Cestování časem? :O

Od: Datum: 08.07.16 16:35 odpovědí: 33 změna: 10.07.16 11:25

Zajímá mě co si o tom myslíte. Bude to někdy možné? nebo spíš NE !?

Díky za názory. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.16 16:38
avatar

Určitě ne. Čas je záležitost abstraktní, v podstatě neexistuje. Jak chcete cestovat v něčem, co neexistuje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.07.16 16:41
avatar

Dobrý den, je to možné již nyní - nedávno jsem četl článek o tom, jak je populární rekreace ve stylu filmů Dovolená s Andělem a Anděl na horách. Takže, zpět to jde . Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 16:50
avatar

Časoprostorovou bublinu prý skutečně lze vytvořit. Ale schází jedna maličkost. Abyste se vůbec jakkoliv pohnul mimo čas, potřebujete ovládnout a do vašeho blízkého okolí zkoncentrovat energii supernovy.

Takže odpověď na váš dotaz zní : Asi ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 16:57
avatar

Co je to "energie supernovy" *sok*? Do jak širokého okolí musím energii koncentrovat? Které supernovy? Existují jich řádově asi tak miliardy. Znáte nějakou přijatelnou a fyzikálně ověřenou teorii, nebo jste to četl v nějakém pochybném časopise?


doplněno 08.07.16 17:36:

Figurek - Ne, s nikým se hádat nechci, na to jsem malý pán. Jen bych rád četl pro běžného člověka srozumitelné vysvětlení, byť třeba značně zjednodušené. To, že některého génia něco napadlo, ještě neznamená, že to tak skutečně je. A s pouhým konstatováním, že to musí být pravda (když to řekl génius), se nespokojím. Například Einstein génius určitě byl, nemám právo ho kritizovat, nesahám mu ani po paty. Nicméně jeho teorii relativity (právě co se existence času týká) už jistá skupina světových vědců zpochybňuje. Ani takový velikán, jako byl on, určitě nemohl být neomylný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 17:09
avatar

poslyšte kamaráde. Čas existuje a je něco úplně jiného než to, co si vy myslíte že je.

Abyste se přes jeho bariéru dostal, potřebujete ovládnout a uvolnit obrovskou energii. Takovou najdete pouze ve vybuchujících hvězdách. Tuto informaci mám načtenou od jistého chlápka se jménem Stephen Hawking. Jestli se s ním chcete hádat, tak prosím. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.16 16:19
avatar

A taky někde říkali, že krom energie je potřeba překonat rychlost světla, což bude dost obtížné, řekl bych. Ale dost často si představuji, když jsme třeba na výletě někde na hradě, jaké by to bylo se vrátit o 800 let zpátky. Jací by tam byli lidé, jak by na nás reagovali, jak by se chovali...prostě představa to je bombastická.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.16 02:44

Špatně jste to pochopil. Obecnou teorii relativity zatím nezpochybňuje. Jen se ji nedaří sladit s kvantovou teorii, která ale taky platí. Takže se hledá nějaká matematika, která by to dokázala a tím se vytvoří společný model.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 16:58
avatar

Nikdy neříkejte, že něco nejde .. říkejte neumím to.

Žijeme v době, na vynálezy a přelomové technologie asi nejzajímavější.. jen si to vemte letadlo je staré jen 100let a auta tu nejsou zase o tolik déle, internet je tu teprve 50let a dotykové telefony ani ne 20let .. říci v dnešní době, že něco nejde .. není to tak dlouho, co cesta přes oceán byla skoro měsíční záležitostí, dnes to lze stihnout za pár hodin.

K tomu cestování časem .. fotka je vlastně takové cestování časem .. zachycuje konkrétní moment v konkrétní době .. a můžeme se k ní kdykoliv vrátit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.07.16 20:05
avatar

Souhlasím s Vámi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 10.07.16 06:05
U řady věcí dokážeme se stoprocentní jistotou říct, že nejdou udělat. Cestování časem se to asi netýká, protože o fyzice nemáme a asi nikdy nebudeme mít všechny informace, ale vyvozovat z toho, že "nikdy neříkejte, že něco nejde", je chyba. Pokud chcete příklady, tak zcela jistě víme, že nejde určit největší možné prvočíslo (protože jich je nekonečně mnoho) nebo vyluštit správně použitou Vernamovu šifru.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 17:02
avatar

Možné je to už dnes a děje se to prakticky denně...ale účastníci si občas stěžují na jet lag. *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 17:35

Byl jsem se podivat v budoucnosti a nepůjde to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.16 18:01

Zatím trénujte zmenšování. Až to budete umět do subatomárních rozměrů, ozvěte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kimbert
Datum: 08.07.16 20:06

Možná vás bude zajímat tento odkaz... http://www.svetkolemnas.info/…se-na-tyto-zvlastni-okolnosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 20:06
avatar

Cesta do budoucna by byla dobrá věc, stačilo by se tam podívat a nemuseli bychom nic vymýšlet. Myslím, že to je pěkná blbost, to by stačilo naučit se cestovat časem a jenom pohodlně cestovat do doby kdy nám to vyhovuje. Kdo by nám však tu budoucnost chystal? Jak může někdo vidět a sáhnout si na to co ještě neexistuje? Možná by šlo vycestovat někam, kde čas běží pomaleji a potom se vrátit na výchozí místo, kde čas pokročil rychleji kupředu, v tom případě už by byl návrat do současnosti nemožný. Návrat do minulosti, to je ještě větší hovadina, klidně bych se tam mohl setkat sám se sebou a dát si pár facek za to o čem tady teď přemýšlím. No uznejte, je možné vrátit se v čase a potkat se tam sám se sebou a popřípadě si říct jaká čísla si mám vsadit ve sportce a čeho se mám vyvarovat, no to by byla paráda. Proto určitě cestování časem je akorát pěkná pohádka, která se dobře poslouchá. Zkuste se nad tím zamyslet do všech důsledků a ve všech směrec, potom nutně musíte zjistit, že je to absurdita nejvyššího stupně, střetávat se sám se sebou a sáhnout si na sebe, ať už v budoucnosti v přítomnosti nebo minulosti. Takže já tvrdím NE!


doplněno 08.07.16 20:16:

Otázka je to ale velmi dobrá a nutí člověka do nekonečna o tom přemýšlet. Určitě existují lidi kteří by se do minulosti neradi vraceli a taky existují lidi, kteří mají obavy z budoucnosti. O tom by se určitě dalo psát donekonečna. Jediné co můžeme vnímat je to, co se děje právě TEĎ. Vše ostatní už je minulost do které se můžeme vrátit jen ve vzpomínkách, nebo budoucnost o které nic nevíme a nemůžeme do ní nahlédnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.07.16 20:34
avatar

Zda se dá cestovat časem, to nevím, ale dá se koukat do minulosti na vlastní oči. Když se podíváte na oblohu, či do vesmíru dalekohledem, tak se koukáte vlastně do minulosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 08.07.16 21:58

*ee*


doplněno 09.07.16 19:23:

Je to uplne jinak a mnohem jednodussi, i kdyz temer nepredstavitelne, jenomze to by se nesmelo zapominat na genia Einstaina a jeho teorii relativity, protoze ve skutecnosti je opravdu vsechno relativni - i casoprostor ! Minulost, soucasnost i budoucnost probiha temer soubezne v ruznych dimenzich, pro malokoho pochopitelna skutecnost, vsak take vetsinou nejsme zadni geniove :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.07.16 23:39
avatar

"coco", nevěříte? To jsem si vážně myslela, že nepíšu nic převratného, že tuto informaci každý zná. No spletla jsem se. Zjišťuju, že se to týká více věcí, které pokládám za samozřejmost, že jsou všeobecně známé, ale pro druhé je to neznámá.

Pohled do minulosti
Veškeré informace, které o vesmírných objektech kolem nás máme, pocházejí ze světla, které tyto objekty vyzařují. Tomuto světlu však nějakou dobu trvá, než k nám od vzdáleného objektu dorazí. Kupříkladu z nejbližší hvězdy Proxima Centauri k nám světlo letí víc jak čtyři roky. Když se na ní teď podíváme, ve skutečnosti vidíme, jak vypadala před čtyřmi lety. Kdyby ji teď někdo nabarvil narůžovo, zjistíme to až za další čtyři roky. Při pohledu na nejvzdálenější části vesmíru se díváme miliardy let do minulosti až do období velmi krátce po Velkém třesku. Jen tak můžeme zjišťovat, jak vypadaly objekty ve vesmíru krátce po jeho vzniku a jak se dále vyvíjely. Díky práci Hubbleova vesmírného dalekohledu jsme k poznání zase o krůček blíže a ve vesmíru zase o krůček dál. http://www.rozhlas.cz/leonardo/vesmir/_zprava/668751

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 08.07.16 21:02

Určitě ne,protože by na to lidstvo rychle dojelo...dovede te si to vůbec představit...?

Pouštějte si před spaním Zabil jsem Einsteina,pánové...a to byl jen jeden "nápad".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 23:15

Někde v nějakém článku o sci-fi, jsem četl: -- Pokud by lidstvo někdy v budoucnu zvládlo cestování časem, tak bychom to určitě věděli, protože by tu byli turisti. -- Protože tu nejsou, tak mi z toho plyne, že cestovat časem (aspoň zpět) se nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 00:35
avatar
A to víte odkud, že tu ti turisti nejsou? Myslím, že kdyby tu byli, byli by dostatečně chytří, abychom je nepoznali.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 16:52
avatar

A hak vítem že tu nejsou? Třeba jssou jen dobře maskovaní. Ostatně Kýros Veliký byl údajne muý odněkud z třiadvacátého století, člen Hlídky času, a ty davy v Jeruzalémě, co na Pilátův dotaz volali "Ukřižovat, ukřižovat", byli také turisté, dobře instruovaní, že tak to bylo a aby nenarušili kauzalitu, musejí to volat taky; kde by se, prosímbís, tam takhle po ránu vzalo spontánně tolik místních?

Ne, ono to ve SCIFI krásně vypadá, ale ve skutečnosti bych tomu opravdu spíš nevěřil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 02:49

Neustále cestujeme dopředu časem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 03:02
avatar

Myslím že ano, CERN se tím zabývá už nějakou dobu, podle teorie by to mělo být někdy možné, pomocí červích děr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 11:07

A domníváte se, že takovou červí dírou projde člověk v jednom kuse?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 11:25
avatar

Momentálně určitě ne, vždyť vás to rozloží na molekuly jestli se nepletu, až to nějak vymyslí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: dylin
Datum: 09.07.16 10:53

Absolutně ne... tak jako, že člověk zkolonizuje kterékoliv těleso ve vesmíru. Ti lidi, co se tomu věnují akorát vyhazují mraky peněz do kanálu a podivíni jim v tom ještě fandí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 02:56
avatar

Tvuj nick je trefny, dobra prace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 13:54
Pokud to bude někdy možné, dojde k šíleným paradoxum a změnám. Doufám že to nikdy nedokážou! Představte si kdyby chtěl někdo zabít Hitlera jako malého. Díky hnusum jako je Hitler, válka skočila společnost technicky strašněddopředu.
Ale kdyby chtěli zlikvidovat v zárodku terorismus, al-kaidu, syrsky teroristy atd- možná - kdo ví!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 11:06

Nezdá se Vám, že pokrok v době míru po válce šel mnohem rychleji? Není pokrok vyvolaný válkou jen žvást? Myslíte, že zavření vysokých škol a vraždění vdělané části populace nám nějak pomohlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 09.07.16 14:35
Dostat se do minulosti je snadne, staci nastoupit do toho spravneho vlaku. Nektere vagony by mohly povidat, co uz vsechno zazily.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 16:16

NE.Kdyby to bylo možné kdykoliv v budoucnosti,už by se dnes,nebo v historii někdo ukázal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 17:02
avatar

Ne nebude se cestovat časem.jen si vezměte dejme tomu za minutu o kolik desítek stovek či tisíce km se posune země kolem slunce ,jenže slunce se také pohybuje takže k tomu ještě připočíst tento pohyb a aby to nebylo málo tak další pohyby s Mléčnou dráhou ...a za tu minutu do minulosti byste musel v mžiku prolétnout i?statisíce? možná i miliony kilometrů!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.