Cenzura emailu?

Od: Datum: 16.07.16 20:24 odpovědí: 6 změna: 20.07.16 17:28

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda například na seznamu mají právo namátkou kontrolovat emaily lidí, prostě co si kdo píše atd. Nebo zda to třeba policie pravidelně dělá. Děkuji za odpověď...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karinbaumanova
Datum: 16.07.16 20:30
Samozřejmě, že jsme pravidelně pod kontrolou, ale spíše venku na ulici kde jsou kamery. Pokud se někdo dopustil podvodu pak si ho policie určitě zkontroluje. Třeba mobilní operátoři nebo banky moc dobře vědí co děláte mají náhledy, dále každý hovor, e-mail, SMS je uložena. To co si myslíte, že je vymazáno je ještě dlouho v paměti. Pokud žijete bezproblémově tak vám snad může být jedno co tajné služby, policie, vláda, mobilní operátor, banka, pojišťovna atd. dělá s vaším účtem, uškodit by vám tím neměl nikdo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanocka
Datum: 16.07.16 20:34

V tuhle chvíli.

Ale třeba výjimečně dokonalá likvidace holandských židů stála (mimo jiné) na tom, že si Holanďané (tehdy v dobré víře) udělali velmi dobré seznamy obyvatel... a zahrnuli tam i náboženské vyznání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.07.16 20:34
avatar

Seznamáci na to právo nemají (listovní tajemství), nicméně jim v tom těžko zabráníš, kdyby chtěli. A všechny maily si archivují.

Policie to nejspíš pravidelně nedělá, ona ty maily nemá, musí si je vyžádat, takže asi jen pro konkrétní případy.

Chceš-li si maily zabezpečit, šifruj je a podepisuj.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hk
Datum: 16.07.16 20:41

Samozřejmě na to právo mají, provozovatelé jsou povinni na vyžádání taková data poskytnout a samozřejmě to dělají jak na Seznamu, tak i jinde. Děje se tak i u mobilních operátorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 17.07.16 11:11

"rád bych se zeptal, zda například na seznamu mají právo namátkou kontrolovat emaily lidí, prostě co si kdo píše atd"

Rozhodně na to právo nemají a pokud by se něco takového provalilo, měl by seznam.cz(a vlastně kdokoli) velké problémy jak se zákonem tak s tržním obhájením své existence.

"Nebo zda to třeba policie pravidelně dělá"

Policie to pravidelně určitě nedělá. Běžným postupem je, že si vyžádá soudní příkaz. Nejsem si ale vůbec jist tím, zda to nedělá nějaký speciální útvar tajné policie, BIS, protiteroristické oddělení...atd Možná tam existuje i nějaká software filtrace (já osobně bych to tak řešil).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.16 17:28

Děkuji, Vaše odpověď byla jednoznačně nejlepší.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.