Vzdání se otce

Od: Datum: 12.07.16 20:32 odpovědí: 3 změna: 13.07.16 18:43

Dobrý den, jemi 23 let, nyní dokončuji vysoou školu a dál se chystám pracovat, můj otec na mě má vyživovací povinnost, kterou již několik let neplní a ani se mnou nemá žádný osobní kontakt. Zajímalo mě zdali je možné vyjmutí otce z rodného listu. Možná mě teď několik z vás bude ukřižovat že tohle bych chtěla udělat, ovšem jde mi pouze o to aby mi na otce nevznikla z mé strany vyživovací povinnost, chápu je to muj otec, ale otec, který se o mě nikdy nezajímal, když já chtěla studovat nezajímal se kde vezmu peníze a podobně. a ani ty mizerný nízký alimenty neplatil (protože je chudáček nezamestnanej, přitom má práci na černo). a já nechci doplatit na to že mi vznikne vyživovací povinnost vůči němu.

(Prosím a neodpovídejte mi řeči typu: tak jsi ho měla dát k soudu když ti neplatí, to jsem jednou zkusila a za to dokumetování a stres u soudu a přesto nic mi to nestálo, takže po otci nic nechci, pouze abych v budoucnu na něj nemusela platit, kdyby on se ocitl v situaci kdy mi na něj vznikne vyživovací povinnost, vůči rodiči)

DĚKUJI za odpověd a případně na jaký úřad se mám obrátit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 20:38
avatar

Dobrý den. Ne, není to možné. Svého otce nemůžete dát vymazat z RL.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.07.16 22:34

Ale kdyby k té povinnosti v budoucnu mělo dojít, mohla byste se z toho u soudu /asi nesprávně řečeno/ "vyvinit". Pro důkaz by asi bylo potřebné nynější trestní oznámení na otce pro neplacení alimentů a důkaz o jeho trvalém nezájmu o vás /podobně je totéž potřeba dokazovat např. při vydědění dítěte/. Trestní oznámení podáváte na policii, ale raději na okresním státním zastupitelství. Stačí napsat s kopií, podat osobně na podatelně a kopii si nechat potvrdit. Papíry od proběhlého soudu pečlivě uschovat, také je to důležitý důkaz. A nebo mi napište na vnitřní poštu... PĚKNÝ DEN !

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 13.07.16 18:43
Jeste budete treba rada za tatinka, az natahne brka a vy se na od notare dozvite ze budete dedit.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.