Doplatek na bydleni

Od: Datum: 08.07.16 20:05 odpovědí: 8 změna: 14.07.16 17:03
Dobrý den,mohu se zeptat,co vše se počítá v kalkulačce v doplatků na bydlení? Jsem na mateřské,a beru rodicak..Pokud tam rodicak nezadam,vychazi mi skta ta částka co dostávám.. chtěla bych si teď dat menší částku ,protože budu doma místo očekávaných 3 let 4,a tak se jen ptam ,ponizi se mi rodicak a zvýší bydlení? Jen se ptám.. dekuj
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.16 07:38

Zadala jste si všechny příjmy všech, kteří žijí v jedné domácnosti s vámi? Úplně všechny?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.16 16:00

Opravdu jste na mateřské dovolené? Tu zaměstnavatel poskytuje zaměstnaným ženám po dobu prvních 28 (v případě vícečetného porodu 37) týdnů. Po skončení MD je nutné zaměstnavatele požádat o poskytnutí rodičovské (RD) dovolené, kterou ale zaměstnavatel může poskytnout maximálně do tří let věku dítěte. Potom byste musela požádat o neplacené volno (zaměstnavatel ale není povinen neplacené volno poskytnout).

Při výpočtu doplatku na bydlení samozřejmě zadejte i rodičovský příspěvek, započítává se i výživné na dítě od otce dítěte ... V případě doplatku na bydlení se neposuzují pouze příjmy domácnosti, posuzuje se i případný majetek.

Otázka:

Přijde Vám fér snížit si rodičovský příspěvek a nechávat si připlácet na bydlení od ostatních občanů ČR (včetně těch, kdo Vám zde radí)?

Ohodnoceno: 2x

Od: lenkal
Datum: 11.07.16 16:56
Jsem jak se říká na mateřské,beru ovšem rodičovský příspěvek.. nesnizuji si ho účelově...
Datum: 11.07.16 20:39

Zopakuji otázku:

Opravdu čerpáte mateřskou dovolenou (= omluvené volno od zaměstnavatele)?

Od toho se může odvájet další (je potřeba uvádět přesné informace, bez nich se dočkáte jenom dohadů, nikoliv přesných odpovědí).

Datum: 11.07.16 17:27

Ano, pokud váš příjem bude nižší, zvýší se doplatek na bydlení a hmotka. Papíry předáte na sociálce, včetně potvrzení o zaplacení popelnic, včetně přeplatků nebo nedoplatků na bydlení a SIPO, včetně výživného na děti...prostě vše (nedoplatky i přeplatky).

doplněno 11.07.16 17:31:

Ivzez, když on se nikdo neptá na kolik let chcete rodičák. Na 4 roky automaticky z ÚP a pokud ho měl na sebe nějaký den manžel aby žena mohla mít rodičák na 3 roky, tak po rozvodu se opět nikdo neptá a zase se mění na 4.

Datum: 11.07.16 20:51

Liduš,

já si také myslím, že paní není na MD ani na RD, že jenom pečuje o dítě a pobírá rodičovský příspěvek. Ovšem nikdo není povinen kvůli čtyřleté variantě RP zůstávat doma čtyři roky. RP lze pobírat do čtyř let věku dítěte i v případě, že bude souběžně chodit do práce...

Ovšem nevím nic o tom, že by se něco měnilo kvůli rozvodu apod. Jednou přoznaná výše se pokud vím nemění, zůstává stejná i v případě převedení péče o dítě na jinou osobu.

Od: lenkal
Datum: 12.07.16 19:06
Jsem normalne na rodicaku.. předtím jsem pracovala.. jako osvc,ovsem s minimální mzdou.. šla jsem pred porodem na up,rodicak mám přes otce dítěte. Měla jsem slíbenou práci po 3 letech,jenze se to nekoná.. proto se ptám,mam to tak,ze mám na 4 roky,radsi jsem si to posichrovala,ale blbě spočítala. Měla jsem si vypočítat peníze na 4 roky a kdyby práce dopadla,mohla jsem navýšit.. nojo.. tak teď mi jde o to,kdyz řidičák o něco pinizim,jestli mi zvýší doplatek.. nechci nikoho vyzirat,je mi 42,pracovala jsem ,na up jsem byla cca 7 měsíců dohromady...
doplněno 12.07.16 19:09: Jinak pečuji o svoje dítko,bohuzel nemám nikoho,kdo by mi hlídal popř chodil pro něj do školky az to bude k tomu. Je mu 18 mesicu
Datum: 14.07.16 17:03

Ivzez, velmi dobře jste mi poradila aby dcera když šla na mateřskou (rodičovskou z ÚP) převedla ji na čas (stačil 1den) na manžela, mohla pak mít RD na 3 roky. V momentě kdy se rozvedla byla ji RD převedena a rozpočítaná na 4roky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.