dva, než se to dalo do pořádku a nyní ani nepoužívám kortikoidy. Nevím čeho chcete dosáhnout? S takovým přístupem a malými dětmi vás opravdu nikdo nezaměstná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myskova
Datum: 26.08.16 14:04

Nemůžete vědět, zda máte to samé. Já tím trpím už 8.rok. Byla jsem na spoustě speciálních vyšetření. Výsledek zkoumání revizního lékáře jsem neměla možnost ovlivnit. Měl v rukou jen lékařské zprávy. O jakém postoji tedy mluvíte? Vy byste zaměstnal někoho, kdo třičtvrtě roku denně ustavičně kašle a to i záchvatovitě, a z nemocí se léčí čtyřikrát déle než ostatní?

Ne všichni simulují.

Datum: 26.08.16 12:14
avatar

na tuto otázku by vám odpověděli spíš na úřadu práce. Ten má na starosti i tento referát.

Žádost o status znevýhodněné osoby musí napsat váš lékař a pak věc musí projít celým úředním postupem, až ke komisi, která si vás zavolá. Pak vám znevýhodněnou osobu možná dají, možná nedají.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.08.16 12:57

ÚP s tím nemá nic společného o tom rozhoduje lékař.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 13:28
avatar

no jistě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.16 12:59

Bohužel asi vám to neuznaj. Zajímají se jen o to jestli můžete pracovat nic jiného je nezajímá. Museli by vám třeba amputovat ruku aby vám to uznali. Taková je dnešní politika. Problém není v tom jestli jste znevýhodněná. Tam jde o rozhodování o důchodu. Jelikož stát šetří všude kde se dá proto neuznaj. Ale zkusit to můžete, to určitě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.