Vydedeni syna

Od: Datum: 12.07.16 18:27 odpovědí: 8 změna: 13.07.16 13:27
Muzu vydedit syna aby po me i manzelce smrti nedostal ani korunu? Ani tu 1/4 majetku zakonou aby dostal? Zkratka nic? Jsou veci, ktete nejdou v zivote odpustit a nechci aby jeste po me smrti neco dostal... dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 18:59
avatar

Vydědění je možné, ale pouze ze zákonných důvodů. Ty jsou, že syn vám neposkytl potřebnou pomoc v nouzi, neprojevuje o vás opravdový zájem, jaký by projevovat měl, byl odsouzen pro trestný čin spáchaný za okolností svědčících o jeho zvrhlé povaze nebo nebo vede trvale nezřízený život. Pokud není dán žádný takový důvod, nemůžete syna platně vydědit. Nevyslovíte-li v závěti nebo prohlášení o vydědění důvod vydědění, má nepominutelný dědic (váš syn) právo na povinný díl, ledaže se proti němu prokáže zákonný důvod vydědění.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 12.07.16 19:01
avatar

Podívejte se prosím na odkaz,kde je vše podrobně napsáno.Je to již dle nového občanského zákoníku.

http://www.pravnik-nonstop.cz…dedeni_ditete_a_potomku_.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brok
Datum: 12.07.16 19:14
Jak dolozim ze nema zajem? Nebo ze se nechova jako syn? Zil a mel trvaly pobyt u nas do svych 30 let. Pohadali jsme se. Ma svoji rodinu, dobrou praci atd... jen se nestykame a nekomunikujeme spolu... jak se toto dokazuje? Kdo to posoudi? Ted ho vydedim, umru a pak se nemam jak branit... bude chtit samozrejmne zakonem stanovene dedictvi
Datum: 12.07.16 20:25
avatar

To, že se nestýkáte a spolu nekomunikujete, není ještě zákonný důvod pro vydědění. Podle toho, co píšete, je to jen váš kapric. Hele, do hrobu si ten majetek stejně nevezmete, tak se se synem usmiřte a bude spokojenost na všech stranách.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 12.07.16 22:24

Jak doložím, že nemá zájem? Např. v době nemoci se o vás nezjímal, neposkytl vám potřebnou pomoc. Tohle jde doložit až po té, co jste syna vyzval k pomoci a on nereagoval. Žádná přání k narozeninám, k vánocům, žádné telefonáty /výpisy hovorů, žádné návštěvy - lze doložit výpovědmi (svědectvím) sousedů, kdy syna viděli u vás naposledy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 19:08
avatar

K vydědění musí být zákonný důvod.

§1646


doplněno 12.07.16 19:18:

Kdo to posoudí? Samozřejmě soud. Pokud tedy bude syn chtít závěť napadnout. Co do závěti napsat a jak svoji vůli zdůvodnit, to poradí notář, případně znalý právník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 22:42

Hlavní problém vydědění je, že se nikdy nedozvíš, jestli skutečně proběhlo. Další úskalí je, že po smrti už těžko dokazuješ, že syn naplnil znaky potřebné pro vydědění.

Takže rada na závěr. Bud se usmiř a nebo svůj majetek za života utrať.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.07.16 13:27
avatar

vidím že jste spravedlivě rozhněvaný, tvrdý a neúprosný člověk. Já jsem podle mínění svých rodičů byl taky vzpurník, alkoholik, lenoch a úplně neschopná nula, která kouří, chlašče, dělá si dělá co chce a ještě k tomu jezdí s kapelou a hraje po pochybných opileckých zábavách. No hrůza. Prostě lump a darebák, ostuda a černá ovce rodiny, která si zaslouží přísné potrestání. Moji rodiče věc vyřešili tak, že celý majetek převedli na mého staršího bratra. On je spíš intelektuál než domácí udržbář a oni mu uvázali na krk zanedbanou prvorepublikovou vilu se čtvrthektarovou zahradou. Výsledek se dal čekat. Barák jim padá na hlavu a místo zahrady mají prales.

Já mám taky děcka a taky mám občas chuť někoho přerazit. Jako tuhle nedávno, když náš mladej naboural skoro nové auto. Jenže nikdy nikoho nepřerazím a nikdy nikoho nevyženu ani nevydědím, protože vím z vlastní zkušenosti, že je to obrovská strategická chyba.

Radím : Usmiřte se.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.