Brigáda Albert nebo něco jinýho?

Od: Datum: 15.07.16 19:32 odpovědí: 14 změna: 17.07.16 18:23
avatar

Už jednou jsem sem psal, a dobře jste mi poradili, tak teď bych potřeboval poradit znova. Snad nevadí.

Je mi 21, ještě nikdy jsem nepracoval, mám maturitu z ekonomický střední, teď jsem byl rok na VŠE, a možná pokračovat už nebudu, protože mi to prostě nejde, důvod? Hlavně matika, ekonomie, finance podniku. Rodiče mě celkem podporovali, nikdy mi neřekli něco jako, abych šel pracovat a přispíval na domácnost, ale včera jsem potřeboval nějaké peníze, na to jít s kamarády ven, a najadnou byl celkem problém, že když mi to v tý škole, moc nevyšlo, že co bych chtěl dělat, ať si zkusím aspoň nějakou brigádu. Pak na mě táta docela udeřil, že jsme dost starej na to, abych už s nějakou prací alespoň začal, že mi může uject vlak, a když pak budu třeba za 3 roky hledat práci, a budu úplně bez zkušeností, budu vypadat jako lempl a spíš mě nevemou. Nejdřív sem si říkal, že je to blbost, kdyby se mi ta škola povedla, aspoň bakaláře by mohli ocenit. Ale fakt je, že asi bez žádný praxe bych nevypadal jako někdo, kdo chce pracovat.

Každopádně jsem si řekl, že nebudu teda línej a nějak to zvládnu, a u nás na sídlišti máme Albert, a pořád tam hlásí, že někoho přijmou, jak na HPP tak brigádu, ale taky jsem četl, že je to buzerace a šikana, je to pravda? No Asi bych pokladního v albertu dělat na vždy nechtěl, ale na druhou stranu, co bych mohl dělat, kdybych tu VŠ nedostudoval? Další alternativa mě napadl mekáč, ale to je zase to samý, šikana, buzerace, že se snad musí lidi ptát třeba 16letýho kluka jestli se můžou jít napít, protože on tam třeba pracuje o rok dýl, no a tak nevím.

Chtěl bych asi teď spíš začít nějakou brigádou než HPP, jinak ze školy mě nevyhodili, dovolili mi dělat znova prvák, dělal jsem znova příjimačky, takže statut studenta mám.

A tak by mě zajímal názor, jestli je opravdu tak na škodu, když třeba dejme tomu absolvent VŠ, kterému je třeba 25, nikdy nepracoval, nebo ještě horší varianta, někdo komu je 25, ale ta škola mu nevyšla, taky bez zkušeností. Byl by to velkej handicap v CV? A jestli někdo ví něco o tom jak to chodí v supermarketu nebo v tom fastfoodu? Dá se to přežít? Můžu dělat i lepší pozici s mým dosaženým vzděláním? Jinak mám celkem slušnou AJ, základní NJ.

Děkuju a omlouvám se za sloh.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.16 21:28
avatar

Tedy nezlobte se na mě, ale s tímhle přístupem se v životě nikam nedostanete. První rok na VŠ jste promrhal, automaticky počítáte s tím, že Vás rodiče budou o rok déle živit a Vám je zatěžko si najít brigádu?

Všude bude něco, co se Vám nebude líbit, s čím nebudete spokojen. A jestli jste chtěl "lepší" brigádu, měl jste začít hledat už v únoru nebo březnu. Teď už na výběr moc nemáte...


doplněno 15.07.16 22:40:

Podle mne promrhal. Když jste věděl, že na matematiku apod. nestačíte, mohl jste studium ukončit, jít pracovat a za rok to zkusit jinam. Místo toho zamýšlíte opakovat školu, na kterou podle svých slov nestačíte.► Jak to chcete nazvat jinak? Nepřijde mi fér chtít po rodičích, aby Vás zbytečně živili o rok déle a k tomu Vám ještě financovali zábavu. Alespoň na ni byste si měl vydělat sám.

Ne každému se všechno podaří na první pokus. Možná, že při opakování ročníku budete úspěšnější. Ale řekněte sám: Nebylo by vhodné rodičům alespoň trochu ulehčit a brigádou přes prázdniny trochu přispět do rozpočtu?

S kapitalistickým přístupem zaměstnavatelů k zaměstnancům musíte v kapitalistickém režimu počítat všude. Pokud místo hledání práce hledáte v internetu negativní (o kladných zkušenostech lidé obecně moc nepíší) zkušenosti se zaměstnavateli, nedivte se, že jsem na Váš dotaz zareagovala tak, jak na mne zapůsobil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 21:49
avatar

Já jsem to nepromrhal, jen to bylo nad mé síly. Brigádu bych si rád našel, ale nechci být otrok, o to jde. Nelíbí se mi kapitalistický zacházení se zaměstnanci. Proto bych rád věděl, co by mě čekalo, bohužel jsem se informoval hodně na internetu a skandály ze supermarketů ohledně nelidského zacházení se zaměstnanci těch je plný google a mekáč na tom není o moc lépe. Já mám jen strach, abych zbrkle někam nenastoupil a pak se z toho třeba psychicky nezhroutil.

Datum: 15.07.16 21:39

Máte blízko Albert a berou tam? Tak už jste to tam měl zkusit. A to, co se říká o šikaně neposlouchjte, dokud si to sám neověříte. A nečekejte, že vaše vzdělání je pro Albert nebo mekáč terno.Nejste nic, bohužel, vyučená prodavačka má větší kvalifikaci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.16 21:54
avatar

Ano, Albert mám před barákem. Já jsem pročetl snad celý internet o tom, a nenašel jsem snad jedinou pozitivní reakci, ať už v diskuzích nebo jsem našel rovnou skandály typu, že zaměstnancům sebrali židle nebo jim měří čas obsluhy a vývíjejí psychický nátlak, nepouštějí je včas domů a za extra hodiny nic nezůstanů. A u MCdonald taky berou, taky ho mám kousek, asi 10 minut pěšky, ale tam jsem zase slyšel, že se musí člověk dovolovat i na pití a buzerujího tam. kontrolují a na lidskost se tam zrovna nehraje, a já jsem takovej dost sofistikovanej člověk, co má rád vlídný zacházení a nesnáší tenhle hnusnej systém zaměřenej na vykořisťování bezbraných lidí.

A bohužel máte pravdu, cítím, že ze svou střední školou to budu mít zřejmě těžké, ale zase mám nějakou důstojnost i proto si vybírám. Myslím, že nechci zas tak moc.

Od: mot
Datum: 15.07.16 22:19
Kdyz se ti tam nebude libit, vzdycky muzes odejit. Nevim co resis,mysim ze si docela rozmazleny a trochu realneho zivota ti neuskodi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 22:51
avatar

Myslím, že trocha práce a zkušeností nikoho nezabije, ani tebe ne. Všechno to jsou vyprávěnky, teprve, až tam půjdeš a zkusíš, tak uvidíš, co je na tom pravdy. Já nejčastěji chodím do Kauflandu, tam pracuje mladých hodně a vesměs jsou velmi šikovní a utrápeně nevypadají. Jenže se opravdu dovedou otáčet, když se to taky naučíš, rozhodně ti to neuškodí. Naučíš se udělat i tu nejjednodušší práci dobře. A uvidíš, jak to chodí mezi lidmi, je to totiž prakticky všude stejné. Dobré a slušné najdeš všude, stejně jako spoustu těch druhých. Zkus brigádu, vždycky lepší, než sedět doma... a jestli si řekneš, že tohle dělat nechceš, tak to bude dobrý motiv pro důkladnější studium !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 23:20

Pakliže narážite na moje příspěvky tak to se jednalo o Penny market( https://www.poradte.cz/volna-diskuze/21660-chyba-na-uctence-praxe-v-krame.html)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 10:34

Pracuji v albertu,cas na pokladnach opravdu meri a bylo nam receno,ze nejpomalejsi pokladni tam nema co delat.Prescasy neproplaci.Pri odpoledni smene jdete domu,az je vse hotovo,takze prace zdarma.Zidle nikomu nesebrali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m123
Datum: 16.07.16 14:40

Jitko, v jakém městě pracujete? U nás se nic takového neděje. Přesčasy jsou placeny. Je fakt, že i u nás se produktivita měří, ale pořád je lepší, když tam sedí pomalá pokladní než vůbec žádná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 18:23

Nebudu psat v jakem meste pracuju,ale chybi zametnanci a o to vic prace je mam pridano,tak treba masna,pekarna,doplnovani mrazaku.Tohle vse jen jediny clovek,prijdu s prace a jsem tak unavena,ze po sobotni sichte nejsem schopna doma nic udelat.Prestavky zadne,zachod na posledni chvili v behu.Takto vypada prace v Albertu.Projde tu docela dost lidi a usmev na tvari na zakazniky opravdu,uz nevyloudim.Jsem totalne vycerplana a na vyplatnim listku 8500 kc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.07.16 22:59

Myslíš si, že máš důstojnost , ale proč jí nemáš k rodině? V 21 letech chceš po rodičích na nanuka? V 19ti jsi odmaturoval a již dva roky jsi mohl přispívat brigádami do rodinného rozpočtu. Znám vysokoškoláky, kteří z domova nedostali ani kačku a uživili se a vystudovali. zkus to a pak mluv o důstojnosti.

V polovině července s tvým vzděláním nula nula nic stejně nic lepšího neseženeš, tak zítra nastup do Albertu a dej nám vědět, zda tě vůbec vzali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 23:15
avatar
Každá zkušenost je dobrá a vydělané peníze nesmrdí. ;)
Zkuste si i (podle vás) podřadnou práci, budete mít možnost něco udělat nejen pro sebe, ale i pro pro ostatní. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: m123
Datum: 16.07.16 01:29

Pracuju v Albertu jako pokladní dohled a nikdy jsem nikoho nešikanovala *bum*. Je fakt, že když jsou největší fronty a někdo si zavolá jestli může na záchod, tak ho poprosím ať to chvíli vydrží, ale to je vše. Každý má přestávku, snažím se vyhovět i co se týká směn. První týden vám to asi nepůjde, budete si často volat na storno, ale vše chce cvik. Židli vám brat nikdo nebude, protože byste neviděl na displej :).

Chce to jen chtít a vše jde... studentů a celkově brigádníků k nám chodí docela dost. Komu se něco nelíbí toho nedržíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 11:11
avatar
Já naopak McDonalds mohu doporučit jako dobré místo pro start do života. Sám jsem tak začínal. Naučíš si vážit práce a vydělanych peněz a jak si zvykneš na tuhle práci, tak už tě nic nepřekvapí. Zkušenosti se vždycky hodí do života.
Jenže u vás to spíš vypadá, že se vám nikam nechce a tak hledáte důvody, proč tam nejít pracovat.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.