Přivýdělek při pobírání renty

Od: Datum: 14.07.16 10:09 odpovědí: 4 změna: 15.07.16 11:51

Dobrý den,

můj otec pobírá každý měsíc rentu od zaměstnavatele. Stal se mu u něj úraz, za který mohl zaměstnavatel. Jedná se o zdravotní úraz, který otce dost omezuje v mnoha činnostech.

Otec by rád věděl, kolik si může maximálně (nějakou jednoduchou prací) při pobírání renty přivydělat. Byl bych moc rád, jestli byste mi to nemohli někde zjistit, případně mě odkázat na nějaký zdroj, protože se mi vůbec nepodařilo něco kloudného nalézt.

Pokud máte nějaké dotazy, klidně se zeptejte, já to zjistím a pokusím se to co nejvíc upřesnit, abychom se dopátrali odpovědi. Vím, že právo jako takové je moc složité a tohle je úplně mimo můj obor. Proto se zkouším ptát tady, protože jste mi nejednou dobře poradili :)

Mockrát děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 14.07.16 10:23

Filipe, vydržte, jsou zde mezi rádci rentiéři a pokud nejsou nyní na dovolené, tak vám určitě poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.16 13:25
avatar

Míníte-li slovem "renta" náhradu ztráty výdělku po skončení pracovní neschopnosti, pak by nemělo jít o neměnnou částku, ale o dorovnání rozdílu mezi průměrným výdělkem před pracovním úrazem a současným výdělkem (k němuž se připočítává i případný invalidní důchod).

Zjednodušeně řečeno: Co si otec vydělá, o to se renta sníží... (ovšem podle mne je lepší vlastní výdělek)...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.07.16 17:09
avatar

Jak je to u renty v případě úrazu nevím ale pokud bere rentu např policista co ukončil služební poměr, je jedno kolik si vydělá, výše renty se nemění a výdělky se nikde nehlásí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.16 11:51
avatar

Výsluhová renta (netýká se jenom policistů) je něco jiného, než dorovnání ztráty na výdělku po pracovním úrazu. Výsluhová renta náleží za odsloužené roky. Dorovnání ztráty na výdělku zaměstnanci (stávajícímu i bývalému) kompenzuje snížení výdělku zaviněné pracovním úrazem (nebo nemocí z povolání).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.