Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Vydedeni syna

Od: brok odpovědí: 8 změna:
Muzu vydedit syna aby po me i manzelce smrti nedostal ani korunu? Ani tu 1/4 majetku zakonou aby dostal? Zkratka nic? Jsou veci, ktete nejdou v zivote odpustit a nechci aby jeste po me smrti neco dostal... dekuji

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

5wes5dyj
hodnocení

2x

Hlavní problém vydědění je, že se nikdy nedozvíš, jestli skutečně proběhlo. Další úskalí je, že po smrti už těžko dokazuješ, že syn naplnil znaky potřebné pro vydědění.

Takže rada na závěr. Bud se usmiř a nebo svůj majetek za života utrať.

 

figurek*
hodnocení

2x

vidím že jste spravedlivě rozhněvaný, tvrdý a neúprosný člověk. Já jsem podle mínění svých rodičů byl taky vzpurník, alkoholik, lenoch a úplně neschopná nula, která kouří, chlašče, dělá si dělá co chce a ještě k tomu jezdí s kapelou a hraje po pochybných opileckých zábavách. No hrůza. Prostě lump a darebák, ostuda a černá ovce rodiny, která si zaslouží přísné potrestání. Moji rodiče věc vyřešili tak, že celý majetek převedli na mého staršího bratra. On je spíš intelektuál než domácí udržbář a oni mu uvázali na krk zanedbanou prvorepublikovou vilu se čtvrthektarovou zahradou. Výsledek se dal čekat. Barák jim padá na hlavu a místo zahrady mají prales.

Já mám taky děcka a taky mám občas chuť někoho přerazit. Jako tuhle nedávno, když náš mladej naboural skoro nové auto. Jenže nikdy nikoho nepřerazím a nikdy nikoho nevyženu ani nevydědím, protože vím z vlastní zkušenosti, že je to obrovská strategická chyba.

Radím : Usmiřte se.

 

hodnocení

1x
avatar bruno2

Vydědění je možné, ale pouze ze zákonných důvodů. Ty jsou, že syn vám neposkytl potřebnou pomoc v nouzi, neprojevuje o vás opravdový zájem, jaký by projevovat měl, byl odsouzen pro trestný čin spáchaný za okolností svědčících o jeho zvrhlé povaze nebo nebo vede trvale nezřízený život. Pokud není dán žádný takový důvod, nemůžete syna platně vydědit. Nevyslovíte-li v závěti nebo prohlášení o vydědění důvod vydědění, má nepominutelný dědic (váš syn) právo na povinný díl, ledaže se proti němu prokáže zákonný důvod vydědění.

 

hodnocení

0x

Podívejte se prosím na odkaz,kde je vše podrobně napsáno.Je to již dle nového občanského zákoníku.

pravnik-nonstop.cz/...

brok
hodnocení

Jak dolozim ze nema zajem? Nebo ze se nechova jako syn? Zil a mel trvaly pobyt u nas do svych 30 let. Pohadali jsme se. Ma svoji rodinu, dobrou praci atd... jen se nestykame a nekomunikujeme spolu... jak se toto dokazuje? Kdo to posoudi? Ted ho vydedim, umru a pak se nemam jak branit... bude chtit samozrejmne zakonem stanovene dedictvi

To, že se nestýkáte a spolu nekomunikujete, není ještě zákonný důvod pro vydědění. Podle toho, co píšete, je to jen váš kapric. Hele, do hrobu si ten majetek stejně nevezmete, tak se se synem usmiřte a bude spokojenost na všech stranách.

uska*

Jak doložím, že nemá zájem? Např. v době nemoci se o vás nezjímal, neposkytl vám potřebnou pomoc. Tohle jde doložit až po té, co jste syna vyzval k pomoci a on nereagoval. Žádná přání k narozeninám, k vánocům, žádné telefonáty /výpisy hovorů, žádné návštěvy - lze doložit výpovědmi (svědectvím) sousedů, kdy syna viděli u vás naposledy.

 

ladinpraha*
hodnocení

0x

K vydědění musí být zákonný důvod.

§1646


doplněno 12.07.16 19:18:

Kdo to posoudí? Samozřejmě soud. Pokud tedy bude syn chtít závěť napadnout. Co do závěti napsat a jak svoji vůli zdůvodnit, to poradí notář, případně znalý právník.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]