Vyjádření exekutora - jak tomu rozumíte vy?

Od: Datum: 12.07.16 13:49 odpovědí: 12 změna: 13.07.16 00:53

Nejak tomu nerozumim co tim chtel exekutor rict,jak tomu rozumite vy?

Soudní exekutor Vás na základě žádosti o splátkový kalendář vyzývá k zasílání plateb ve Vámi dostupné výši na účet soudního exekutora č. pod variabilním symbolem a dále sděluje, že nadále bude činit kroky směřující k provedení exekuce a v případě zjištění dalšího postižitelného majetku, vydá či realizuje exekuční příkaz.

Pro úplnost soudní exekutor uvádí, že aktuálně vymáhané plnění činí částku 3


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 14:10
avatar

Povinný požádal exekutora o splátkový kalendář. Exekutor mu sděluje, aby posílal na exekutorský účet částku která je v jeho možnostech. Ale exekutor bude dál podnikat kroky k tomu, aby dlužnou částku vymohl. Tudíž bude zjišťovat kde a jaký majetek dlužník má a ten zabaví, pokud nějaký najde.


doplněno 12.07.16 15:36:

Protože exekutor není povinen akceptovat splátkový kalendář. Je v zájmu povinného, aby se snažil dlužnou částku splatit co nejdříce. Exekutor se bude snažit o totéž - vymoci dlužnou částku všemi možnými dostupnými prostředky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.16 15:29

proc bude podnikat neco,kdyz bude splacet?

Datum: 12.07.16 16:09

Nema dluznik zadny majetek,jen k nam prijede jednou za 3 tydny na vikend

Datum: 12.07.16 14:55

Ahoj Jitu.

Kapka ti to dobře přeložila, ale to nestačí. Nevíme, kolik dělá ta splátka a kolik se má celkem platit. Například 3 miliony dluhu a splátka 1500 Kč. Takhle by to bylo až do smrti a tak je jasné, že se bude sápat po všem možném nějak dostupném. Důchodové spoření, nemovitosti, podíly v čemkoliv a pod. .


doplněno 12.07.16 16:51:

Ještě je otázka, jestli je tento případ na začatku, nebo už nějak marně probíhá déle. Při tak ,,malé,, částce by se určitě vyplatilo ji zlikvidovat rychlejším splacením, než exák napáchá nějaké větší škody. Někteří pro pár stovek ukradnou ofiko i nemovitost. A samozřejmě pod cenou. Do elektronické dražby se moc lidí z ulice nepřipojuje. Moc se o nich ani nějak veřejně neví. Bacha na to. Zablokují i účet a ztíží placení povinných plateb. Bankomat nic nevydá a finance tak budou nedostupné. I když existuje nezabavitelná částka, na měsíc to zase způsobí potíže. Výplatu proto hotově a mít pod kontrolou další povinné platby. Když už je exekuce na plat, tak mzdová účetní zařídí, aby automaticky odcházela částka, o které rozhodl soud. Někomu stačí tohle a jinýmu vybílí byt od věcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 15:24

35 tisic,splatka je 2 tisice

Datum: 12.07.16 17:57

Je to na zacatku,ale dluznik ma jeste dalsi dluhy,ktere musi splacet.

Datum: 12.07.16 15:26

Me jde o to,aby dotycnemu nesahl exekutor na plat,kdyz bude splacet.S toho dopisu jsem pochopila,ze to tak zrejme bude

Datum: 12.07.16 16:58

Na plat šáhne, snaží se o co nejrychlejší splacení dluhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 12.07.16 16:59

Ano z výdělku mů může zůstat jen minimum,na které nesmí exekutor šáhnout,takže čím více vydělá,tím mu více strhnou a bude to mít dříve splacené...Hurá,o dalšího dlužníka méně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 18:13

Dlužník atˇzačne splácet přímo věřiteli. To je jedno jakou částku, ale ať vynechá exekutora. Tomu toto ať pouze oznámí. A proč to tak má udělat? Ušetří si tak hodně moc.Když bude platit exekutorovi, tak to probíhá tak, že exekutor si vezme nejdříve svoji odměnu a až potom začne splácet věřiteli. Vybrané peníze od dlužníka ale nezašle ihned, ale podrží si je na svém účtu (měsíc, dva, někdy i půl roku). Účel je jasný. Za prvé jdou exekutorovi z takto "uložených" peněz úroky, za druhé si tak "drží" dlužníka co nejdéle.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.07.16 23:05

Ahoj Kakamilo.

Nevím, jak je to zařízený, ale nějak to má každej jinak. Někomu nechají nějaké to životní minimum, a někomu nezabavitelnou částku. Známej má třeba plat kolem desítky a nezabavitelnou částku na výplatce jsem viděl asi 9600 Kč. A odcházely mu ty zbylý 4 stovky. Sám, už bezdětný. Nechápu to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 00:53

humbucker. To je hloupost, co tady píšeš. Není možné, aby někomu zůstalo životní minimum a někomu nezabavitelná částka. Víš proč? Protože životní minimum je částka, se kterou se počítá například při zjiš´tování, zda člověk dosáhne na různé příspěvky ( bydlení, hmotná nouze atd). tato částka je stejná pro každého člověka (3.410,- Kč), liší se u dětí dle jejich věku.Nemá vůbec nic společného s exekucí. Na rozdíl od nezabavitelné částky - to je částka, kterou Ti nesmí exekutor zabavit :-D z Tvého příjmu. Tato částka je pohyblivá, záleží na mnoha okolnostech - na výši Tvého příjmu, zda jsi ženatý, zda máš děti, jestli se jedná o přednostní pohledávku atd... Dej si do vyhledavače nezabavitelné minimum 2016 kalkulačka a můžeš se hned podívat, jak se to mění. Ten Tvůj kámoš, jestli má 10.000 , tak mu zůstává 8.726 ,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.