Vypsání neschopenky zpětně

Od: Datum: 09.07.16 11:26 odpovědí: 4 změna: 09.07.16 21:13

Dobrý den, včera 8.7 ( pátek ) se mi stal pracovní úraz, který vedl k zašití prstu v nemocnici. V nemocnici se mě ptali, jestli chci sepsat neshopenku hned, a nebo že to jde sepsat 3 dny zpětně u obvodního lékaře, tudíž jsem si ji na víkend nenechal sepsat. Chci se zeptat, jak to funguje, a o co se můžu opřít v případě, že by mi ji obvodní lékař nechtěl zpětně vypsat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.16 12:59

Doktorům nestojí se hádat s pacientem o dva dny neschopenky, takže se neboj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 15:39
avatar

Lékař může vystavit neschopenku až 3 dny zpětně ode dne, kdy Vaši pracovní neschopnost zjistil. Neschopenka jde vystavit i více dní pozpátku, ale k tomu musí už být souhlas posudkového lékaře OSSZ. Jestliže máte z nemocnice jasný záznam s pátečním datem, nic lékaři nebrání vystavit neschopenku od pátku. Už by se mohl vzepřít, kdybyste např. přišel ve středu, že Vás od pondělka něco bolí a nešel jste do práce, ať Vám vystaví zpětně neschopenku. Ale kdybyste mu v to pondělí zavolal, že Vám není dobře a zkusíte se vyležet, tak by Vám ve středu tu neschopenku taky vystavil bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 20:40
avatar

Jen malá moje osobní zkušenost. Odvezli mě rychlou do nemocnice a okamžitě hospitalizovali. Když jsem se po třech nedělích, při propouštění sháněl po neschopence, bylo mi řečeno, že mi ji napíše obvoďák. Ani náhodou. Musel jsem zpátky do nemocnice, a byl s tím velký problém, ji vypsat zpětně, za celé tři týdny. Že prý jsem si o ni měl požádat do tří dnů po hospitalizaci. Člověk je rád, že je rád, ale na neschopenku musí myslet i když po operaci neví ani jak se jmenuje . , . Takže opravdu max tři dny zpětně, později je to už problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 21:13
avatar

Problém spočívá v tom, že lékař, který neschopenku vystavuje zpětně později než za 3 dny od počátku neschopnosti, musí toto zpětné vystavení zdůvodnit a požádat o uznání posudkáře. Tyto případy nejsou výjimečné, stává se to tak, jako se to stalo Vám. Lékaři mají samozřejmě mnohem důležitější náplň práce než administrativu, takže se tomu brání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.