Přijali mě do práce ale jsem student vadí to?

Od: Datum: 15.07.16 12:23 odpovědí: 9 změna: 15.07.16 13:47
Ahojky tak jsem se dozvěděla že mě přijali a v pondělí nastupuju. Budu dělat asistentku ředitele, je to moje první práce, ale ještě mám statut studenta, a moje máma má slevy na daních a tak co teď? Ono se to nějak samo zruší nebo to musím sama někde zrušit?
A pak taky na pohovory jsem chodila v kostýmu hodně formálně oblečená ale oni mi řekli že jako asistentka jr u mě ten dresscode nejdůležitější a je striktní. znamená že musím chodit neustále formálně oblečená? Třeba jsem si všimla že ženy co byly v účtárně byly oblečené normálně.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 15.07.16 12:30

Rodiče na vás přestanou brát příspěvky, když jste dostudovala a nastoupila do práce. Je třeba, aby to rodiče sociálce sdělili. Ano, jste asistentkou řídi, takže budete dělat cvičeného kašpara. Je třeba se podle toho oblékat - samozřejmě i dle pokynů zaměstnavatele. Doufejte, že vás ředitel zaměstnal jen kvůli vašim schopnostem, ne pro své potěšení.

Ohodnoceno: 0x

Od: noway
Datum: 15.07.16 12:46
Tohle mi trochu dělá starosti. První pohovor byl v personální agentuře tam si hlavně paní zkoušela moji angličtinu. Další už byl ve společnosti s mým nadřízeným, ten pohovor byl neuvěřitelně neformální a ten ředitel jen vtipkoval hodně Teda i sexisticky. No a třetí pohovor byl v podobném duchu jen mě pak řekli z velkou radosti vám oznamujeme že jsme se rozhodli pro vás. Ukázali mi firmu oddělení představili mě a bylo to. Překvapilo mě že na těch dvou kolech mě vůbec netestovali je to má první práce a doufám že to zvládnu. Ale ani nevím jak se tam chovat je to většinou pánský kolektiv jenom na pozici účetní jsou ženy ale s těmi do styku moc nepřijdu což je škoda víc si rozumím se ženami ale jsem tam úplně nejmladší většina lidí se kterými budu spolupracovat jsou starší 40 let. Tak nevím ani jak tam zapadnu.
Datum: 15.07.16 13:00

Zdravím, oblečení v účtárně nesledujte, Vás zajímá dress code pro Vaše místo, tedy ano, stále formální oblečení. Dnem přijetí do práce (tj. dnem, který je uvedený v prac. smlouvě, pokud dále nestudujete) ztrácíte status studenta, matka přichází o příspěvek na studenta a povinnosti platit sociální a zdravotní přechází na zaměstnavatele.

A omlouvám se, že trochu kazím radost, ale před takovým šéfem bych se měla na pozoru. Aby Vás nepřijal jen proto, že by mohl klátit pěknou mladou kočku a nakonec Vás nevyhodil ve zkušebce, když přijde na to, že mu nedáte. Sexistické narážky při pohovoru na pracovní místo jsou nevhodné, neslušné a nechutné.

Ohodnoceno: 4x

Od: jh®
Datum: 15.07.16 12:50

Vaše matka by měla oznámit své mzdové účtárně, že jste nastoupila do zaměstnání, tím přestane uplatňovat slevu na dani.

Co se oblečení týká, držte se pokynů zaměstnavatele.

Datum: 15.07.16 12:52

Pokud s prací nebudete souběžně studovat, samozřejmě ztrácíte veškeré výhody statutu studenta. Pojištění za Vás místo státu bude hradit zaměstnavatel, rodiče přijdou o slevy na daních a zároveň jim zaniká vyživovací povinnost.

Ano, jako asistentka musíte dodržovat dresscode dle pokynů zaměstnavatele. Jak chodí někdo jiný v účtárně Vás absolutně nemusí zajímat.

A na závěr si neodpustím malou poznámku - já, jako manažer, bych v životě nezaměstnala na pozici asistentky někoho s tak příšerným písemným projevem, takže bych Vám vřele doporučovala na tom zapracovat. Jinak asistentka si musí poradit s množstvím organizačních i jiných problémů, pokud si nejste schopna zjistit základní informace, jako pracovní podmínky a co pro Vás znamená zaměstnání na HPP, Vaše kariéra nebude mít dlouhého trvaní.

doplněno 15.07.16 13:01:

Status trvá do srpna pouze v případě, že nebudete vykonávat práci na HPP. Pokud byste do zaměstnání nenastoupila do konce srpna, status studenta zaniká 31.8., pak byste se buď (pokud nebudete zaměstnána) musela nahlásit na ÚP nebo si platit zdravotní a sociální pojištění sama jako OBZP.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.07.16 12:57
Vím o čem bude moje práce. Me jde spis o to, jak dobre zapadnout, protoze to je na teto pozici hodne dulezite. A písemný projev je dán i tím, že píšu na telefonu. A především hlavně komunikace probíhá v angličtině.
Už studovat nebudu, ale ten statut je až do srpna.
Jinak děkuju za odpověď.
Datum: 15.07.16 13:47

Omyl, statut studenta byste měla do 31. srpna jenom v případě, že nenastoupíte do zaměstnání. Jakmile nastoupíte do práce, stanete se zaměstnancem, už nebudete studentem.

Připojím se k Martině: Na toho "vtipného" nadřízeného si dejte pozor!

Datum: 15.07.16 13:03
Děkuju za odpověď. Já jsem ráda, že to nevadí. Já jsem se chtěla registrovat na ÚP, ale to mi řekli, že se statutem studenta mě ne registrují, a tak jsem nevěděla jestli si mohu najít do té doby práci na HPP, tak jsem ráda, že mohu. Už se tam hrozně těším. :))
Od: hk
Datum: 15.07.16 13:13

Je dobře, že se těšíte na první zaměstnání, jen prosím nebuďte naivní. Berte to tak, že někdo před vámi práci opustil z nějakého důvodů nebo byl vyhozen atd... Zaměstnanec není o tom, aby se na něco těšil. Pokud jste zaměstnancem, pak děláte pro zaměstnavatele přidělenou práci a věřte tomu, že z 80% to je pakárna a buzerace a dodržování nesmyslných a protichůdných zvyklostí a nařízení a nevždy jde o to, aby vše fungovalo, protože zájmy vedení mohou být zcela odlišné od vašeho myšlení. Téměř nikdo vás nebude mít skutečně rád. V zaměstnání probíhá boj, který zaměstnanec leze víc do zadku šéfovi a který šéf svému vlezdozadku více přidá na platu a výhodách. Doporučuji vřele zejména zprvu odstup od všech. I šéf má své favority, kteří samozřejmě musí být i vašimi favority. Být lidová a udržovat kontakty se všemi nejde a je to kontraproduktivní.

Ohodnoceno: 5x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.