Doba zmrazení bankovního účtu

Od: Datum: 09.07.16 15:34 odpovědí: 9 změna: 12.07.16 00:00
Dobrý den. V pátek mi přišla výplata na účet, měla jsem tam exekuci 1000kc,takže jsem byla tisíc korun v mínusu. Po tom, co mi přišla výplata, se dlužná částka strhla. Teď mám disp. zůstatek několik tisíc, ale bankomat mi kartu vyplivne a v internetovém bankovnictví mi nejde převést žádná částka. Sice mi prvně šla poslat tisícovka, ale nikde se po tom nezobrazilo, že částka čeká na odeslání. Po tom mi to vždy vyhodí hlášku, vyčerpán denní limit kanálu. Takže se ptám jak dlouho může ještě trvat blokování mého účtu, když dlužná částka byla uhrazena? Ještě se ptám, jak to v téhle situaci chodí a je vůbec šance, že bych po pondělí měla přístup ke svým penězům? V úterý jedu sice do banky, ale pokud mi můžete nějak poradit či informovat, budu vám vděčná. Hezké odpoledne a děkuji za případné reakce :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 09.07.16 16:12

Do pondělí nemáte šanci na odblokování, přes víkend se v bankách nepracuje.

Nebylo vhodnější tisícovku zaplatit než si nechat zablokovat účet? Odblokování může trvat i několik týdnů. To vám sice nepřeji, ale stát se to může.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janariha
Datum: 09.07.16 16:25

Ahá, děkuji. Jistě, že bylo, ale čas bohužel vrátit neumím. Několik týdnů? A je možné, že by to příští týden mohlo být odblokované?

Datum: 09.07.16 16:40

odblokování může trvat déle. Co můžete udělat? Kontaktovat exekutora, aby účet uvolnil. Jinak Vy si v pondělí můžete vybrat dvojnásobek životního minima (celkem 6.820,- Kč)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janariha
Datum: 10.07.16 16:32
Ten dvojnásobek životního minima mohu mít už v pondělí? Myslela jsem, že se o to musí nějakým způsobem zažádat a vyčkat nějakou dobu,než se to schválí. A jak to funguje? Požádám o to a oni mi to vydají? Děkuji.
Datum: 10.07.16 19:34

Na každé pobočce to funguje jinak. Někde Vám pomohou se žádostí, jinde ne. Někde vydají peníze hned, jinde ne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 23:03

Zůstaňte v klidu. Pokud máte exekuci jen na tisíc korun, jsou všechny ostatní peníze na účtu volné. Není to blokace celého účtu, ale jen té jedné tisícovky. Karta se v případě exekuce blokuje vždy, ale pokud má banka pokladnu, vyberete si peníze na pokladně. Dvojnásobek životního minima se týká lidí, co mají exekuci vyšší než stav svého účtu a nedostanou se tak k vůbec žádným penězům. To není váš případ ...

Karta se odblokuje až skončí exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janariha
Datum: 11.07.16 04:11
Děkuji, to se mi ulevilo. Ale proč tedy nejde v internetovém bankovnictví nic odeslat? A když pobočka v mém bydlišti pokladnu nemá, tak mohu dělat co? Děkuju :)
Datum: 11.07.16 23:08

Netuším, proč nefunguje el. bankovnictví. Řešení je jednoduché. Jít do své banky a zeptat se ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janariha
Datum: 12.07.16 00:00

Tak už to funguje, k té tisícovce mi strhli ještě 400, za nějaký poplatek. Když už je to funkční, karta je pořád zablokována? No, každopádně děkuji, měl jste pravdu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.