Překlenovací lístek -dá se získat 2x za sebou

Od: Datum: 14.07.16 21:04 odpovědí: 3 změna: 15.07.16 18:26

Dobrý den, prosím o radu, přítel má v ČR povolený dlouhodobý pobyt, který mu 31.7.2016 končí, proto jsme podali žádost o prodloužení a vzhledem k tomu, že 10.7. odjel z ČR a vrací se až 31.8., došel si i pro překlenovací lístek, který má ovšem jen do 5.9.2016. Myslela jsem, že se žádost vyřídí a bude vše ok, ale až dnes mi bylo řečeno, že bude muset na biometriku a výroba "kartičky" bude nějakou dobu trvat a že se to tedy nestihne do 5.9.2016... může dostat druhý překlenovací lístek nebo co s tím? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.16 12:05

Ano, není to chvilková záležitost. Překlenovací lístek je sice pěkný, ale pro radu potřebuji další informace. Tj. z jaké země "přítel" pochází, za jakým účelem se v ČR zdržuje, jaké povolení (důvod pobytu) měl před překlenovacím lístkem a o jaké si žádá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 12:58
avatar

Jste si jista, že přítel opravdu stojí o prodloužení pobytu v ČR (přece jen odjet skoro na dva měsíce v době, kdy by měl povolení k pobytu řešit...)?

Dlouhodobý pobyt občanů třetích zemí ...

Prodloužení povolení k dlouhodobému pobytu ...

Vízový štítek – tzv. "Překlenovací štítek" ...

Zákon č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců na území České republiky ...

Případně aktualizované úplné znění zákona ke stažení (formát PDF, 1,2 MB)

Přesné informace byste měla získat na pracovišti Ministerstva vnitra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.16 18:26

Stačí když mi paní odpoví na doplňující otázky, které jsem ji položil. Popř. mi sdělí číslo jeho pasu, mám přístup do databáze cizinců a hned bude jasno, jak to je s jejím přítelem. Ale nerad bych se hrabal v něčím soukromí než je potřeba, tak stačí jen odpovědět na ty doplňující otázky. Překlenovací lístky se udělují na nějakém základě, neudělují se bez důvodu. Od toho jsou tady platné víza (proto mě zajímá stát ze kterého pochází). V EU je to jinak. Nehledě na to, o co bude žádat, tak nesmí vycestovat mimo zemi (případně EU).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.