Vytržení zubu

Od: Datum: 10.07.16 16:44 odpovědí: 10 změna: 18.07.16 20:00

Zdravím. Mohu si doma a sám vytrhnout zkažený a bolavý zub? Je to hodně riskantní? Co se může stát, kdybych to vážně udělal? A kdybych to mohl udělat, co bych k tomu potřeboval? Zatím si nehodlám sám vytrhnout zub, jedná se o zvědavost, ale párkrát mě to bolelo tak, že jsem nad tím uvažoval.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.16 16:53
avatar

Můžeš vykrvácet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 16:55
avatar
Zkuste stejnou variantu jako Tom Hanks v Trosečníkovi...*vtip*
Já bych to nedoporučovala ( jestli ovšem ještě nemáte zuby první :) ). I zubař přistoupí k extrakci až po rentgenu. Kdyby vám tam zůstal kořen, zaděláte si na velký problém. M.
doplněno 10.07.16 17:56: Pokud nemáte vlastního zubaře, jděte na pohotovost (tu si teď lékaři střídají). Řekněte přesně to, co teď nám. Pokud tam nebude nějaký magor (a to by byla sakra náhoda), tak vám pomůže. MUSÍ. Myslíte, že nikdy neviděli horší "mordu" než máte vy?
TY ZUBY A JEJICH ZBYTKY MUSÍ VEN! ZÁNĚT SE DOSTANE DO KOSTI A PAK UŽ TO TAKOVÁ SRANDA, JAKO TO BYLO DO TEĎ, NEBUDE.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.16 17:06
avatar

Raději se budeš týrat strachem, než několik málo minut u zubaře vydržet a zub si nechat opravit? To raději ho necháš rozpadnout, aby ti pak museli dolovat a páčit kořeny? Navíc, jestli tam máš nějaký zánět, všecko jde do krve a to je dost velký průšvih. Ikdyby sis zub sám vytrhnul, víš co to musí být za bolest bez umrtvovací injekce? A nikdy nemáš zaručené, že ti v dásni nezůstal kus kořene, který bude hnisat. Zajdi k zubaři a požádej o umrtvovací injekci. Pak tě nebude bolet ani vrtání. *bum*Pochlap se!


doplněno 10.07.16 17:46:

Každý z nás má nějaké špatné vzpomínky na zubaře, ale to není omluvou pro to, abychom nedohlédli tam, kam hodně zkažené zuby vedou. Všichni víme, že se řešení nevyhneme. Zázrak se nestane, zuby se samy neopraví! *hej*Ale je to vaše pusa, vaše zuby, kterýma nic správně nepokoušete, tedy trávení dostává dost zabrat, protože nemůže správně fungovat. Každá dívka se vyděsí, když uvidí úsměv plný černých nebo chybějících zubů. To nemluvím ani o zápachu, který se z takové, s odpuštěním, huby, line. :( Jestli si myslíte, že nové zuby to je jen vysoká částka, tak to se mýlíte. Než dá zubař nové zuby, musí vypáčit všechny zkažené zuby a také všechny kořeny, které už zarostly a nejsou vidět, protože by pak pod protézami začaly hnít. A toto by se hodně podepsalo na srdci. *hej*Takže, je to vaše huba, vaše volba, vaše zodpovědnost, se kterou budete žít ještě nějakých 50 let.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: johnnny
Datum: 10.07.16 17:35

Problém je, že takových zubů mám víc, u dvou už mám jenom kořen, ostatní plný kráteru a děr, bolesti už rok přetrvávající. Je mi 19, zubař by mě snad po nahlédnutí do úst ani nevzal, jako malý jsem měl hroznou stomatoložku, která byla strašně zlá, takže na zubaře mám zlé vzpomínky. Jednu dobu, jsem pil jenom sladké limonády, zuby si čistil párkrát týdne a k zubaři jsem ze strachu nechodil, všechno bylo v pohodě, vyskytl se malinký kaz, ale to jsem neřešil. Teď už na to přes rok dojíždím a trápím se. Je mi 19 a nemohu se pořádně usmát, v práci trpím bolestí. Už ani nejde o to, že mám strach z bolesti u zubaře, ale z toho, že mě nepřijme nebo že mě vyhodí, že jsem jako bezdomovec se zkaženýma zubama. Jsou dny, kdy si vezmu třeba sedm ibalginů a vůbec mi to nepomůže, ibalgin užívám jen výjimečně, protože stejně nepomáhá. Zuby si čistím i vícekrát jak třikrát denně, ale ten rozklad je nezastavitelný. Je z mé situace vůbec nějaké východisko? Vím, že napíšete, ať si dojdu k zubaři, ale zrovna se netopím v penězích a všechno je tam drahé, nové zuby stojí 200.000 a na to nemám. Díky za odpovědi.

Od: uska®
Datum: 10.07.16 17:53

Ale kuš, kde jste přišel na 200 tis? Nechte si zuby všechny vytrhat a klapačky jsou zdarma.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kr
Datum: 10.07.16 18:16

Zubařovi nebude vadit, že máš zkažené zuby, jen si je hodně dobře vyčisti, jdi tam celkově čistý, slušně oblečený a navoněný, pak se nemusíš stydět. Zuby se dají opravit i zadarmo, vyvrtat a zaplácnout amalgámen, aby se to dál nekazilo, a časem třeba, až budou peníze, tak dát něco lepšího. Metalokeramická korunka se dá pořídit od 2500,-, bílá plomba asi 400,- a když začneš od předu, a po jednom, tak to nemusí být taková finanční zátěž.

Jinak sám si zub asi nevytrhneš, kořeny drží hodně pevně. Když bude zub děravej, kus můžeš ulomit a kořeny ti v dásni zůstanou a může to být ještě mnohem horší. Ibalgin nejez, zbytečná zátěž pro játra, spíš si kup corsodyl, ten aspoň trochu pomůže.

Jo a zubaře, který bere nové pacienty najdeš tady https://domino.dent.cz/csk/re…gistrujici.nsf/krajobeczp.xsp

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lego®
Datum: 10.07.16 18:37
avatar

Muzes.
Sobe i dceri jsem vytrhnul nekolik zubu a jsme zdravi a zivi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 21:26
avatar

Zdravím, krom masivního krvácení, zlomení čelistní kosti (zadní stoličky) a zánětu, který povede kupříkladu k otravě krve, totální paradontóze nebo ohluchnutí, jen samé blbosti typu menší zánět, bolesti, poničení kosti zánětem a další příjemné zážitky.

Poptej se kamarádů, kolegů, určitě má některý z nich dobrého příjemného zubaře. Před pár týdny mi jeden velmi příjemný trhal dolní osmičky a totální pohoda. :). Je blbost do sebe cpát jed v tabletkách a trpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 22:18
avatar

Nevím odkud jste ale můžu dát typ - Stomatochirurgie Olomouc. Pan zubař který dceři trhal osmičky (dostat ji tam byl horor!) nejen, že ji uklidnil a NAVŽDY zbavil strachu také bez sebemenžích problémů obě extrahoval do minuty. K lepšímu dodal, že podle záznamů ZP má na kontě 45 000 vytržených kousků! :-D :-D Takže bez obav, lidí co mají paniku je spousta a když se odhodlaly, všichi ve zdraví přežili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 20:00

Pokud máte nepřekonatelný strach ze zubaře, dá se domluvit i tzv. analgosedace, kdy celý zákrok (i více zubů) prospíte. Nevýhodou pro vás ovšem je, že si ji pacient hradí a částka se pohybuje něco přes tři tisíce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.