Lichvářská Česká spořitelna

Od: Datum: 08.07.16 12:16 odpovědí: 18 změna: 20.07.16 20:11

Dobrý den.Byl jsem ve spořitelně a tam mi paní řekla,že si můžu vzít úvěr,kterým doplatím všechny půjčky a budu platit pouze jednu.Prý budu platit jen 1400 kč měsíčně.To zní dobře.Nabídla částku 64 tis.Kč. To jsou ty půjčky,jak píšou,že vám odpustí 10 nebo 12 splátek.Prý při řádném placení budu splácet je 50 tis.I to zní dobře.No řečí měla,jak Zdeněk Pohlreich říká,.."jak opice chc..".Jenže při podesání smlouvy jsem dostal celkový výpis,kolik,jak a kdy budu platit.Nebylo tam nic o 64 tis.korunách.Ale za to tam byla částka 128 tis.Kč.Každý idiot si dokáže spočítat,že je to 100% navíc. Chtěl jsem okamžitě odstoupit od smlouvy.Ale ona už zaplatila všechny půjčky,takže nebylo dost financí.Tak jsem požádal o další dvě půjčky,které by měli finance nahradit a zrušit tuto lichvu.Paní mi ale řekla,že nelze dát půjčku,dokud bude na PC vidět neustále úvěrová karta( jeden z doplacených dluhů) taky říkala,že tam je ještě dluh 2 kč.Proto to není zrušené.Poslal jsem jim tam 100 kč a neustále to není zrušené.Prostě to nejspíš úmyslně nezrušily.Takže se ptám.Mám to doplatit tuto lichvu,konzultovat to s nějakou právnickou osobou,nebo dál požadovat odstoupení od smlouvy i když už je po termínu,do kdy jsem to zrušit mohl.Děkuji a pomozte mi prosím najít nejlepší řešení.Česká spořitelna je ta největší podvodná firma v ČR a doufám,že po této zprávě,už jim nikdo nenaletí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.16 12:22
avatar

Tohle splaťte a pak zdrhejte co nejdál od České Spořitelny, co vám budou síly stačit, dokud vysílením nepadnete na zem. Totéž doporučte také veškerým známým i neznámým, o kterých víte a které kdy potkáte. Poslední větu vašeho prologu podepisuji zlatým Parkerem. *slunce*


doplněno 08.07.16 13:03:

Jak říká uživatel magdon (ode mě like), tohle je ztraceno, splaťte to. Ale poučte se do budoucna a už NIKDY se nezaplétejte s ČS, i kdyby vám slibovali zlaté tele. *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 12:51
avatar

"...při podesání smlouvy jsem dostal celkový výpis,kolik,jak a kdy budu platit".

Nechci se zastávat spořitelny (znám i horší firmy), ale udělal jste zásadní chybu. O ten výpis jste si měl říct dřív (taky si ho pořádně přečíst), než jste smlouvu podepsal. Teď už toho moc nenaděláte. Můžete zkusit nějakého právníka, ale nejspíš Vás to bude stát další peníze a výsledek těžko bude ve Váš prospěch.

Příště nepodepisovat, co mi není 100% jasné, či co jsem dokonce ani nečetl.


doplněno 08.07.16 13:07:

venkov4ever - Já mám u ČSP už léta účet a osobně s nimi žádnou špatnou zkušenost nemám, ale asi to bude tím, že od nich nemám žádnou půjčku. Je teda pravda, že nejsou nejlevnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.07.16 12:59

Moc jsem otázku nepochopil, ale pokud si půjčím 64 tis., tak nemůžu počítat s tím, že splatím padesát. Kolik bylo potřeba peněz na zaplacení půjček a kolik jste si vlastně půjčil? Víte to?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 13:06

taky dotazu vůbec nerozumím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.16 13:57
Bohužel je tu další! Rajfajzenka a českomoravská!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka1245
Datum: 10.07.16 11:06

To je právě kvůli tomu že vám budou odpouštět 10 nebo 12 splátek při rádném splácení.

U těhle půjček to chodí tak, že vám napíšou, že za půjčených 64 tisíc zaplatíte 128 tisíc, ale není to do toho započítáno to vrácení splátek při rádném splácení.

Ono to vrácení splátek při řádným splácení je hezký lákadlo a je to i výhodný, ale banka se musí nějak jistit, tak holt napálí úrok, aby dlužníka potrestala na nesplácení. To je naprosto pochopitelný.

Nehledě na to, že člověk, kterej ještě před podpisem není schopnej zjistit, kolik zaplatí, by si neměl brát půjčku

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 10.07.16 14:23

Já to nechápu.

1/ utrácejte jen tolik, na co vám stačí vaše vlastní prostředky.

2/ když už si berete půjčku, tak si nechte vypracovat nejdříve 3 různé nabídky. Sledujte informace klientů na internetu.

3/ než uzavřete smlouvu, nechte si udělat nejdříve návrh smlouvy a smlouvu podepisujte až další den. Tím máte čas na studium všech podmínek.

4/ pokud už máte něco nevýhodného uzavřeno, běžte se poradit se specialistou. Informace typu paní říkala na přepážce, to nestačí.

Lidi se nechají často nalákat na různé fin. produkty a zbrkle podepíšou smlouvu a pak se diví, že přeplácí.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 18:54

To není Česká spořitelna,ale RAKOUSKÁ spořitelna...V roce 1988 jsem u ní založil sporožiro..PRVNÍ virtuální bankovní učet v ČSSR...Až v roce 2010 mi došlo,že mohu uprchnuot a duchod dožívám u FIO banky..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dadana
Datum: 18.07.16 13:05

Před čtyřmi lety jsem si u ČS brala úvěr na 330 000. Za šest let zaplatím o 150 000 víc. Porovnávala jsem refinancování,ale moc bych si nepomohla. Od počátku jsem ale věděla kolik budu měsíčně platit a bylo mi jasné,že hodně přeplatím. banky nejsou dobročinné instituce,kdyby pro ně půjčky nebyly hodně výhodné,nevnucovaly by je.

Jinak jsem ale s ČS spokojená,jsem u ní skoro třicet let. Oni nabídli,já přijala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.07.16 15:05
Takové hlupaky potřebují - proč preplatit 50k když mužů 150
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 17:53
Hoďte si to do kalkulačky u airbank, při řádném splácení zaplatíte za šest roku navíc padesát tisíc.
A sto tisíc je doma- no není to málo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dadana
Datum: 19.07.16 14:48

Teď už ano,ale před šesti lety byla situace úplně jiná. Neodpouštěly se splátky za včasné splácení Když splácíte,tak sice platíte každý měsíc stejnou částku,ale zpočátku víc splácíte úroky,míň tu samotnou půjčku. Takže po několika letech se refinancování nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 19.07.16 16:15

Ve spořce muňky naslibují hory doly, ale ve smlouvě je to pak všechno jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.16 16:58
avatar

No a právě proto je dobré si smlouvu před podpisem pořádně přečíst. Ale to je furt kolem dokola. Je neuvěřitelné*nevi*, kolik lidí ochotně podepíše i vlastní rozsudek smrti, aniž by si ho přečetli. Pak nadávají, jak je někdo okradl a chybu hledají všude jinde, jen ne u sebe .

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mzxy*
Datum: 19.07.16 16:27

já jsem u ČS také už desítky let, loni mi byl z její strany zrušen "výhodný program", při návštěvě pobočky mi pracovnice nabídla, abych se zavázal k ěnjakoé další službě ( čti finanční produky výdhodné hlavně pro ČS)...bohužel připojišžění už mám jinde a nic dalšího nemám zájem...

na případnou půjčku, kterpu mi neustále nabízí bankomat i různí zoufalci po telfonu pod hlavičkou ČS mi byl vykalkulován úrok asi 18 procent...

Na výpisu z mého účtu přibývají poplatky, dnes js e se prot azstavil ve FIO bance...bežný ´řed v podstatě zdarnam jedna MASTER CARD meztionárodní patební kartx ZDARMA atd...u online kalkulace mých ročních "služeb" úspora za POPLATKY cca 1000,- Kč za rok...

proto jsem se rozhodl s ČS rozloučit, ješte porovná další nabídky a zualožím online účet jinde, a až si nastavím všechny příkazy a platby, tradá do ČS dát jí sbohem...

Lidé jsou líní cokoliv řešit změny je obtěžují, platí proto často zbytečně peníze navíc za NIC...

Jdětě všichni od ČS pryč a ona začne stříjat ušima...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.16 17:04
avatar

Mzxy - Pominu skutečnost, že jsem si Váš příspěvek musel přečíst několikrát, abych ho pochopil (měl byste si text vždy před odesláním zkontrolovat). Já mám účet u ČSP už řadu let a na nic si neztěžuju, i když je pravda, že se asi najdou levnější banky. Měnit nic nehodlám.


doplněno 19.07.16 18:00:

Lada1 - Mám několik účtú u různých bank a věřte mi, přechodem jinam si zas tak moc nepomůžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.16 17:18
avatar

Jenom neodcházejte a plaťe poplatky a ČS se směje jako všechny banky které vybírají poplatky!Jste líné ovce a neumíte říct dost a přejít jinam,dobře vám tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.16 20:11
avatar

No já teda nevím. Jsem u ČS asi tři roky. Podepsala jsem smlouvu na bezplatnou službu-(neplatím žádné polatky z vedení účtu) po dobu pěti let. Mám tam dva účty, jeden devizový a a pak normální běžný účet. Vybírám si z devizového konta úplně zdarma své eura. Zadarmo to mám jeden den v týdnu. Mohu si bezplatně převádět z konta na konto devizy, ovšem v jejich kurzu, takže mám svůj systém. Ale kdybych honem potřebovala, tak bez problémů převedu bez poplatků, ale v ten určený den. Ale nemám žádné půjčky. Každá banka je jenom banka. Žádná z nich není samaritánská instituce pro pomoc občanům. Každá banka má své zákoutí, které jí dovoluje na klientech vydělávat. Jak jinak by fungovala. Já mám ještě dva roky do vypršení lhůty a už mám zapsáno, kdy se mám dostavit k vyjednávání. Pokud mi nenabídnou řešení které mi bude vyhovovat, pak teprve přejdu jinam. Ale je nutné si všechno ověřit a vyptat se, aby člověk nevylezl z louže a nevlezl do bláta. Ono je někdy lepší setrvat v louži, než se brodit v blátě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.