Zrušení pojištění

Od: Datum: 08.07.16 11:55 odpovědí: 4 změna: 08.07.16 16:00

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,na životní pojistku.Pokud ji ukončím předčasně,protože nestonám i několik let,..vrátí mi nějaké peníze?Nebo vše propadne pojišťovně.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.16 12:53

Při předčasném zrušení dostanete tzv. odbytné. Kolik to je záleží na tom, kolik z pojistného jde na spořící složku. jestli vůbec něco, a jak dlouho pojištění máte. Jestli máte jen úrazové bez spoření, nedostanete nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 12:57

Nerušil bych to, pokud to pojistné není nějaká šílená částka. Za zrušení dostanete směšnou částku, za rok vám vyhřezne plotýnka a budete v pr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza*
Datum: 08.07.16 14:56

To vám přesně sdělí na pobočce, kolik máte naspořeno a kolik dostane při předčasném zrušení. Pokud smlouvu zrušíte do cca 10 let od uzavření, budete zpravidla ve ztrátě, až pak se dostanete na své a následně naspořená částka docela hezky stoupá. Životní pojištění není produkt vhodný na krátkodobé nebo střednědobé spoření.

Ale ten důvod - protože nestonám, je neuvážený. Životní pojištění byste si měl především dobře nastavit, tzn. nastavit, jaká rizika chcete mít krytá. Nemoc vůbec pokrývat nemusíte, pokud si myslíte, že v republice, která je na vrcholu, co se týče např. onemocnění rakovinou tlustého střeva, neonemocníte. Můžete se pojistit např. jen na vážné úrazy, menší úrazy, hospitalizaci, invaliditu, smrt... DOBRÝ finanční poradce Vám tato rizika vysvětlí, co kryjí, a vy se rozhodnete, co pro vás dává smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 08.07.16 16:00

Použil jste v minulosti zaplacené pojistné na životní pojištění ke snížení daně z příjmů? Potom by bylo možné, že budete i muset něco dodanit

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.