Holter dotazy

Od: Datum: 11.07.16 17:49 odpovědí: 13 změna: 14.07.16 06:28
Dobry den, mam nosit 24hodit holter.
1) je "ostuda" nosit to v 27letech?
2)jak s tim ma clovek fungovat?
3) mam se citit trapne? Nemocne?
Jde o tlakovy holter.
4)
Chce si doktor nejspis potvrdit syndrom plaste?
5) je tlak 140/ 70 vysoky?
Dekuju

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 11.07.16 17:59
avatar

holter jsem źažila u likdí různých vekovlých skupin, mladí, staří...ale nikdo z nich s tím nedměl žádný problém, nikdo neřešil jakoukoliv trapnost a každý se řídil pokyny lékaře - je to vaše zdraví. Posléze se dozvíte, jak natom s tlakem jste-totiž jednorázové meření je nevypovíkající, tlak je ovlivněn hodne okolnostma, proto ten holter...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 18:02
avatar

1) Ježíš proč? Je to diagnostická pomůcka stejně jako teploměr. Poví Vám, jestli je něco špatně, případně proč a za jakých podmínek se tak děje.

2) Normálně jako kdykoliv jindy, jinak Vám to nic nenaměří.

3) Ne. Jestli jste nemocný, tak se nemocně cítit můžete, ale ničemu to neprospěje.

4) Ne, doktor hledá příčinu Vašich problémů.

5) Ano, je. Pokud je takový stále nebo často. Když mi ho jednou naměřili, tak jsem jej vysvětlila (měla jsem předtím náročné jízdy v AŠ); viděli, že jindy mívám ukázkový nebo spíš nízký, tak to nevadilo. Ale kdyby byl stále, což právě zjistí holter, tak je to problém.


doplněno 11.07.16 18:36:

V klidu. Prašivý nejste. Buďte rád, jak píše babkazov, že se doktor stará. Jestli to bylo jen z horka a stresu, tak jen dobře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: brumba
Datum: 11.07.16 18:18
Dekuji. Doma mi prave rekli, ze to nosi jen stari a ze se sebou mam neco delat... Ze namereny tlak 140/70 je hnus... Prisuzuji to svemu stresu a 60*C v aute, ktere bylo cely den na slunci... Do toho clovek specha, aby stihl ordinacni hodiny... Proto ty dotazy.. Prislo mi, jak kdybych byl prasivy...
Datum: 11.07.16 19:33
avatar

Ta Vaše rodina Vám moc nepomáhá a nepodpořila Vás. Ale zároveň tomu houby rozumí. Takovéhle rady.

Noste ssebou velkou flašku vody, nebo večer uvařeného slabého čaje a pořád pijte. To dělá hodně. Krev se horkem, pocením zahušťuje a srdce musí vyvíjet sílu, aby hustou krev dotlačilo, kam je potřeba a tím tlak stoupá.

Jenom upozornění, já když jsem ho měla /třeba už máte nějaký modernější/ tak v určitých intervalech se rukávec nafukuje a Vy musíte ruku natáhnout a v klidu počkat, nejblbější to je v noci, když to pumpuje vzduch, tak se probudíte, ale jak píšu, měla jsem ho již před lety. Lékař Vám dá jistě instrukce.

Jinak si další info jistě dokážete najít na internetu sám.

V 27 letech jste již dospělý člověk, máte jistě svůj názor, rozum a dokážete se vyrovnat se zdravotními problémy. Pokud máte silnější postavu, uberte trochu jídlo, je potřeba zhubnout.

Ale mě se nezdá moc vysoký. Ten spodní je snad v normě a 140 je mírně zvýšený, nechápu, proč rodina použila takový výraz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 18:23
avatar

Už vám dobře odpověděli. Já jen říkám, že když ho budete mít pod tričkem, nikdo nic nepozná. A pořád je to lepší, když lékař stanoví diagnozu, která se o něco opírá, než když střelí od pasu. *hej*Uložte si tuhle adresu a u nových léků vždycky kontrolujte interakce, jestli se nový lék snáší s těmi, které už berete. Vysoký tlak je snad nadosmrti. Jen léky ho drží v přijatelné výši. A také si pohledejte nějaké informace o tom, co se děje, když je vysoký tlak neléčený.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 11.07.16 19:46

V klidu. Normálka. Předně je dobré si vzít košili se zapínáním na knoflíčky, dobře se přes holter obléká a svléká. Jde to i s tričkem, které není moc těsné.

Za druhé: holter (tlakový) se v klidu nijak neprojevuje, spouští se v intervalech nastavených kardiologem, například ve dne po půl hodině a v noci po hodině. Vždy jen na dobu měření, což se projeví vrčením motorku, který nafukuje manžetu na ruce a po nafouknutí na určitý tlak zaškrcení paže zase začne vzduch vypouštět a měřit. Trvá to asi tak půl minutky, minutku nejvýše /kdybyset měření nějak rušil, nafukovalo by se to a zkoušelo by to měřit znovu a měření by se prodlužovalo/. Pokud nejste u někoho hodně blízko a v úplném tichu, vůbec si ničeho nevšimne. Pokud přesto s někým mluvíte a najednou to začne lehce vrnět, je to slyšet a stačí stučně říci "moment, mám holtr, právě měří" a zůstat v klidu, hlavně nechat paži s tlakoměrem v klidu. Když byste dělal jako nic a rukou hýbal, nebo jinak narušoval měření, bude se manžeta stále dofukovat, dokud nenaměří potřebné hodnoty. Takže to chce klid. Jinak můžete dělat všechno jako normálně, běhat po schodech, chodit, sedět, jíst, atd. Své činnosti v době měření pak podle pokynu lékaře stručně(!) napíšete do deníčku. Například 10:30 rychlá chůze po rovině, 11:00 práce v sedě, 11:35 vydatný oběd 12:00 útěk zpět na pracoviště, apod.

V noci vás to možná na chvilku vzbudí, nebo možná že vůbec ne.

Nemáte se za co stydět, kdybyste viděl jak jsou měření kosmonauti a letci při výcviku na třenažérech a zátěži, cítil byste hrdost, že i vy jste takhle poctěn. Takže v klidu. Lékař ví, proč vás takhle kontroluje moderními vyšetřovacími metodami.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 12.07.16 15:04

Ahoj.

Holter, to je šílená věc. Poprvé jsem ho měl nasazený 8 hodin a pak šel dolů. Nechutně mi drtil ručičku. To se nedalo vydržet. Nedávno se paní doktorka snažila to na mě navléct znova a při vzpomínce na to minulé, jsem to odmítnul. Dost se na mě mračila a byla komisní. Ale, odolal jsem a díky tomu to přežil. Tlak mi prášky snížily a tak se s tím nějak holka smířila. Jen mi je změnila, protože mi opuchaly kotníky. Už je i to dobré. Ještě k otázce. Nestyděl bych se to nosit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brumba
Datum: 12.07.16 21:49
No. Mam to od rana a uz me uplne boli ruka. Jeste, ze rano uz to vracim
Od: host*
Datum: 12.07.16 22:31

nelitujte se, vždyť to nic není. Tlaková manžeta je volně, nafukuje se pouze při měření. Hadička vám vede volně do krabičky na opasku, která vám jistě také nepřekáží a budete normálně spát jako mimino. Vůbec to neškrtí, jen na to asi stále myslíte, abyste si nějak pohybem ruky manženu neuvolnil a nespadla vám. Nespadne, sestřička vám ji jistě nasadila šikovně. Jestli máte krabičku na opasku někde na břiše nebo na hrudníku uprostřed nebo mírně bokem, můžete spát na zádech nebo na boku. Nebo možná už spíte. Holter je výborná neinvazivní vyšetřovací metoda, která lékaři hodně napoví o časovém průběhu TK.


doplněno 13.07.16 10:39:

no vidíte, nic to nebylo. Teď váš lékař poměrně snadným způsobem získal další důležité informace o průběhu tlaku během dne a noci, v klidu i při běžné nebo i zvláštní činnosti a podle toho může váš zdravotní stav léčit a dále cíleně sledovat a vy máte důvod se domnívat, že lékař ví další potřebné informace a tom, jak vaše tělo funguje, že jste v dobrých rukách a můžete dodržovat jím navržený způsob životosprávy a léčby.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 13.07.16 13:28

Já s tím jela dokonce časovku.Kdysi. Dnes by to zvládl dobrý sporttester, ale vzala jsem to, že to musí být. Tak zvědavcům vysvětlete, že se chystáte na maraton, tak musíte mít jasno ohledně všech parametrů . Jinak ve Vašem věku je 140/70 celkem dost. To je u starých hranice, od které už Vám předepisují léky na tlak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 13.07.16 16:10

Balzerka: jste dobrá. Cyklistika?.

Byly doby, kdy se záznam ze snímačů na těle pohybující se osoby nedal ukládat, tak se vysílal jako telemetrické údaje vysílačkou do přijímače doktorů a tam teprve zpracovával.

Holter bývá jak tlakový, tak i EKG, technika jde úžasně dopředu. Kosmonauti a špičkoví sportovci mají snímačů a kabelů mnohem víc, včetně oximetru, atd., atd. V pozemských podmínkách běžné kardiologie se může i běžný pacient setkat se zátěžovým testem se šlapáním na kole ergometru, kde se několika svody snímá EKG, samozřejmě tepová frekvence a sestřička průběžně také měří tlak, což pak lékař v klidu vyhodnotí. Během čtvrt hodinky i s přípravou má lékař k dispozici mnohem víc údajů, než měl před padesáti lety za celý půlden. Takže tazatel může vědět, že je součástí moderní doby a moderné lékařské vědy a techniky a není se za co stydět, naopak, může být hrdý, že žije na takové úrovni civilizace, že má tuto vědu k dispozici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 13.07.16 23:09

Dneska je to bezdrátové. Polepí vás elektrodami a sbírané údaje vyhodnotí specialista v Hamburku. Prostě bomba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.16 06:28
avatar

Balzerka, máte nejspíše pravdu. Jen můj internista na to nejspíše nemá. Určitě ví, protože podivných věciček má plnou ordinaci. Krám na špagátě na krku a s trubičkou k manžetě na ruce, konec konců pacient 24 hodin přežije. Hlavně, že se pak dozví a léčbu upřesní. A když ta funguje, co víc si přát?! :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.