Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, vím od známé, že když se žádá o příspěvek na bydlení, tak se nosí vždycky s žádostí i inkasa, které si paní ze sociálky ofotí. Problém je, že inkaso(SIPO), které platím k mému domku, je psáno na jméno mojí sestry, která zde žila kdysi dávno. Projde to? Bude vadit jiné jméno na sipu nebo sociálky zajímá pouze adresa? Je to dané nějak zákonem nebo spíš nějakou vyhláškou? Je tu někdo kdo pracoval na sociálce a poradí?
Při podání žádosti o příspěvek na bydlení musíte doložit potvrzení, že jste za uplynulé kalendářní čtvrtletí uhradila všechny náklady spojené s bydlením.
Je-li SIPO (jsou-li smlouvy) uzavřeny na jiné jméno, nemohou Vám dodavatelé potvrzení vystavit...
No fajn, ale já nejsem vlastníkem baráčku. Pokud budu mít v ruce nájemní smlouvu, kde bude uvedeno že budu platit inkaso majitele nemovitosti, je přece irelevantní, jaké jméno tam na inkasu bude.., naopak je logické, že tam bude jméno majitele nemovitosti. Já přece nemohu chtít po majiteli, aby stále přepisoval plátce inkasa podle toho, koho má právě v nájmu (třeba každý 1/4 rok tam bude mít někoho jiného). Chci říct, že je logické, aby pracovnice zajímalo to, co je uvedeno v platné nájemní smlouvě..
Pronajímatel vám vystaví příjmový doklad za platbu energií a toto vám na úřadě uznají. Jednou za rok vám také dá závěrečnou fakturu(kopii), kterou také odevzdáte na úřadě.
Je jedno, že nejste vlastníkem domku, musíte nějak doložit, jaké náklady hradíte. V tomto případě tedy nebudete dokládat SIPO, ale platnou smlouvu + potvrzení majitele o platbách záloh.
Ve smlouvě musí být odlišeno nájemné a zálohy na energie, vodné/stočné...
Pozor, majitel Vám musí jednou ročně zálohy vyúčtovat a případný přeplatek vrátit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.