Pronajem vozidla a vše kolem

Od: Datum: 13.07.16 19:34 odpovědí: 7 změna: 14.07.16 22:17

Zdravim.
Prosim o radu - mam vozidlo, které bych chtěl davat k pronajmu. Vše ze stranky dani atd mam vyřizené, ted bych se chtěl nějak postarat i o sebe.
Tim myslim - co mam dělat v připadě, že najemce zniči vozidlo a nebude chtit platit spolučast s pojištovnou?
Taky je lepší mit havarijní pojištěni anebo jen povinné?

Dale - jak se to řeší s servisem? Když jsem předal vozidlo v dobrem stavu s kterym uživatel souhlasil a auto nikde nemlatilo a nic podobneho, ale po využivani vozidla něco začalo mlatit ( ano rozumim , že je to věc a slnice nejsou idealni ) ale občas se muže stat, že uživatel vozidlo ničil nashval a pote bych musel platit za servis ja anebo on? Ikdyž budu mit havarijní, tak k nim se to nevztahuje?
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.16 20:40

Bez havarijního pojištění ani ránu.

Jinak je na Vás, jak si to smluvně ošetříte. Zda budete běžný servis hradit vy nebo nájemce. Havarijní se na závady nevztahuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 21:01

To ano, ale pokud neco zpusobi najemce co nehradi pojistovna a najemce take nebude chtit, tak jit na policii?

Datum: 13.07.16 21:10

To policii nezajímá. Musíte to mít ošetřeno smluvně a pakliže bude odmítat dodržet smluvní podmínky, pak jedině soud - občansko právní spor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.16 06:44
avatar

Osobně bych došel do autopůjčovny, vypůjčit si vozidlo, poloil bych jim všechny otázka, co Vás zajímají, jak to mají nastavené oni, pak se zeptal na cenu a s poděkováním bych šel do jiné půjčovny na stejné výzvědy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.07.16 10:52

A co když ti ho třeba nevrátí?

V takovém případě nedostaneš od pojišťovny nic a budeš se muset soudit s člověkem, co třeba nic nemá. Celé se to potáhne roky a následně ještě zaplatíš desítky tisíc za právní služby.


doplněno 14.07.16 21:56:

Já nemyslím bát se. Ale počítat i s takovým rizikem a dle toho se zařídit. Aby pak nevyšlo výhodněji chodit do zaměstnání a poslouchat někoho za drobáky. *smich* Každý v podnikání neuspěje. A je to právě proto, že špatně zhodnotí rizika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.16 11:01

tak ve všem jsou risky. bat se všeho - to už raději se rovnou zabit, ne? Ja bych třeba nechtěl chodit do zaměstnani, kde budu poslouchat nějakeho ... za drobaky co v dnešní době plati

Datum: 14.07.16 22:17

to určitě souhlasim... bez zmrdu by tento svět neexistoval, bohužel

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.