Prezkoumaci rizeni pri ID

Od: Datum: 13.07.16 23:59 odpovědí: 3 změna: 14.07.16 17:15

dobry den.mam priznan 3 st. ID.PLATI MI DO KONCE LEDNA.musim si opatrit sam vysetreni a podavat znovu zadost,nebo budu vyzvan poverenym organem?dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.16 00:45

Zdravotní stav by měl být znovu posouzen posudkovým lékařem. Radši bych si zavolal a optal se, jestli je nutné znovu podávat žádost, což si myslím, že ne a proběhne pouze prohlídka, jako na začátku s posudkovým lékařem, jelikož chcou vědět, jestli tam došlo k nějaké změně nebo ne.

"Posudkový orgán (lékař oddělení LPS OSSZ, ČSSZ nebo posudková komise MPSV) při vydání posudku stanoví také "dobu platnosti" posudku. Ta se stanoví zcela individuálně, s ohledem na přepokládaný vývoj zdravotního stavu a jiných rozhodných skutečností a potřebu ověření spolehlivosti učiněných posudkových závěrů."

"Obecně lze konstatovat, že omezenou platnost posudku v nepojistných sociálních systémech anebo datum kontrolní lékařské prohlídky v důchodovém pojištění lze indikovat tehdy, pokud lze s vysokou mírou pravděpodobnosti očekávat změnu předchozích posudkových závěrů."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.16 08:06

Domů vám přijde dopis z ČSSZ s formulářem na přezkoumání zdravotního stavu. Ten zanesete svému obvodnímu lékaři a ten vás odešle na vyšetření ke specialistům. Zprávu od nich pak donesete opět obvoďákovi a ten vypíše a odešle formulář na ČSSZ. Poté budete vyzván ke kontrolní komisi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.16 17:15
avatar

Budete obeslán dopisem o zahájení řízení z tzv. moci úřední, postačí když u svého obvodního máte veškeré zdravotní zprávy a doložíte poslední zprávu od odborného lékaře na základě které důchod máte přiznaný, tato zpráva má být co "nejčerstvější".Jelikož se ale vše stále mění, raděj bych se zeptala minimálně emailem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.