Exekuce-prosim o objasneni

Od: Datum: 15.07.16 13:31 odpovědí: 6 změna: 15.07.16 20:34

Vazeni radcove,mam dotaz tykajici se exekuce.Byla verejna drazba po internetu,nemovitost,nase podani bylo nejvyssi.Nyni nam soudni exekutor zaslal dopis s udelenim priklepu.Zaroven je tam uvedeno,ze kazdy muze do 15 dnu od zverejneni usneseni ucinit ,predrazek,je tam uvedena i minimalni castka ,samozrejme vyssi nez byla nase nabidka.Jak tomu mam prosim rozumet? Drazba byla verejna,my jsme ji "vyhrali" tak co je tim sledovano?Muze nam to nekdo vysvetlit?Dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.16 14:00
avatar

Co se tím sleduje?

Získat věřiteli to, co mu povinný dluží.

Občanský soudní řád

§ 336ja

(1) Nejde-li o osoby uvedené v § 336h odst. 4, může každý do 15 dnů ode dne zveřejnění usnesení o příklepu soudu písemně navrhnout, že vydraženou nemovitou věc chce nabýt alespoň za částku o čtvrtinu vyšší, než bylo nejvyšší podání (předražek). Návrh musí obsahovat náležitosti podle § 42 a podpis navrhovatele musí být úředně ověřen. Návrhy vede soud odděleně a zařadí je do spisu teprve po uplynutí lhůty podle věty první.

(2) Navrhovatel předražku je povinen ve lhůtě podle odstavce 1 předražek na účet soudu zaplatit. Ustanovení § 336e odst. 2 platí obdobně. Není-li řádně a včas předražek zaplacen, soud k návrhu předražku nepřihlíží.

(3) Po uplynutí lhůty podle odstavce 1 vyzve soud vydražitele, aby do tří dnů oznámil, zda zvyšuje svoje nejvyšší podání na částku nejvyššího předražku. Poté soud vydá usnesení o předražku, ve kterém usnesení o příklepu zruší a rozhodne o tom, kdo je předražitelem a za jakou cenu nemovitou věc nabude.


doplněno 15.07.16 14:18:

Zapomněla jsem přidat odkaz: Občanský soudní řád

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 14:40

Dekuji za vysvetleni.

Datum: 15.07.16 17:13

Ahoj.

Zřejmě je to oficiální, když je to obsaženo v Soudním řádu, ale připadá mi to dost divné. Je to taková divná nadstavba ,,normální,, dražby. Je to skoro stejně podivné, jako bývaly tzv. Holandské dražby při Malé privatizaci. U jiných dražeb jsem to nějak nezažil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 19:35

Prave ze nam to pripada divne,verejna drazba,nejvyssi nabidka,a stejne zkouseji znovu,jestli nekdo neprebije,kdyby ten nekdo jiny mel zajem tak nabidne on vyssi castku,ty zakony jsou nekdy na palici a nepochopitelne...No, ale nakonec jsme v Cechach ze.

Od: paw®
Datum: 15.07.16 19:53
Tak cilem je uspokojit veritele. A to znamena se v ramci zakona domoci co nejvice k umoreni dluhu. Kdyz bych chtel byt neprijemny, lze napsat, ze ten zakon platil uz pred drazbou. A neznalost neomlouva.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 20:34

To mate pravdu,nase 1drazba a neznalost neomlouva-ale zas jsme o neco chytrejsi.Dik.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.