Strhává se z platu za špatnou práci?

Od: Datum: 08.07.16 14:50 odpovědí: 11 změna: 09.07.16 05:39

Dobrý den, chodím na brigádu v Praze do jedné továrny, dnes jsme museli balit kovové součástky, které se nám ale bohužel poškrábaly. Celá várka tedy byla označena za zničenou. Bude se nám to strhávat z platu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.16 15:14
avatar

Za špatnou práci se špatně platí, pochopitelně se budete podílet na náhradě škody. JInak krásný výraz " se poškrábaly", samy od sebe bez cizího přičinění a nedbalosti asi ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raybradbury
Datum: 08.07.16 15:17

Nestíhali jsme to balit, netrpělivý pán odvedle se "snažil pomoct" a naházel nám to tam nahromadu, od toho ty škrábance, bohužel o to už se tam nikdo nezajímal a připsalo se to nám.

Datum: 08.07.16 16:00

A nejde to znova povrchově upravit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raybradbury
Datum: 08.07.16 16:18

Prý se to musí dát odlakovat a znova nalakovat. Zbytečná práce. *ee*

Od: ben®
Datum: 08.07.16 16:26
avatar

Dobrý den, je to pomlácené a musí se nátěr opravit či přelakovat (není to vadné a nefunkční)? Znám z praxe dva způsoby - první je ten, že po dohodě s mistrem se to pošle zpět do lakovny a mistr to "lakýrům" zaplatí (vícepráce či jinak). Druhý způsob je ten, že to pracovník do lakovny dopraví sám, zjistí si tam "lakýru", který to natíral a domluví se mezi sebou (někdy stačí láhev). Musíte se o to postarat a nedělat "mrtvého brouka". Zdravím!


doplněno 08.07.16 17:14:

Ono se zdá, že tazatel zmetky balením nevyrobil a ani výrobky on nepoškodil. Já bych vedoucímu napráskal toho nervního pracovníka a ať to řeší s ním - případná ztráta prémií (nebo místa) ho zklidní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 08.07.16 16:28

Samé sa to stalo, samé sa to pokazilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 16:46
avatar

To je předmětem smlouvy, kterou jste uzavřel a podepsal se zaměstnavatelem. Je tedy možné že Ano - zaměstnavatel na to má plný nárok.

To že výrobky poškodil někdo jiný "pán odvedle", nikoho zajímat nebude - nebo raději bych o tom před zaměstnavatelem mlčel neboď bude obsahem smlouvy nepochybně něco ve smyslu , že práci máte vykonávat sám (případně s lidmi, které vedoucí určí) a určitým způsobem zodpovídáte za to, že práci nebudou dělat lidé, kteří ji dělat nemají.


doplněno 08.07.16 16:51:

tady se hodí to staré známé "práce kvapná, málo platná"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: raybradbury
Datum: 08.07.16 17:03

On to měl taky právě uklízet, ale už do jiného boxu, já nechápu, proč nám to tam házel, byl hrozně rozčilenej, že by měl u sebe v boxu o pět kusů víc. :/

Datum: 08.07.16 17:09

Záleží co máte ve smlouvě - odvedli jste zmetky ,tak bude práce špatně zaplacená nejspíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 05:27
avatar

Odlakovat a nalakovat, to je divná technologie. Myslím, že kovové součástky se LAPUJÍ. /tedy brousí/. Nešlo by to znovu opatrně přelapovat? Je to ovšem práce navíc a zbytečná, ale zaplatit se musí. Vám vezmou peníze a zaplatí toho, kdo se tím bude zabývat. Také může hrozit, že novým přelapováním se změní rozměry součástek.

Jinak, za pokažené výrobky Vám samozřejmě peníze strhnou. Je to férové. Neudělali jste to pořádně, součástky nelze dál použít. Přece vám nebudou platit za zmetky. Toho pána "pomahače" jste měli vyhnat, ať si dělá svou práci a neplete se do vaší.

Bohužel, pokud byla vyřazena celá várka /nemohou asi určit, co špatné je a co ne, bude se to muset znovu kontrolovat/, možná Vám ještě zaměstnavatel dá pokutu za to, že se další práce zdržela, nemohlo se dělat dál, součástky byly vadné a nastal v další práci prostoj. Ale to pochopte, každý by si mohl zničit, co by chtěl a jak za to může dostat normální plný plat? Je to stejné, jako by kuchař v restauraci zkazil obědy, či pošťák vyhodil dopisy do koše a nedoručoval je.

Součástky se poškrábaly. Samy? Připomíná mi to moji tchyni, ta, když něco zkazila, nikdy nic nepřiznala, že se jí to stalo. Pokaždé přišla a hlásila, že SÉ TÓ rozbilo, roztrhlo, prasklo, spálilo...Pokaždé, když za manželem přišla s nějakou opravou, on vždycky říkal: Tak copak se nám zase SÉ TÓ? *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 05:39
avatar

Zaměstnanec odpovídá za škodu způsobenou zaměstnavateli v případě obecné škody až do výše 4,5 násobku průměrného výdělku.

O srážkách ze mzdy by ale s Vámi zaměstnavatel musel mít uzavřenu písemnou dohodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.