Nezapadám do kolektivu

Od: Datum: 14.07.16 22:21 odpovědí: 5 změna: 17.07.16 07:46

Dobrý večer,

Mám takový problém.Od mala jsem byl ve školce jakoby samotář a odstrčený.Měl jsem málo kamarádů a když jsem si chtěl s některým z nich hrát,řekl,že dnes ne.Až zítra,protože dnes hraje fotbal,který já jsem nesnášel a doteď nesnáším všechn tyto kolektivní sporty.To učitelka ve školce říkala mamce říkala,že bych se měl nějak začlenit.No a vymysleli na mě pobyt na škole v přírodě se staršíma děckama,které já jsem neznal a bylo to ještě horší.Posléze jsem nastoupil do první třídy.Vše bylo výborné.Byl jsem takový velitel třídy.Vždy na obědě první.Do třetí třídy jsem nastoupil do jiné školy a byl jsem na dně.Nikdo se semnou nebavil.Byl jsem tichý,citlivý ani usmát jsem se neuměl.Po prázdninách jdu do 9.třídy na téže škole.Už je to v pohodě,ale žádné extra kamarádství po škole nehrozí.Připadám si vyspělejší.Všichni se chovají prostě jako puberťáci.Jak se někdo nechová jak debil,je špatný.Vždycky si říkám,jestli to tak bylo vždy a všude.Třeba lidé v jiné třídě nemám vůbec rád,ale zase v jiné jsou semtknutější.Neříkám,jsme fajn třída,chválí nás,ale s tím chováním mě to mrzí,nebo spíš se.e.Nevím jak se mám chovat.Jsou tam fajn lidi,dá se s něma parádně popovídat,jsou rozumní,ale jak jsou v kolektivu,tak je to jiný člověk.Jsem melancholik střihnutý sangvinikem,cholerikem a asi i flegmošem.Ale jak mám kolem sebe lidi,kteří se chovají normálně a slušně,tak mi ani nevadí být středem pozornosti a když na to přijde,tak jsem.Třeba když byla nějaká oslava někoho,nikdy jsem netancoval,schovával od stolem.Dnes jsem největší pařmen,ale měli jsme třídní ples,pusti jsem si píseň na prání,někdo zvolal to je ale píp.A měl jsem po náladě,šel jsem pryč a bylo mi do breku.Bojím se,že dopadnu jako můj strejda,který chtěl mít velkou rodinu jako já,neořídil ženu,děti a řeší to tak,že se s niým s rodiny nebaví a chová se jako cizí.Nemám momentálně žádné kamarády.Jednou jsem slyšel mamku jak se baví s taťkou.Nemá kamarády,celý dny nic nedělá,jen leží a mě to strašně užírá.Furt přemýšlím,co dělají ostatní,kam chodí,s kým.A nejhorší je to v zimě.To mám normální deprese.Jsem strašně náladový,máme to v genech.Jednou jsem happy,za 5 minut je mi smutno.Znáte to někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 14.07.16 23:20

Ten problematický přechod ve třetí třídě Ti dal lekci , svým způsobem jsi trochu rychleji uzrál, jak ostatní. Už to, jak o své pozici v kolektivu uvažuješ, tak jsi na dobré cestě. Neboj, většina spolužáků bude po prázdninách trochu jiná. Trochu dospělejší. Každý má to svoje dospívání jinak a stačí prázdniny a zas přibude pár odpovědnějších. Devítka má svoje specifika. Bude ve znamení celkových opakování, zkušebních testů, přihlášek na školy. Mnozí z těch, co to měli na háku a flákali to, budou dohánět. Ve třídě bude poněkud jiná atmosfera. Najednou Vám bude docházet, že už dál spolu nebudete. Některé kolektivy to teprva stmelí. Každopádně pár vygumovanců zůstane vygumovancema, ale už nebudou mít tolik obdivovatelů. Moc si to zabíráš. Chceš něco předvést a nějaké pako Tě vytočí, tak neutíkej, ale odpálkuj ho humorem. To je zralejší reakce. Klidně můžeš říct :" Mne může urazit jenom inteligent, ale ten to neudělá." Nebo ho zapoj , blba, a řekni, že měl mít před tebou předtančení, tak ať nastoupí a nevytáčí se. I ze sebe si udělej srandu, že třeba nemůžeš zatančit, že jsi zapomněl, kde je vlevo. Zasměj se i tomu, co se Ti nepodaří. Ona je to na veřejnost nejlepší reakce. Zralejší, než jako uražené děcko zmizet z placu a za ním jen otázky : Co mu jééé? No jó, zase On! Se dalo čekat...A kamarádi budou nejspíš až na střední. Kéž si vybereš ten správný obor. Ta specializace Vás bude také spojovat. Když si promítám svoji minulost, tak právě ze středoškolského věku mám kamarády dodnes. Proto tak populární pomaturitní srazy. Docela by mne zajímalo, jak na tom budeš za rok za dva. Každopádně kolísání nálad, hledání sama sebe ke Tvému věku patří. Nauvádíš žádný zájem, koníček, sport. Tam nejsnáž najdeš kamarády.

Ohodnoceno: 2x

Od: spol
Datum: 14.07.16 23:30

auta,motorky,retro,příroda,hudba,fotografování,architektura,vinyl.desky,cyklistika,sport.střelba

Od: balzerka
Datum: 14.07.16 23:59

Převážně ušlechtilé a inteligentní koníčky. To Tě taky svým způsobem vyčleňuje . Ale nevnímej to tak, že jsi jinej, lepší, nebo horší. Byla by nuda, kdyby byli všichni stejní. I v té třídě nemohou být samí prominenti, vždyť je to odraz společnosti. Taky je rozmanitá. Dvě třetiny kluků přitahuje fotbal, tak jim to nech, jsou jinak disponovaní, jinak doma "formovaní".Každý by měl být svůj. A věř, že je hodně kluků i holek,co prožívají něco podobného, jako Ty. Taky se cítí sami, trpí tím, že nemají kamaráda, nebo mají, ale ten je nějak zklamal. Dobrou noc.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.07.16 01:53

Ty prudké změny nálad nejsou dobré. Tohle chce odbornou psychologickou terapii. Jinak asi normálka, každý se musí ve společnosti snažit sám za sebe.

Ohodnoceno: 0x

Od: kaarel
Datum: 17.07.16 07:46

najdete si nejakeho konicka a na lidi se vykaslete ja si stacim sam zdravi k.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.